czy doczekamy się wystepu na poziomie 60/20 ze strony Giannisa?

THUNDER (6-10) @ Warriors (3-15) 100 – 97

• Thunder stają się katem Warriors, wygrali z nimi 3 spotkania w tych rozgrywkach i połowę swoich zwycięstw zawdzięczają konfrontacji z GSW
  • duet Chris Paul – Dennis Schroeder (20 pkt i 22 pkt) poprowadził OKC do zwycięstwa nad drużyną grającą bez gwiazd (nawet Green nie zagrał)
  • 47% Thunder z gry przy 41% Warriors, oraz więcej celnych rzutów dystansowych (11 – Thunder przy 9 – Warriors) wpłynęy na losy spotkania

LAKERS (15-2) @ Spurs (6-12) 114 – 104

• LeBron James z 33 pkt i 14 as przy skuteczności 13/24 z gry (4×3 pkt) poprowadził gości do 8. z rzędu wygranej. Lakers prowadzą w całej NBA z bilansem 15-2. Lakers i Bucks mają obecnie najdłuższe serie, z 8. wygranymi
  • dwa step backi LBJa w czwartej odsłonie pchnęły przyjezdnych w kierunku wygranej, a LAL uciekli na 10 pkt, których do końca meczu nie byli w stanie zniwelować Spurs
  • przed meczem niejasne było czy zagra Anthony Davis, ale the Brew ostatecznie rozegrał spotkanie na poziomie 19 pkt – 12 zb – 6 as
  • kluczową dla wyniku okazała się druga połowa, wygrana przez gości z L.A. 12-punktami
  • 30 pkt dla przegranych zanotował LaMarcus Aldridge, 24 oczka dołożył DeMar DeRozan, ale ich armia była zbyt mała by skutecznie przeciwstawić się Lakers

Jazz (11-6) @ BUCKS (14-3) 118 – 122

• Jazz byli bardzo bliscy wygranej, rozgrywając spotkanie w Milwaukee bez swojego podkoszowego asa – Rudy’ego Goberta
  • Kozły wyszarpały swoją ósmą z rzędu wygraną mając w składzie najlepszego na boisku Giannisa Antetokunmpo. Grek zaaplikował rywalom 50 punktów, z 14 zb i 6 as
  • jeśli sobie przypomnicie nasze przedsezonowe zapowiedzi, to właśnie defensywa na pozycji numer 3 (do LeBrona, Kawhia czy Giannisa) jest dla mnie piętą achillesową Utah. Ten mecz to potwierdził, że przy odejściu Jae Crowdera Jazz nie mają wartościowego atlety na tej pozycji
  • dla Antka było to 17. z rzędu double double
  • Wesley Matthews, który słabiej prezentował się od początku sezonu, trafił 5 z 8. oddanych trójek. Wes miał udział przy świetnej trzeciej kwarcie, wygranej przez Bucks aż 42-26
  • Jazz prowadzeni byli przez duet Mitchell – Bogdanović (20 i 24 pkt). Znów problemy z trafieniem do kosza miał Mike Conley (2/10 z gry)

BLAZERS (6-12) @ Bulls (6-12) 117 – 94

• w świątyni Michaela Jordana pierwszego zwycięstwa z Blazers doczekał się Carmelo Anthony. „Pączek” zagrał bardzo dobre zawody, trafiając 10 z 20. rzutów (w tym 4/7 za trzy). Melo obok 25 pkt dołożył 8 zb

• wydawało się, że Sixers mogą przerwać serię Raptors i po raz pierwszy w sezonie zmusić do przegranej Mistrzów w Toronto
  • na przestrzeni drugiej i czwartej kwarty gospodarze udowodnili nam wszystkim, że nadal potrafią bronić na mistrzowskim poziomie i wygrywać mecze „na styku”
  • bohaterem meczu okazał się Marc Gasol, który zatrzymał Joela Embiida na zerowym dorobku punktowym. Big Fella z Philadelphi spudłował wszystkie 11 rzutów z gry
  • bohater spotkania z Heat – Josh Richardson – trafił 5 trójek, ale jego 25 pkt nie przebiło defensywy Raps
  • Ben Simmons przy swojej drugiej próbie rzutu z dystansu w sezonie tym razem spudłował i mimo 10 pkt – 14 as – 9 zb nie dał Szóstkom wygranej
  • Raptors znów mogli liczyć na swoich drapieżnych wojowników – Pascala Siakama (25 pkt) i Freda VanVleeta (24 pkt)
  • 16 pkt i 10 zb dołożył z ławki Rondae Hollis-Jefferson
  • wracając do Embiida , był to jego pierwszy mecz w karierze z zerowym dorobkiem punktowym. Prześmiewcy od rana prześcigają się w żartach sugerując, że nadal nie może się otrząsnąć po zwycięskim rzucie Kawhia Leonarda ;-)

• znów szalał Buddy Hield, który trafił 11 z 21. rzutów za trzy punkty. Hield zanotował 41 punktów
  • kluczowy rzut trzypunktowy wyszedł jednak z rąk Bogdana Bogdanovića, który chybił 11 z 13. prób z dystansu (oglądał Jamesa Hardena?) !
  • Celtics polegali na 24 pkt Jaylena Browna oraz 20 pkt Jaysona Tatuma

T’WOLVES (9-8) @ Hawks (4-13) 125 – 113

• jeszcze niedawno zachwycaliśmy się świetnie funkcjonującymi Hawks, ale porażka z T’Wolves była już 7. z rzędu
  • 28 pkt Karla Anthony’ego Townsa i 25 pkt Andrew Wigginsa dała wygraną #9 ekipie z Minnesoty. Wolves wygrali ostatnią odsłonę 32-23. Ponadto trafili więcej trójek (15 przy 10. Hawks) na 43% skuteczności
  • Trae Young z 37 pkt, ale i z 7. stratami

Ponadto grali:

PACERS @ GRIZZLIES 126 – 114

MAGIC @ PISTONS 88 – 103

NETS @ CAVS 108 – 106

• niestety dziś poźniejszy telegram, za co przepraszam, ale natłok obowiązków i sprawy służbowe zatrzymały mnie na dłużej i z dala od komputera. Nie chciałem też zostawiać Was z niczym, stąd późniejszy wpis. Jutro już wracamy szybciej!

Komentarze do wpisu: “Wyniki i statystyki dzień #35: pięćdziesiątka Antka, pierwsza wygrana Carmelo, Gasol profesorem defensywy

1. Szkoda, że w meczu Kozłów nie było Goberta, bo niestety mało ten mecz mówi o realnej sile Jazz przeciwko obecnie najlepiej grającej ekipie Wschodu. Nie sądzę, by z Rudym Kozły miały, aż 97 rzutów przy jedynie 85 Jazz, a jednocześnie by Jazz tak przegrali tablicę.
    Natomiast ten mecz nie stawia Kozłów w dobrym świetle. Jak na brak Goberta to bardzo słaba skuteczność z gry, a mecz wygrał „Giani”, bo bez rim protectora wjeżdżał na kosz jak chciał, ale patrząc na te akcje w powtórce to przy Rudym kilka z nich nie byłoby do zagrania.

Czekam na grudzień, bo wówczas będzie można wreszcie ocenić realnie Lakers, zwłaszcza w 2 połowie grudnia, a na ich tle większość contenderów.
    Jak na razie defensywa Jazz robi na mnie wrażenie {Jazz jak na razie poprawili własną, najlepszą defensywę z zeszłego sezonu}, ale niepokoi mnie, że nadal ofensywnie grają w wielu momentach na siłę. Natomiast Kozły przy porządnej defensywie potrafią ofensywnie zdominować przeciwnika, ale nadal jest to nadmiernie uzależnione od „Gianiego”, a to może stanowić poważny problem w PO, zwłaszcza na poziomie Finałów i przeciwko bardzo mocnej defensywie, a jak na razie w tym sezonie wiele ekip gra jak na razie fenomenalną defensywę na tle poprzednich sezonów – na Wschodzie szczególnie Celci i Żary.