Orlando Magic (20-29) – Washington Wizards (21-27) 91 : 95

• druga kwarta wygrana przez Wizards 26-17 dała gościom solidne podwaliny pod 21. wygraną w sezonie. Jeff Green z 24 pkt (5x3pkt) oraz Bradley Beal z 27 pkt (6×3 pkt) prowadzili Wizards do zaledwie 6. wyjazdowej wygranej w tych rozgrywkach. Kluczem do zwycięstwa gości okazały się znów rzuty za trzy punkty, 15. celnych na wysokiej, 55% skkuteczności. Miejscowi mieli tylko 7. celnych przy 21%… 28 pkt Nikoli Vucevića i 21 pkt Aarona Gordona to najlepsze indywidualne wyniki po stronie miejscowych

Cleveland Cavaliers (9-41) – Miami Heat (23-24) 94 : 100

• walczący nadal o byt w pierwszej ósemce gracze Żaru nie mieli łatwiej przeprawy na parkiecie najgorszej ekipy NBA. Trzecia kwarta wygrana 32-17 przy znakomitej postawie Justise’a Winslowa (27 pkt) dała gościom 23. wygraną w sezonie. 29 oczek zdobył dla Cavs Cedi Osman i był to jego punktowy rekord sezon. Winslow zdobył 13 ze swoich punktów w trzeciej odsłonie, trafiając 3 trójki. Cavs przegrali 18 z 19. ostatnich spotkań…

Brooklyn Nets (27-23) – New York Knicks (10-37) 109 : 99

• mimo straty w ostatnich dniach Spencera Dinwiddiego (uraz kciuka, przewidywana przerwa od 4. do 6. tygodni; ma jeszcze spotkanie ze specjalistą w sprawie zabiegu) Nets odnieśli 6. z rzędu zwycięstwo, stając się obok Bucks najgorętszą ekipą Wschodu. Podopieczni Kenny’ego Atkinsona tym razem mogli liczyć na wysokie wsparcie ławki – Pinsona (19), Napiera (18) i Davisa. Knicks nie pomogło 25 pkt z ławki Trey’a Burke’a. Dla graczy Dave’a Fizdale’a była to 8. z rzędu porażka

Chicago Bulls (11-38) – Los Angeles Clippers (27-22) 101 : 106

• Lou Williams z 31 pkt – 10 as – 10 zb poprowadził Clippers do niełatwej wyjazdowej wygranej w United Center. Sweet Lou dostał 29-punktowe wsparcie Tobiasa Harrisa i LAC dopiero w ostatniej kwarcie, wygranej 26-19 wyrwali wygraną z rąk gospodarzy. Dla grającego 14. sezon w karierze Williamsa, było to pierwsze ogólnie triple double. Bulls mogli liczyć na 29 pkt Zacha LaVine’a, który okazał się zbyt małą armią w starciu z wyżej notowanym rywalem

Memphis Grizzlies (19-30) – Sacramento Kings (25-24) 96 : 99

• Kings znów zaskoczyli swoich rywali i przy 26 pkt Buddy’ego Hielda oraz 22 pkt De’Aarona Foxa wygrali 11. mecz w hali przeciwnika. 16 oczek dla gospodarzy zdobył Mike Conley, który trafił na celownik Utah Jazz. Grizzlies wyglądają coraz słabiej, przegrali w końcu 14 z ostatnich 15. meczów i plotki transferowe m.in. wokół Marca Gasola (11 pkt) nie dodają energii drużynie…

Houston Rockets (28-20) 121 : 119 Toronto Raptors (36-15) 121 : 119

• wg wstępnych przedmeczowych informacji Raps mieli przystąpić do meczu bez Kawhia Leonarda (32 pkt) i OG Anunoby’ego. Ostatecznie jednak zasłona dymna nie przyniosła efektu w postaci zwycięstwa gości. Gospodarze znów zaskoczyli rywala i mimo świetnej postawy Danny’ego Greena czy Pascala Siakama (po 22 pkt) nie udało się gościom wyrwać wygranej z Toyota Center. Miejscowi prowadzeni przez Jamesa Hardena (35 pkt i 2/13 za trzy) dostali mocne wsparcie od coraz lepszego Kennetha Farieda (21 pkt i 14 zb). Dla ex gracza Nets był to trzeci z rzędu start i w każdym meczu wygląda on solidniej. Eric Gordon dołożył 24 oczka. Harden w 22. meczu z rzędu przekroczył 30 pkt a w ostatniej akcji kontenstował próbę rzutu za trzy Leonarda, która nie dotarła do celu
  • Uwaga, już jutro wraca do gry Chris Paul!

Milwaukee Bucks (35-12) – Charlotte Hornets (23-25) 108 : 99

• Bucks wygrali szósty mecz w serii i uciekają Raptors, którzy z kolei przegrali w Houston. 34 pkt i 14 zb Giannisa zaprowadziło Kozły po 35. wygraną, a sam Grek otrzymał solidne wsparcie braci B – czyli Brogdona i Bledsoe (19 i 18 pkt). Bucks zatrzymali Kembę Walkera (All Stara w pierwszej piątce) na poziomie 3. celnych rzutów z gry i 10 pkt. Najlepszym strzelcem gości z 19. pkt okazał się Nicolas Batum

Dallas Mavericks (22-26) – Detroit Pistons (21-27) 106 : 101

• LUKA DONCIĆ z 32 pkt, 8 as i 8 zb pokazał nam wszystkim, kto na dziś jest All Starem w tej lidze. Słoweniec znów błyszczał prowadząc Mavs do 18. wygranej na własnym parkiecie. Nawet 35 pkt Blake’a Griffina nie przeszkodziło Mavs w zwycięstwie. Gospodarze trafili 14. trójek i popełnili trzy mniej straty (9) co w efekcie miało wpływ na końcowe zwycięstwo. Niemiec Maxi Kleber zadał arcyważne trafienie z dystansu w końcówce czwartej kwarty
  • Luka Doncić weźmie udział w Skills Challange podczas All Star Weekend, natomiast Dennis Smith Jr wystartuje w konkursie wsadów

Denver Nuggets (32-15) – Phoenix Suns (11-40) 132 : 95

• 15. punktów zaliczki po pierwszej połowie, dało graczom Mike’a Malone’a łatwe zwycięstwo w konfrontacji z najsłabszą ekipą Zachodu. Dla Suns była to już 40. porażka w sezonie i mimo 35 pkt Devina Bookera. 8. graczy Nuggets zanotowało punktowe double figures, a radzili sobie oni bez zawieszonego na mecz Nikoli Jokića. 20 pkt i 9 zb zanotował najskuteczniejszy Paul Millsap. Samorodki trafiły 15. trójek, dwa razy więcej od rywali

Utah Jazz (28-22) – Minnesota Timberwolves (24-25) 106 : 102

• Utah Jazz już na szóstym miejscu na Zachodzie. 24 pkt i 11 as Donovana Mitchella oraz 18 pkt i 16 zb Rudy’ego Goberta zaprowadziły Jazz-menów po 28. wygraną w rozgrywkach. Jazz wygrali mimo szaleńczej pogoni Wilków w ostatniej odsłonie; 33-16 dla gości. 33 pkt i 10 zb zapisał na koncie Karl Anthony Towns. Utah wygrało 8. z ostatnich 9. meczów a 11 asyst to rekord kariery Mitchella

Komentarze do wpisu: “Wyniki i statystyki dzień #100: triple double Williamsa, zwyżka formy Farieda, znów ten Doncić

1. Mam takie male pytanko. Odnisnie Kemby, mam wrazenie ze nie jest typem lidera na ktorego sie go promuje. Potrafi zagrac kapitalnie ale ma duzo meczy gdzie gra slabo, statystyki go nie bronia, nie daje Hornets zwyciestw i tak sie zastanawiam czy to jest ten gosc wokol ktorego maja budowac w Charlotte czy wymienic go za kogos kto odpowiadalby jego aktualnej cenie rynkowej, w koncu all star, to juz trwa zbyt dlugo a Charlotte nie widac progresu, zagraja 5 fajnych spotkan a pozniej sa jak dzieci we mgle.

2. Mnie zastanawia co zrobi Magic.

Czuje, ze Danny odda Kyriego. Wezmie Balla. I jakies mieso jak KCP na krotkim kontrakcie coby sie kasa zgadzala.

Potem bedzie na obwodzie bronil Ball i Smart i mija kury fart 🤓

Madra Piła 😏

3. Farried to kocór. Szkoda, że jego kariera tak kiepsko się potoczyła. Jeszcze w Denver kilka sezonów temu to był bardzo ciekawy zawodnik. Widać, że na pewno przyda się w HOU. Gracz tego samego typu co Harrell czy McGee (energizer z ławki).