Woy & Adrian – Analiza sezonu #24 – Philadelphia 76ers

Adrian do Woy’a:

1. Nowy, maksymalny kontrakt dla Bena Simmonsa to zbyt pochopna decyzja. Prawda czy fałsz?

Postawię na fałsz. Powód jest prosty, panuje moda na wysokie i długie kontrakty. Liga ma coraz mniej „koni pociągowych” i każdy prospect na miarę gwiazdy wymusza na klubach czy managerach tak grube inwestycje. Można też odwrócić Twoje pytanie, wolisz mieć Simmonsa w składzie i czekać na dalszy rozwój jego czy czekać aż Rich Paul rzuci klientowi pomysł dołączenia do LeBrona w L.A…….

2. Jak oceniasz szanse Sixers na mistrzostwo w nadchodzącym sezonie zważając na zmiany jakie zaszły w tej ekipie w ostatnim czasie?

Mają większe niż Celtics i Raptors, ale myślę, że są z tyłu za Bucks. Nie przekonuje mnie pomysł pójścia w Big Ball i granie wieżami – Horfordem z Embiidem. O ile oddanie i zrezygnowanie z Butlera oceniam pozytywnie, o tyle rzucenie wielkiej kasy na trójkę : Simmons, Harris i Horford to mocne obciążenie budżetu i postawienie na zawodników, którzy wcale nie muszą dać upragnionych finałów. No i na koniec, nie jestem fanem Bretta Browna. Wg mnie można było już przebudować zespół z nowym trenerem.

3. Jak według Ciebie wyglądałby finał konferencji gdyby nie słynny rzut Kawhi’a Leonarda? Czy 76ers ograliby Bucks pokonując wcześniej w dogrywce właśnie Raptors?

Nie lubię takich spekulacji. Nie raz widzieliśmy wygrane niżej notowanych zespołów lub zespołów, które wracały z przegranych w serii. Tak miało być, to jest najlepsza historia NBA. Pierwsze Mistrzostwo NBA dla Kanady było w pełni zasłużone, mocno zapracowane i odbiło się mega smakiem w ustach fanów NBA. Sixers nie wytrzymali serii best – of – seven i znów ogłądali plecy rywali. Teraz muszą mocno się napracować by stać się numerem 1 w konferencji. Atakować ich będą Bucks, Celtics czy nawet Nets.

4. W minionym sezonie Joel Embiid wykręcił świetne statystyki na poziomie ponad 27 punktów i 13 zbiórek na mecz. Czy Twoim zdaniem ten zawodnik większe problemy zdrowotne ma już za sobą i czy w sezonie 19/20 poprawi jeszcze statystyki stając się najlepszym środkowym w lidze?

Myślę, że nie ma problemów zdrowotnych za sobą i ciągle dolegają mu urazy pleców czy odzywają się kolana. Przy tym wzroście i liczbie meczów Embiid będzie musiał częściej odpoczywać by być w formie i w zdrowiu na najważniejsze mecze sezonu podczas play offs. Myślę, że sprowadzenie Horforda ma też pomóc Joelowi i odciążyć gwiazdę Sixers w spotkaniach z niżej notowanymi rywalami. Mam nawet swoje zdanie, że kariera Embiida nie będzie należała do długich (proszę jednak nie myśleć, że życzę mu źle).

5. Czy Brett Brown jest według Ciebie odpowiedni na bycie trenerem 76ers? Czy inny trener nie wyciągnąłby z owej ekipy więcej w ubiegłym sezonie?

Szczerze mocno myślałem, że Brown w końcu opuści Filadelfię i szefowie Sixers dadzą szansę, młodszemu czy nowemu trenerowi. Sam widziałbym tutaj na stołku choćby Ettore Messinę, który wg mnie jest większym i bardziej doświadczonym fachowcem niż Brown. Niestety, Włoch wrócił do ojczyzny a Brown dostał kolejną szansę. Osobiście uważam Australijczyka za przeciętnego taktyka i zobaczymy jak sobie poradzi z kreowaniem taktyki dla nowych graczy i odejścia od grania JJ Redickiem, który notabene dawał jego drużynie przyzwoity spacing. Jak Brown ustawi swoje wieże?

Woy do Adriana:

1.Zacznę z grubej rury, pierwsza Twoja decyzja w off-season – zwalniasz czy zostawiasz trenera?

Osobiście uważam, że Brett Brown nie zasłużył na zwolnienie. Obecna siła Philly powstawała właśnie za jego sterami przez wiele wiele miesięcy. Wyniki były niezłe, być może w niektórych momentach zabrakło nieco szczęścia i sprytu.

2. Czy płacenie weteranowi Alowi Horfordowi aż 109 mln USD za 3 lata nie jest grubą przesadą?

Horford to z pewnością solidny zawodnik, który wniesie dużo do zespołu w ofensywie i w defensywie. Płacenie ogromnych kwot i maksymalnych kontraktów zawodnikom jest coraz częstsze w NBA dlatego ta decyzja nie jest też jakimś specjalnym zaskoczeniem ale nie oznacza to, że ta opcja koniecznie musi być dobra.

3. Którego zawodnika Sixers z poprzednich rozgrywek – najbardziej zabraknie Szóstkom w nadchodzących rozgrywkach? McConnella, Redicka a może jednak Butlera??

Jimmy Butler to trudny zawodnik. Nie może znaleźć sobie miejsca ostatnio. Jego rozdział w 76ers nie był udany i każdy raczej zdaje sobie z tego sprawę. Myślę, że JJ Redick jest takim zawodnikiem, którego może najbardziej brakować Sixers. Bardzo duże doświadczenie, niezwykle groźny w rzutach zza łuku oraz z linii osobistych. Świetna opcja i wzmocnienie dla ataku. Gwarancja tej przyzwoitej ilości punktów w niemal każdym meczu.

4. Co lub kto zawiedli wśród Szóstek by poprzedni sezon zakończyć na wyższej pozycji i np. w finale konferencji??

Jeśli chodzi o sezon regularny to Bucks oraz Raptors wydawali się być poza zasięgiem. Były to dwie najrówniej grające ekipy w konferencji wschodniej co potwierdzili również wynikami w późniejszej fazie sezonu. Trzecia lokata to dobry wynik, spodziewany – myślę, że to jest odpowiednie słowo. W Playoffs zadecydowały detale, najmniejsze szczegóły i również brak szczęścia. Moim zdaniem w serii z Raptors zaprezentowali się powyżej oczekiwań mimo wszystko.

5. Jaki wynik i jaki bilans wróżysz Sixers w kolejnym sezonie?

Top 3 wschodu to minimum, które muszą osiągnąć. Są w stanie wygrać konferencję ale myślę, że nie są głównym faworytem do osiągnięcia tego. Bardzo ważnym elementem w tej ekipie jest zdrowie. Wiemy w jakiej sytuacji nadal jest Joel Embiid, który jest niczym tykająca bomba, w każdej chwili urazy mogą się odnowić i 76ers pewnie nadal będą oszczędzać maksymalnie swoją gwiazdę. Przy pełnym składzie i trafionej formie zawodników na najważniejsze mecze podczas playoffs, „Szóstki” mogą znaleźć się w finałach konferencji i następnie stoczyć równy bój o finały NBA. Takim jednak najbardziej prawdopodobnym wynikiem wydaje się być podobnie etap półfinałów i na to bym ostatecznie chyba postawił.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *