Wyniki i statystyki dzień #38: Doncić z wyrównanym rekordem kariery, porażka Clippers, trzecia z rzędu wygrana Carmelo

Clippers (14-6) @ SPURS (7-13) 97 – 107

• Spurs zaskoczyli Clippers solidną obroną, utrzymującą rywali poniżej 100. zdobytych punktów. Tylko 2/11 z gry zanotował Paul George (5 pkt). Kawhi Leonard (8/23 z gry) został wybuczany i wygwizdany w dawnej swojej hali i zakończył mecz z 19 pkt
  • Clippers zakończyli mecz poniżej 40% skuteczności z gry
  • sześciu graczy Spurs zanotowało punktowe double figures, najwięcej po 17 pkt zaliczyli LaMarcus Aldridge i Derrick White
  • przed meczem Gregg Popovich namawiał White’a do większej ilości rzutów z dystansu. Zawodnik odpowiedział 5. celnymi rzutami przy 7. próbach

Wizards (6-11) @ LAKERS (17-2) 103 – 125

• pierwsza kwarta i pierwsza połowa meczu ustawiła grę dla Lakers, przy 17. zwycięstwie w sezonie. Ekipa LeBrona Jamesa i Anthony’ego Davisa prowadziła po 12. minutach już 14. punktami a do przerwy 20.stoma
  • LeBron zanotował 23 pkt i 11 as, the Brew dołożył 26 pkt i 13 zb
  • dla Jeziorowców, którzy trafili 14. trójek, kluczem do zwycięstwa była 51% skuteczność. Ona zaprowadziła zespół po 10. wygraną z rzędu

Bulls (6-14) @ BLAZERS (8-12) 103 – 107

• 28 pkt Zacha LaVine’a i kolejne 5. trójek w meczu obrońcy Bulls nie uchroniło teamu z Windy City przed 14. porażką w sezonie
  • o 2 pkt od triple double był Hassan Whiteside, autor 15 pkt i 10 blk!
  • dublet z 23 pkt i 11 zb (8/16 z gry) zaliczył Carmelo Anthony
  • ponadto dwudziestkę zaliczyli Damian Lillard (28 pkt) i CJ McCollum (20)

MAVS (12-6) @ Suns (8-10) 120 – 113

• 42 pkt – 11 as – 9 zb Luki Doncića okazało się wydarzeniem numer 1 meczu w Phoenix. Słoweniec 42-punktami wyrównał swoje najlepsze osiągnięcie w karierze (wcześniej przeciwko Spurs)
  • 26 pkt przy 6/9 za trzy zanotował Tim Hardaway Jr
  • wśród Suns wyróżnili się Ricky Rubio (21 pkt i 9 as) i powracający Aron Baynes (17 pkt i 7 zb)
  • dla Suns, którzy rewelacyjnie otworzyli sezon była to trzecia z rzędu porażka, ponadto 7. porażka w ostatnich 10. meczach
  • Dallas dzięki wygranej i przy porażce Clippers zrównali się bilansem z teamem z L.A. i są ex equo na trzecim miejscu w tabeli Zachodu

Pels (6-13) @ THUNDER (7-11) 104 – 109

• finałowa odsłona, wygrana przez gospodarzy spotkania 30-20 przyniosła Thunder 7. wygraną w sezonie
  • głównym autorem zwycięstwa okazał się trafiający w końcówce meczu – Dennis Schroeder (25 pkt)
  • Niemiec mógł liczyć na kolejny udany występ Abdela Nadera (19 pkt i 4/5 za trzy). Nader swoje rekordowe w sezonie 23 pkt ustrzelił w poprzednim pojedynku przeciwko Blazers
  • dla Pels, którzy świetnie wrócili do meczu w trzeciej odsłonie, wygranej 31-17, najlepiej prezentował się Brandon Ingram (26 pkt i 8 zb)

Hawks (4-15) @ PACERS (12-6) 104 – 105 po dogrywce

• Trae Young dwoił się i troił, zdobywając aż 49 pkt, ale nie uchronił Hawks przed 9. z rzędu porażką. Hawks z bilansem 4-15 są najgorszą drużyną ligi tuż obok Knicks. Young w swoim świetnym występie zanotował 8/15 za trzy punkty oraz łącznie 16/28 z gry przy aż 9. stratach
  • Jeremy Lamb z 20 pkt i Myles Turner z 17 pkt rozegrali kluczowe akcje w dogrywce, a osobiste CJ Warrena (16 pkt) i Malcolma Brogdona (16 pkt) zapewniły miejscowym 12. wygraną w sezonie
  • wszyscy gracze pierwszej piątki Pacers zanotowali punktowe double figures

RAPTORS (14-4) @ Magic (7-11) 90 – 83

• w rewanżu za poprzednie rozgrywki play offs znów górą panujący Mistrzowie NBA. Raps dzięki solidnej defensywie i przy problemach kadrowych Magii (Vucević) zagrali świetną trzecią kwartę, wygraną 26-12
  • najlepsze punktowe zawody w sezonie rozegrał autor 33 pkt – Norman Powell. Obrońca trafił 12 z 18 rzutów, w tym 5×3 pkt