Wyniki i statystyki dzień #19: Celtics rozgromili Spurs i stracili Haywarda

CELTICS (7-1) @ Spurs (5-4) 135-115

• jednej z najwyższych w historii porażki na własnym parkiecie doznali podopieczni Gregga Popovicha. Spurs do przerwy przegrywali 54-72
  • Celtics wygrali siódmy mecz z rzędu i niestety okupili zwycięstwo kontuzją Gordona Haywarda. Pech nie prześladuje skrzydłowego, który kapitalnie wszedł w nowy sezon, a teraz po kolizji z LaMarcusem Aldridgem doznał złamania ręki…

• Wśród Pels nie wystąpił Lonzo Ball i jego absencja wyszła na korzyść gościom z Nowego Orleanu
  • JJ Redick, który wrócił do pierwszej piątki, zanotował 22 pkt, trafiając 5 z 9 trójek. Redick dostał solidne wsparcie Derricka Favorsa (10 pkt i 10 zb) czy Jrue Holiday’a (12 pkt i 11 as)
  • najlepiej jednak wypadł Brandon Ingram, który po przejściu z Lakers bardzo dobrze radzi sobie w nowym otoczeniu. BI zanotował 25 pkt (8/12 z gry) i 9 zb
  • wśród Hornets, którzy stracili kontrolę nad spotkaniem w finałowej odsłonie, 24 pkt i 10 as zdobył Devonte’ Graham
  • 34-24 takim stosunkiem goście zwyciężyli w finałowej odsłonie
  • Pels zanotowali aż 26 strat, podczas gdy Hornets – 21

ROCKETS (6-3) @ Bulls (3-7) 117-94

• tylko pierwsza kwarta była wyrównaną, nawet z korzyścią dla gospodarzy (wygrana 27-20)

• po stronie Grizzlies najlepiej zaprezentował się zdobywca 23 pkt Jaren Jackson Jr
  • na przestrzeni II i III odsłony Mavs wypracowali sobie 13-punktową zaliczkę, goście lepiej prezentowali się na dystansie trafiając 18. trójek przy 12. gospodarzy

Warriors (2-8) @ THUNDER (4-5) 108-114

• drugie starcie obu ekip w tych rozgrywkach i druga wygrana Thunder
  • Warriors po 10. spotkaniach 74. sezonu są na ostatnim miejscu na Zachodzie
  • 17 punktów przewagi, tak wyglądały pierwsze 24. minuty gry. W trzeciej odsłonie przebudzili się goście, wygrywając kwartę 41 – 24
  • mocniej do gry włączyli się D’Angelo Russell (30 pkt) i Alec Burks (23 pkt)
  • po stronie miejscowych najlepiej wypadł Danilo Gallinari, autor 21 pkt
  • końcówkę wziął na siebie Chris Paul i jego pojedyncze zagrania oraz celne osobiste zapewniły Grzmotowi 4. wygraną. CP-3 zakończył mecz z 16 pkt i 9 as

Komentarze do wpisu: “Wyniki i statystyki dzień #19: Celtics rozgromili Spurs i stracili Haywarda

1. Ja rozumiem, ze pod koniec sezonu można pauzować i odpoczywać, przed playoffs – ale teraz?

2. Haywarda to chyba mormoni przeklęli na dobre…