Wyniki i statystyki dzień #18: co za noc, co za strzelanie!

transfer Davisa mocno pracuje na dobre wyniki Lakers

Heat (6-3) @ LAKERS (7-1) 80-95

• Lakers zanotowali 7. wygraną w serii, a ich najlepszymi graczami znów okazali się Anthony Davis i LeBron James. AD zanotował 26 pkt – 8 zb – 7 as, natomiast LeBron 25 pkt – 6 as
  • coraz lepiej broniący Lakers pozwolili rywalom na tylko 34 pkt podczas drugiej połowy meczu, zatrzymując Heat na poziomie 35% skuteczności z gry oraz 6 celnych rzutach zza łuku
  • 22 pkt Jimmy’ego Butlera to najlepszy wynik indywidualny po stronie Miami
  • podczas finałowej odsłony Heat byli 4/19 z gry
  • LeBron dołączył do Karla Malone’a i Kareema Abdul-Jabbara i jako trzeci gracz w historii NBA zanotował co najmniej 20 pkt w 1000. meczów. Dla porównania – Kobe Bryant – miał tylko 941 podobnych występów :-)

NETS (4-4) @ Blazers (3-6) 119-115

• Blazers przegrali trzeci z rzędu mecz we własnej hali i na starcie 74. sezonu nie wygrali jeszcze w domu
  • miejscowym nie pomógł najlepszy w karierze występ Damiana Lillarda, zdobywcy aż 60 pkt! Dame trafił 19 z 33 rzutów z gry i wszystkie 15 osobistych
  • z drugiej strony najlepiej punktowali : Kyrie Irving (33 pkt) i z rekordowym występem w sezonie – Spencer Dinwiddie (34 pkt)
  • Dinwiddie trafił 6 z 10. trójek , podczas gdy Lillard 7 z 16.
  • 60 oczek Lillarda to teraz nowy rekord organizacji z Portland

Bucks (6-3) @ JAZZ (6-3) 100-103

• Jazz obronili własny parkiet i po raz 5. w rozgrywkach wygrali w Salt Lake City
  • bohaterem spotkania okazał się Bojan Bogdanović. Chorwat trafił 5 z 10. trójek, zaliczył 33 pkt i zanotował buzzer-beatera z dystansu po podaniu Joey’a Inglesa
  • 20 pkt dołożył Mike Conley
  • po stronie pokonanych gości znów prym wiódł Giannis Antetokuonmpo , autor 30 pkt i 13 zb
  • kolejny mecz dała o sobie znać solidna defensywa Utah, która tym razem zatrzymała rywala na 35%

Sixers (5-3) @ NUGGETS (6-2) 97-100

• powrót Joela Embiida i 19 pkt – 15 zb (aż 8 strat) nie wpłynął na wynik meczu
  • Sixers nie mogli też liczyć na wysoką formę Ala Horforda, autora 3. trafień przy 12. próbach (8 pkt)
  • atak Nuggets prowadzony był przez tercet : Nikola Jokić (26 pkt – 10 zb – 6 as), Jamala Murray’a (22 pkt – 11 as – 6 zb) i Willa Bartona (20 pkt – 7 zb)
  • Szóstki dyktowały tempo przez 3/4 pojedynku, prowadząc już 84-65
  • finałowa odsłona jednak była popisem ataku Nuggets i roztrwonienia przewagi przez gości. Samorodki zwyciężyły ostatnie 12 minut aż 35-13, odnosząc wygraną po rzucie Jokića i osobistych Bartona.
  • ekipa Mike’a Malone’a wyrwała zwycięstwo z rąk Sixers w ostatnich 37. sekundach meczu

KNICKS (2-7) @ Mavs (5-3) 106-102

• 38 pkt – 14 zb – 10 as Luki Doncića nie dały kolejnej wygranej Mavs
  • 28 pkt i 9 zb Kristapsa Porzingisa przeciwko niedawnym kolegom również nie przełożyło się na końcowy wynik
  • natomiast kolejne zmiany w startowej piątce Knicks przyniosły Dave’owi Fizdale’owi wygraną #2
  • wśród gości brylowali Marcus Morris (29 pkt) i Julius Randle (21 pkt)
  • Doncić przy 20. latach na karku notuje fantastyczne średnie 28 pkt – 10 zb – 9 as
  • Luka jako drugi w historii po Oscarze Robertsonie może pochwalić się 1500 pkt – 500 zb – 500 as w pierwszych 80. meczach zawodowej kariery w NBA

RAPTORS (6-2) @ Pels (1-7) 122-104

• 44 pkt Pascala Siakama, 5/10 za trzy pkt oraz 10 zb walnie przyczyniło się do wyjazdowej wygranej Mistrzów NBA. 44 to nowy rekord kariery Pascala
  • Siakama dzielnie wspierał autor 21 pkt OG Anunoby (5/7 za trzy)
  • Raps zwyciężyli drugą kwartę aż 45-23. W całym meczu trafili też 19 z 43. trójek. Ich rywale tylko 10.
  • Pels po raz trzeci w sezonie notują w drugiej kwarcie stratę ponad 40. punktów
  • Brandon Ingram z 27 pkt był najskuteczniejszym wśród Pels
  • mecz i zwycięstwo Raps zostało okupione kontuzjami Serge’a Ibaki (uraz stawu skokowego) i Kyle’a Lowry’ego (uraz kciuka, podejrzenie złamania)

Warriors (2-7) @ T’WOLVES (5-3) 119-125 OT

• popisy strzeleckie D’Angelo Russella (52, 19 / 37 z gry) i Andrew Wigginsa (40, 17 / 33 z gry) były okrasą pojedynku Warriors z T’Wolves
  • gospodarze cieszyli się z powrotu Karla Anthony’ego Townsa. Po karencji KAT zanotował 20 pkt i 14 zb
  • Wiggins uratował zespół od kolejnej porażki trafiając lay up na remis w końcówce regulaminowego czasu. Następnie ważną trójkę na koniec dogrywki
  • Russell z kolei przy swoim punktowym rekordzie kariery, nie trafił potencjalnej trójki na zwycięstwo w końcówce finałowej odsłony oraz potencjalnej trójki na remis w końcowych sekundach dogrywki

w pozostałych meczach:

KINGS (3-6) @ Hawks (3-5) 121-109

CAVS (3-5) @ Wizards (2-6) 113-100

Grizzlies (2-6) @ MAGIC (3-6) 86-118

Pistons (4-6) @ PACERS (5-4) 106-112

Komentarze do wpisu: “Wyniki i statystyki dzień #18: co za noc, co za strzelanie!

1. Russell na wystawie przed okienkiem?:) Może sobie teraz postrzelać, żeby podbić wartość:)