Wyniki i statystyki dzień #90: Leonard ograł Doncića, kontuzja Powella

Image result for dwight powell injury

L.A. CLIPPERS (31-13) @ Dallas Mavericks (27-16) 110 – 107

Powrót do gry po kilkumeczowej przerwie spowodowanej kontuzją kolana – Kristapsa Porzingisa – nie przełożył się na pozytywny wynik końcowy dla Mavs. Łotysz w trafił tylko 4 z 17. rzutów z gry i zakończył mecz na poziomie 10 pkt i 9 zb. Dodatkowo, Rick Carlisle ma nowy ból głowy; kontuzji i zerwania ścięgna Achillesa nabawił się w 9. minucie meczu Dwight Powell (1 pkt i 3 zb). Oczywiście kontuzja skrzydłowego jest równoznaczna z zakończeniem sezonu przez Powella…

Kontuzja jest bardzo podobna do tej, jaką ponad rok temu odniósł inny zawodnik Dallas – JJ Barea.

W drugim z rzędu przegranym przez Mavs spotkaniu z Clippers najlepiej zaprezentował się – nieco osamotniony – Luka Doncić. Słoweniec trafił 12 z 26. rzutów z gry i zanotował 36 pkt – 10 zb – 9 as będąc o krok od kolejnego triple double. Mavs we własnej hali notowali tylko 43% skuteczność z gry, przegrywając już po raz 11 (tylko 5. porażek mają na wyjazdach).

Po stronie wygranych (12. wyjazdowa w sezonie) najlepiej wypadł Kawhi Leonard, który przy kolejnej absencji Paula George’a, zapisał na konto 36 pkt i 11 zb. Co ciekawe, Kawhi trafił tylko 1 z 9. rzutów z dystansu, ale nie przeszkodziło mu to w trafieniu dwóch najważniejszych osobistych spotkania. Jego punkty zapewniły wyjazdową wygraną i zwycięstwo numer 31. w tych rozgrywkach.

18 pkt dla LAC dołożył Landry Shamet (5×3 pkt) a 16 pkt po wejściu z ławki dodał Lou Willams.

W kolejnych meczach – Clippers zagrają w kolejną noc w Atlancie, natomiast Mavs lecą na czwartkowy mecz do Portland.

Komentarze do wpisu: “Wyniki i statystyki dzień #90: Leonard ograł Doncića, kontuzja Powella

1. Czy ktoś wie ile razem wspólnie meczów zagrali razem Leonard i PG? Coś mi się wydaje, że mniej niż połowę. Albo jeden odpoczywa, albo drugi ma kontuzję, dlatego ciężko ocenić jaką naprawdę LAC mają siłę.

1. Kawhi z PG grali razem w 19 na 44 meczów, gdy obaj zawodnicy grali razem Clippers mieli bilans 15-4.

2. I dlatego Gortat powinien trenować w USA i być gotowy na taką nieszczęśliwą sytuację. Ale jemu to już się nie chce. Szkoda

1. na razie Noah na celowniku Dallas. Gortat jest w USA w tym momencie.