SUNS (10-11) @ Pels (6-16) 139 – 132

• po porażce w Orlando szybko podnieśli się gracze Monty’ego Williamsa, dzięki kapitalnej postawie Devina Bookera (44 pkt , 13/24 z gry) wygrali swoje piąte wyjazdowe spotkanie w sezonie. Dla Devina był to rekordowy występ punktowy w tym sezonie
  • mecz był mocno ofensywny, obie drużyny zostawiły obronę na drugim planie, a już po pierwszej połowie wynik był wysoki (70-64 dla Pels)
  • w trzeciej odsłonie Suns narzucili swoje tempo gry i dzięki Bookerowi czy Ricky’emu Rubio (13 pkt i 15 as) dyktowali warunki gry. Solidnie wypadł Frank Kaminsky, autor 20 pkt i 6 zb
  • z ławki udanie wszedł Cameron Johnson, zdobywca 18 pkt (4×3 pkt)

• James Harden oddał tylko 11 rzutów ale zanotował 23 pkt
  • kluczowi dla Rockets w tym meczu – PJ Tucker trafił 5 z 10. trójek, notując 18 pkt i 11 zb. Rezerwowy Danuel House zanotował 16 pkt przy 3. celnych trójkach, a Ben McLemore wcielił się w Hardena, trafiając 8 z 17. oddanych trójek (28 pkt)
  • Rockets świetnie atakowali tablicę, zbierając aż 20 piłek w ataku. 9 takich piłek zebrał Clint Capela (13 zb). Rocks wygrali zbiórkę 54-45
  • wśród przegranych : 9 z 22. rzutów trafił Pascal Siakam (24 pkt i 9 zb), 20 pkt dodał Fred VanVleet, a skuteczność z pierwszego meczu poprawił Kyle Lowry (5/8 z gry i 19 pkt)
  • kluczem do zwycięstwa znów jednak okazały się trójki, Rockets trafili 22. z 55. / Raptors 12. z 39.

Sixers (15-7) @ WIZARDS (7-13) 113 – 119

• druga, fantastyczna kwarta w wykonaniu Wizards, pchnęła stołecznych w stronę 7. wygranej w sezonie. Świetna dyspozycja Bradley’a Beala (26 pkt i 10 zb) , Rui Hachimury (27 pkt i 7 zb) oraz Davisa Bertansa (7/13 za trzy pkt i 25 oczek) zaprowadziła Wizards pod niespodziewaną wygraną nad wyżej notowanym rywalem
  • Ish Smith dołożył 19 pkt i 8 as, grając bezbłędnie i bez straty piłki
  • po przeciwnej stronie prym wiódł zdobywca dubletu – Joel Embiid (26 pkt i 21 zb)
  • 33 pkt wrzucił przeciwnikom Tobias Harris, a 17 pkt i 10 as dołożył Ben Simmons
  • kluczowe do zwycięstwa okazały się jednak straty, Sixers zanotowali ich aż 21 przy 11. Wizards
  • Embiid i Simmons zanotowali 15 z nich…

Komentarze do wpisu: “Wyniki i statystyki dzień #44: Rockets lepsi od Mistrzów, Suns wygrali w Nowym Orleanie