Turnieje Ghetto Basket 3×3 w Rydze – dobre wyniki Polaków

Zakończyły się dwa turnieje w koszykówce 3×3, odbywające się w Rydze. Polacy wystawili trzy łącznie 3 zespoły i pokazali się z dobrej strony w obu rozgrywkach.

Polacy do Rygi pojechali w następujących zespołach:

  • Team Poland (Michał Wojtyński, Maciej Adamkiewicz, Mariusz Konopatzki, Wojciech Pisarczyk)
  • Team Polska (Marcin Chudy, Maciej Rostalski, Marcin Zarzeczny, Piotr Niedźwiedzki)
  • Energa 3×3 Gdańsk (Michael Hicks, Marcin Sroka, Paweł Pawłowski, Thomas Davis)
Ekipa Energa 3×3 Gdańsk | fot. Instagram Mike Hicks (https://www.instagram.com/p/Bxj9NDwC60s/)

„Ceremonia” rozpoczęcia:

https://www.twitch.tv/ghettotvlv/clip/BreakableEnjoyableGooseWOOP

TURNIEJ 1

Pierwszy turniej – Ticket to Moscow Challenger – odbył się 13 maja i przyciągnął 24 zespoły. Podzielono je na 8 grup, w których grano systemem każdy z każdym. Nasze ekipy wygrały wszystkie swoje mecze, dzięki czemu zajęły pierwsze miejsce w swoich grupach. Następną fazą były rozgrywki pucharowe. W pierwszej rundzie grały tylko drużyny z miejsc 2 i 3 (16 ekip). Zwycięzcy tych starć trafiali do 1/8 finału, gdzie mierzyli się z pierwszymi miejscami grup. Od tego momentu obowiązywała już zwyczajna drabinka turniejowa, czyli 8 zwycięzców gra w 1/4, potem czterech w półfinałach itd.

Fragment spotkania Polaków:

https://www.twitch.tv/ghettotvlv/clip/BashfulSleepyQuailOSkomodo

Team Polska i Energa 3×3 Gdańsk pewnie pokonali swoich rywali w 1/8 (odpowiednio 15-5 i 15-8). Z kolei zespół AEKK (z Litwy) był bardzo blisko wyeliminowania Team Poland – ale ostatecznie to nasi zawodnicy zwyciężyli 15-13. W ćwierćfinałach doszło do bratobójczego pojedynku. Energa 3×3 Gdańsk pokonał 15-11 Team Poland i awansował do półfinału. W drugiej części drabinki Team Polska uległ Team Antwerp 9-15. Potem zaś Energa 3×3 Gdańsk musiał uznać wyższość Ghetto Family. Porażka 11-21 oznaczała, że zakończyli oni turniej na 4 miejscu. Team Poland i Team Polska uplasowały się na kolejnych dwóch pozycjach. Miejsca 4, 5 i 6 na 24 ekipy to dobry wynik, chociaż, oczywiście, był apetyt na zwycięstwo. Pierwsze miejsce zajęła ekipa Ghetto Basket, niepokonana tego dnia.

Pełne wyniki: https://play.fiba3x3.com/categories/5d137ff5-67b3-4e2c-a585-f7415e06c743/overview

google.com, pub-2915109786295953, DIRECT, f08c47fec0942fa0

TURNIEJ 2

W drugim turnieju, rozegranym 3 dni później, na placu boju stawiło się 21 ekip. Podzielono je na 7 trzyosobowych drużyn. Tym razem naszym zawodnikom poszło nieco gorzej. Team Poland i Energa 3×3 Gdańsk wygrały oba spotkania, zaś Team Polska zwyciężył raz. W fazie pucharowej najpierw rozegrało swoje mecze 10 najsłabszych drużyn, zaś potem 5 zwycięzców dołączyło do 11 „czołowych” ekip w 1/8 finału.

fot. Instagram Mike Hicks (https://www.instagram.com/p/Bxj9NDwC60s/)

Wszystkie polskie ekipy trafiły od razu do 1/8. Team Poland musiał w wyrównanym meczu uznać wyższość Armet – przegrali 13-15. Takim samym wynikiem zakończyło się spotkanie Team Polska vs Ziedonis – tym razem jednak na korzyść naszych zawodników. Z kolei Energa 3×3 Gdańsk bez większych problemów wygrała z Kandava 15-8. W 1/4 znów dwie nasze ekipy trafiły na siebie. Ponownie z tej walki zwycięsko wyszedł zespół Energa 3×3 Gdańsk – chociaż było bardzo blisko, bo zwyciężyli 16-14. Znowu jednak ulegli w półfinale, tym razem ekipie Anzāģe. Jednak, dzięki lepszym wynikom od przegranego z drugiego półfinału, nasi zawodnicy zajęli tym razem 3 miejsce. Team Polska skończył zmagania na 5 lokacie, zaś Team Poland na pozycji 10. Wygrał zespół ProBasket Family, z kompletem zwycięstw na koncie.

Pełne wyniki: https://play.fiba3x3.com/categories/28425f35-f748-4b9a-be90-5ec384f73ba3/overview

Co prawda był na pewno apetyt na zwycięstwo w obu turniejach, ale dwukrotne dojście do półfinałów to również sukces, którym trzeba się cieszyć. Teraz w planach naszej kadry są konsultacje szkoleniowe w Pruszkowie w dniach 20-21 maja – a następnie, 22 i 23, kolejne gry kontrolne w Rydze.

Więcej o naszej Kadrze 3×3 znajdziecie na:

Kubala

Pasjonat gier planszowych, karcianych, fabularnych, książek, podróżowania, Snookera, Wiedźmina, piłki nożnej oraz, oczywiście, koszykówki. Z NBA od Finałów w 2013 roku. Ulubione drużyny: Warriors i Spurs. Na co dzień student w rodzinnym Trójmieście. Kibic (aktywny) Asseco Gdynia.

1 Odpowiedź

  1. thegodnr12 pisze:

    Wiedziałem, że Hicks w Gdyni na streetballu nocą nie jest przypadkiem ;> trenowali do turnieju

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *