Pierwsza piątka: Malone z dłuższym kontraktem, Oladipo bliżej powrotu, Irving z dłuższą przerwą

Trener Denver Nuggets – Mike Malone – przedłużył swój bieżący kontrakt do końca rozgrywek 2022-23. Malone ma przepracowany z Samorodkami sezon na poziomie 54. zwycięstw i 28. porażek. Następnie Denver wróciło do drugiej rundy play offs po raz pierwszy od sezonu 2008-09. Obecny sezon jest równoznaczny z najlepszym startem w historii występów Bryłek w NBA. Malone notuje z Denver łączny bilans 194 – 163 co plasuje go na czwartym miejscu w historii trenerów tej drużyny. 


Coraz bliżej powrotu Victora Oladipo. Spodziewana data powrotu obrońcy Pacers to końcówka stycznia 2020 r. lub początek lutego następnego roku. Dipo zerwał ścięgno w mieśniu czworogłowym uda i nie występuje na parkietach najlepszej ligi świata od 23. stycznia tego roku.


Utah Jazz tuż po przeprowadzeniu wymiany z Cleveland Cavaliers (Dante Exum za Jordana Clarksona) zdecydowali się na zwolnienie weterana na pozycji skrzydłowego – Jeffa Greena. Ex gracz Wizards, Cavs, Celtics czy Thunder notował średnią 7.8 pkt i wydaje się, że teraz może dołączyć do ekipy ‚contendera’.


Dłużej potrwa przerwa w grze Kyriego Irvinga. Obrońca Nets, który pauzuje od 12. listopada, zmaga się z zapaleniem kaletki i jego przerwa wydłuży się o kolejne 2 tygodnie. Nets bez Irvinga wygrali 13 spotkań.

Osobne informacje z Nets dotyczą Carisa LeVerta, otóż obrońca ma już brać udział w pełni kontaktowych treningach z Siatkami.


Johnathan Williams wraca do NBA. Ex Laker zagra dla Washington Wizards i będzie drugim graczem – po Garym Paytonie II – który dołączy do stołecznej drużyny na przestrzeni bieżącego tygodnia. Williams notował średnie 12 pkt i 9 zb dla izraelskiego Maccabi Rishon LeZion.


Wg ostatnich doniesień Dallas Mavericks mocno zainteresowali się przejęciem kontraktu JJ Redicka z New Orleans Pelicans.


Natomiast sternicy Orlando Magic mocno zastanawiają się nad wymianą Francuza – Evana Fourniera. Magic bardzo chętnie weszliby w wymianę z New Orleans Pelicans, przejmując kontrakt Jrue Holiday’a. Fournier notuje w tych rozgrywkach 19.6 pkt na mecz.


NBA mocno monitoruje sprawę transferu do L.A. Clippers – Kawhia Leonarda. Wg doniesień portalu the Athletics głównym podejrzanym w sprawie transferu Kawhia jest jego słynny wujek Dennis Robertson. Wg informacji Robertson proponował usługi swojego podopiecznego w zamian za dom, prywatne loty samolotowe, dodatkową gotówkę czy udziały w klubie do którego miał trafić Leonard. Z tego też powodu – z wyścigu o Leonarda – mieli zrezygnować Lakers. Jeśli jakieś informacje portalu znalazły by faktyczne potwierdzenie wówczas Clippers mogłaby spotkać surowa kara. Przyjmowanie dodatkowych korzyści w negocjacjach kontraktowych jest surowo zabronione przez przepisy ligi.


Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *