Wyniki i statystyki dzień #153: dwie dogrywki w Portland, 59 punktów Bookera

NETS (38-37) – BLAZERS (46-27) 144-148

• Jusuf Nurkić zdobył 32 pkt i miał 16 zb zanim odniósł kontuzję podczas drugiej dogrywki w starciu w Moda Center. Z drugiej strony i po stronie gości znów szalał D’Angelo Russell, autor 39 pkt przy 9 zb i 8 as. Nets przegrywali pięcioma punktami przed decydującą o wyniku czwartą kwartą, ale ostatecznie udało im się dogonić gospodarzy i powalczyć w finałowej odsłonie o dwie dogrywki. 22 pkt dla gości dołożył Spencer Dinwiddie, a po stronie miejscowych 20 oczek – rówież z ławki – dorzucił Seth Curry. Ostatecznie wynik przypieczętował Damian Lillard (31 pkt i 12 as), który w ostatnich sekundach drugiej dogrywki wykorzystał oba rzuty wolne

SUNS (17-58) – JAZZ (44-30) 92-125

• Devin Booker zanotował aż 59 punktów, trafiając 19 z 34 rzutów z gry, ale jego drużyna uległa z kretesem wyżej notowanym Jazz-menom. 19 punktów zaliczki z pierwszej połowy meczu dało sporo przewagi graczom Quinna Snydera, której nie byli w stanie zniwelować goście. Po Bookerze żaden inny zawodnik nie zdobył 10 punktów… Jazz natomiast w bardziej zbilansowanym ataku – na poziomie 56% skuteczności z gry – mieli pierwszą piątkę z punktowym double figures. Najlepszy – Rudy Gobert – popisał się 27 pkt i 10 zb

THUNDER (43-31) – GRIZZLIES (30-44) 103-115

• w drugiej części sezonu obserwujemy dwa różne zespoły z Memphis; ten pierwszy – walczący o zwycięstwo – przed własną publicznością oraz ten drugi – bez odpoczywającego Mike’a Conley’a – słabiej prezentujący się na wyjazdach. Nie inaczej było w FedEx Arenie, w której miejscowi narzucili swój styl gry w pierwszej kwarcie, wygranej 31-23. Niska skuteczność gości, na poziomie 40% z gry, przełożyła się na niekorzystny dla nich wynik. Miejscowi zagrali bardzo zespołowo, a ich atak nieco przytłoczył Thunder; Jonas Valanciunas zanotował 18 pkt i 14 zb, Brubo Caboclo dołożył 24 pkt i 11 zb, 18 pkt i 13 as miał Delon Wright, a 17 pkt – 7 zb – 5 as Justin Holiday. Wśród gości najbardziej wyróżnił się Paul George, z 30 pkt, który trafiał tylko co 3ci rzut. Grizzlies zdominowali zbiórkę 57-41

SIXERS (47-27) – MAGIC (36-38) 98-119

• Szóstki znów przegrały i znów się nie popisały w starciu z niżej notowanym rywalem. Gracze Bretta Browna przegrali drugą połowę meczu z Magic 38:62 , doznając już 18. porażki na wyjazdach. Pod nieobecność Bena Simmonsa goście nie byli zbyt trudnym rywalem dla walczących nadal o play offs Magic. 28 pkt i 11 zb zdobył Nikola Vucević, a 24 oczka dołożył Evan Fournier. Sixers zaliczyli 15 strat, przy ledwie 7 Magii

Komentarze do wpisu: “Wyniki i statystyki dzień #153: dwie dogrywki w Portland, 59 punktów Bookera

1. No i OKC ląduje na 8 miejscu :). Jak wam się podoba para GSW – OKC w pierwszej rundzie? :)

1. w 1r GSW vs houston, okc, spurs może być ciekawie i min.6 spotkań,

jednak czekam te 10 meczy do końca, bo co chwila ta tabela się zmienia. niewiadomą są clippers, jazz, nuggest, blazers – czy namieszają (jak jazz rok temu), czy nr 2 nuggets jest tylko w regular czy też silni będą w po…swoją drogą czy okc znów zawiedzie…