Wyniki i statystyki dzień #20: wygrana Mistrzów w L.A., popisowy atak Suns, zwycięski rzut Jokića

RAPTORS (7-2) @ Lakers (7-2) 113-104

• po siedmiu wygranych z rzędu Lakers byli zmuszeni uznać wyższość Mistrzów NBA
  • Raptors zaprezentowali się świetnie, mimo absencji Kyle’a Lowry’ego i Serge’a Ibaki
  • zwłaszcza druga połowa, wygrana przez gości 61-44 dała się we znaki Lakersom
  • 24 pkt i 11 zb zanotował Pascal Siakam, 23 pkt – 10 as – 7 zb zaliczył Fred VanVleet
  • z ławki mocne wsparcie dali Matt Thomas (13) i Chris Boucher (15)
  • 27 oczek dla Lakers zanotował Anthony Davis
  • Raptors też świetnie poradzili sobie z obroną na LeBronie Jamesie, który zanotował 13 pkt – 13 zb – 15 as, przy skuteczności 5/15 z gry
  • bardzo słaby mecz przeciwko niedawnym kolegom rozegrał Danny Green (0/5 z gry)

Nets (4-5) @ SUNS (6-3) 112-138

• Suns zaczęli spotkanie z wysokiego „C” i w pierwszej odsłonie prowadzili w ósmej minucie aż 33-13. W tym czasie Ricky Rubio miał już 7 asyst. W całym meczu MVP Mistrzostw świata zdobył 22 pkt i 12 as

BUCKS (7-3) @ Thunder (4-6) 121-119

• trzecia kwarta wygrana przez gości z Milwaukee pozwoliła im przejąć kontrolę nad spotkaniem (37-24), Bucks trafiali na 56% z gry i mieli znów punktowego lidera w osobie Giannisa Antetokuonmpo (35 pkt i 16 zb)
  • Giannis w drugiej połowie zdobył 24 pkt i 10 zb, trafiając 9 z 11 rzutów z gry
  • 25 pkt i 9 as dorzucił Eric Bledsoe
  • Thunder próbowali przejąć spotkanie w finałowej odsłonie, wygrywając ją 39-34, a ich atak prowadzili Dennis Schroeder (24 pkt) i Shai Gilgeous Alexander (22 pkt)
  • kluczowy dla zwycięstwa rzut wpadł z rąk Brooka Lopeza. Podkoszowy Bucks trafił trójkę na 24 sek przed końcem. Lopez miał w meczu 3 celne próby z dystansu

Hornets (4-6) @ SIXERS (6-3) 106-114

• 24. punkty Cody’ego Zellera nie uchroniły Hornets od 6. porażki. Mimo świetnej drugiej odsłony, wygranej 34-20, gościom nie udało się zdobyć filadelfijskiej twierdzy (3-0 Sixers u siebie)
  • 19 pkt i 10 as zanotował Devonte’ Graham
  • Sixers grający bez kontuzjowanego Bena Simmonsa mieli najlepszych strzelców w osobach : Joela Embiida (18) i Furkana Korkmaza (17)
  • absencja Simmonsa mocno wpływa na atak Szóstek, który tym razem przyniósł 20 strat
  • meczu dobrze nie wspomni Dwayne Bacon, 0/6 z gry

PACERS (6-4) @ Magic (3-7) 109-102

• po słabym pierwszym tygodniu Pacers złapali swój rytm gry i wygrali już 6. spotkanie. Tym razem swoją najlepszą grę zaprezentowali na przestrzeni trzeciej odsłony, wygranej 30-17
  • 21 pkt – 16 zb – 7 as zapisał na konto Domantas Sabonis
  • TJ Warren i Malcolm Brogdon dodali po 19 pkt. 8 as i 6 zb dopisał do dorobku Brogdon
  • 22 pkt Evana Fourniera nie uchroniły gospodarzy przed 7. porażką. Dublet z 18 pkt i 17 zb zapisał na konto Nikola Vucević

NUGGETS (7-2) @ T’Wolves (5-4) 100-98

• w najwcześniejszym spotkaniu wieczoru, Samorodki po dogrywce ograły Wilki a bohaterem meczu okazał się Nikola Jokić (20 pkt i 7 as)