Pierwsza piątka: powrót Stepha

Część dziennikarzy sugeruje, że Warriors ponoszą niepotrzebne ryzyko aktywując Curry’ego w tych rozgrywkach

Steph Curry po 4.miesięcznej przerwie spowodowanej złamaniem w lewej ręce wróci na parkiet w najbliższą niedzielę. Najsłabszy bilansem team ligi czeka jeszcze na powrót drugiego Splash Brother Klay’a Thompsona. Jednak powrót obrońcy nastąpi nie wcześniej niż w kolejnym sezonie.


Nadal nie jest znana data powrotu skrzydłowego Thunder Andre Robersona. Zawodnik nie gra od 4.października 2018.roku i wydaje się, że kontuzja w lewym kolanie była na tyle poważna, że wykluczy gracza na drugi z rzędu sezon !


Houston Rockets po pierwszej 10-dniowej umowie z Jeffem Greenem zdecydowali się przedłużyć kontrakt ze skrzydłowym do końca bieżących rozgrywek. Co ciekawe Green z konieczności grywa jako center.


Ruch w obozie L.A.Lakers. Najpierw sternicy klubu zdecydowali się na zwolnienie DeMarcusa Cousinsa (zostanie z drużyną by dokończyć rehabilitację) i zatrudnienie kontuzjowanego Markieffa Morrisa (walczy jeszcze z kontuzją).

Teraz z kolei spekuluje się na temat dołączenia do drużyny Diona Waitersa. Lakers chcą przetestować ex gracza Heat i w tym celu mogą też poświęcić osobę Troya Danielsa.

Dodatkowo, Jeziorowcy będą monitorować stan zdrowia Cousinsa by móc po sezonie podpisać nową umowę z środkowym.


Jeremy Lamb z Indiany Pacers zerwał ACL i ze względu na kontuzję zakończył swój sezon.

Lamb rozegrał 46 spotkań na poziomie 12.5 pkt , 4.3 zb i 2.1 as.


Jahlil Okafor zagra w kadrze Nigerii. Podkoszowy New Orleans Pelicans dał się namówić trenerowi Mike’owi Brownowi (ex szkoleniowcowi Cavs i Lakers) do reprezentowania barw kraju swoich przodków.


Ben Simmons opuści dwa tygodnie z meczów Sixers by poddać się szczegółowym badaniom swoich pleców. Australijczyk ma problemy w postaci bólów i nie wystąpił już w ostatnich 2 meczach Szóstek.


Wg nowojorskich doniesień Leon Rose będzie mianowany prezesem N.Y.Knicks w kolejnym tygodni. Przypomnę, że zajmie miejsce zwolnionego Steve’a Millsa.


Pomimo mocnego zainteresowania Derrickiem Rosem nie będzie wykupu jego kontraktu z Detroit Pistons. Tłoki w ostatnich tygodniach otrzymywały zapytania z innych klubów na temat przejęcia byłego MVP ale ani Tłoki ani Rose nie chcą odchodzić od 2-letniej umowy na 15 mln USD.


Co najmniej 2 tygodnie potrwa przerwa w grze Jarrena Jacksona z Grizzlies. To efekt kontuzji kolana.


Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *