Wyniki i statystyki dzień #39: 60 punktów Hardena!niesamowite przechwyty Simmonsa

Hawks (4-16) – ROCKETS (13-6) 111 – 158

• Trae Young zdobył 37 pkt, trafiając 10 z 16 rzutów z gry i normalnie pisalibyśmy o jego dużym wyczynie…
  • … jednak show podczas 10. z rzędu przegranej Atlanty skradł James Harden , autor 60 pkt
  • Harden trafił 8 z 14. trójek i łącznie 16 z 24. rzutów z gry
  • Rockets trafili aż 25 trójek, przy 15. Hawks, trafiając na poziomie 49%!
  • Ben McLemore pokazał po raz kolejny, iż z powodzeniem zastępuje Erica Gordona. Ex gracz Kings zaaplikował rywalom 6 trójek, notując dublet z 24 pkt i 13 zb
  • Rockets grali na 58% skuteczności z gry, dominując walkę na tablicach aż 52-29
  • na przestrzeni drugiej i trzeciej kwarty Rockets zdobyli aż 89 pkt
  • dla Hardena był to czwarty mecz w karierze na granicy 60 pkt. Więcej takich mają tylko Kobe Bryant (6) i Wilt Chamberlain (32!)

Hornets (8-13) @ BUCKS (17-3) 96 – 137

• Bucks wygrywali każdą z kwart i mieli przed finałową odsłoną 26-punktową przewagę. Mimo wszystko jeszcze podbili przewagę o kolejne 15 oczek, wygrywając kwartę 36-21