Wyniki i statystyki dzień #4: drugie wygrane Mavs, Nuggets i T’Wolves

Za nami 9 spotkań czwartej nocy z ligą NBA. Zapraszam na fleszowy przegląd wydarzeń minionej nocy.

RAPTORS (1-1) @ CELTICS (1-1) 106-112

• pierwszą wygraną w sezonie zanotowali Celtowie, prowadzeni przez Jaylena Browna (25 pkt i 9 zb) i Jaysona Tatuma (25 pkt i 9 zb) z trudem pokonali Mistrzów NBA

• Hornets mieli problem z rzutami wolnymi, na poziomie 50% i zbiórkami, które przegrali 42-52
  • w trzeciej kwarcie Wolves zanotowali zryw wynoszący aż 45-25!

KNICKS (0-2) @ NETS (1-1) 109-113

• dwa mecze dwie porażki to bilans Knicks, natomiast ich sąsiedzi znad rzeki Hudson długo się męczyli by odnieść pierwszą wygraną w sezonie
  • Knicks próbowali odrobić straty od rywala, wygrywając czwartą odsłonę 26-19 ale nie mimo wszystko nie zdołali wygrać w Barclays
  • Alonzo Trier był najlepszym strzelcem gości z 24 pkt (6/7 z gry)
  • 26 pkt zanotował Kyrie Irving, 20 dodał z ławki Spencer Dinwiddie, a gospodarze obnażyli obwodowe braki sąsiada
  • mecz nie mógł się podobać, a obie drużyny grały niedbale, notując po 26 strat!

• Pels nadal bez Ziona Williamsona i z drugą porażką na starcie sezonu
  • Mavs z kolei z drugą z rzędu wygraną i z 11. w karierze w NBA triple double Luki Doncića (25-10-10)
  • fani z Nowego Orleanu przeżyli huśtawkę nastrojów, najpierw ich drużyna ładnie weszła w mecz, wygrawając pierwsze 12 minut 41-27…
  • …następnie w ich szeregi wdarło się rozprężenie i Mavs szybko przejęli mecz w drugiej kwarcie, wygrywając ją aż 45-23!
  • Kristaps Porzingis zanotował 24 pkt
  • najskuteczniejszy wśród Pels – Brandon Ingram – zanotował 25 pkt

WIZARDS (1-1) @ THUNDER (0-2) 97-85

• kiedy wydawało się, że Thunder mogą wygrać już podczas drugiej nocy z nowym sezonem to zagrali dużo poniżej oczekiwań
  • tylko 85 punktów zespołu z OKC i każda przegrana kwarta przy dużej niedyspozycji Chrisa Paula (3/9 z gry i 5 strat)
  • z drugiej strony solidne zawody w wykonaniu Thomasa Bryanta (21 pkt i 11 zb)