PHILADELPHIA 76ers (49-30) – MILWAUKEE BUCKS (59-20) 122-128

• 45 pkt – 13 zb – 6 as Giannisa zaprowadziło Bucks po 59. wygraną w sezonie. Nawet powrót do gry Joela Embiida nie uchronił Szóstek przed 30. porażką a sezonie. JoJo zanotował triple double z 34 pkt – 13 zb – 13 as (!). Bucks swoje najlepsze minuty rozegrali w finałowej odsłonie, w której rzucili wszystkie siły na rywala, wygrywając finałowe 12 minut aż 46-36! 22 pkt dołożył Khris Middleton, 20 oczek dodał też George Hill. Po stronie gospodarzy – przy absencji Jimmy’ego Butlera – 29 pkt dołożył JJ Redick (5x3pkt) a 22 – Mike Scott (6/8 za trzy). Sixers przegrali rywalizację ławek, ich rezerwowi wnieśli tylko 18 pkt , natomiast zmiennicy Bucks – 40.

SACRAMENTO KINGS (39-40) – CLEVELAND CAVALIERS (19-60) 117-104

• bez niespodzianki obyło się w Sacramento, gdzie miejscowi Kings łatwo uporali się z drugą najsłabszą ekipą Wschodu. 23 pkt Buddy’ego Hielda oraz dublet w postaci 16 pkt i 10 as De’Aarona Foxa dały Królom 39. zwycięstwo w sezonie. Po stronie Cavs dubletami zapisali się Ante Zizić (14 pkt i 10 zb) oraz Larry Nance Jr (11 pkt i 16 zb). Najskuteczniejszym był jednak Jordan Clarkson z 22 pkt. Kluczem do zwycięstwa w meczu okazała się liczba strat; Cavs zaliczyli ich aż 20, natomiast Kings tylko 6!

LOS ANGELES LAKERS (35-44) – GOLDEN STATE WARRIORS (54-24) 90-108

• Pierwsza kwarta wygrana przez gości aż 39-12 ustawiły losy całego meczu. Mocno przemeblowani i osłabieni Lakers nie byli w stanie nawiązać walki z Mistrzami NBA. Mimo niskiej skuteczności rzutowej (3/14) Stepha Curry’ego Mistrzowie zaliczyli 54. wygraną w sezonie, a najlepszym ich strzelcem z 21 pkt i 10 zb okazał się DeMarcus Cousins. GSW trafili 18 trójek przy 8. Lakers

Komentarze do wpisu: “Wyniki i statystyki dzień #163: Giannis zdobył Filadelfię, Bucks o krok od 60. wygranej

1. Porządek musi być. To co zmajstrowała Fila transferami po misiów na spadających kontraktach z ekipy która nazbierała picków została…no własnie z czym? Zobaczymy. Bucks: ciekawy jestem PO. Janek zaczął ciśkać za 3 więc będzie wesoło ;-) ale wydaje mi się, że łatwo ich jednak zatrzymać przy agresywynym kryciu Janka…o ile ktoś da radę to dobrze zrobić… Tymczasem w GSW radość z gry aż kipi…HOU gra świetnie. Będą mam nadzieję soczyste PO ;-) Btw Go Orlando :D

2. Witam.
    To powinny być jedne z najlepszych PO od kilku lat (mam na to wielką nadzieję). No chyba, że znowu „popis” dadzą nam jak ich nazwać lekko . Czekam na te soczyste pojedynki. Chciałbym zobaczyć finał GSW-MIL. A co Wy na taki czerwcowy zestaw?