Wyniki i statystyki dzień #65: Zwycięstwa gospodarzy

Houston Rockets (16-15) – Miami Heat (14-16) 99:101

Houston Rockets pozostali w dobrej dyspozycji w rzutach zza łuku po ostatnim pobiciu rekordu ligi. Tym razem podopieczni Mike’a D’Antoni’ego co prawda w przegranym meczu z Miami Heat trafili celnie z dystansu aż 18 razy. James Harden był autorem największej ilości trafień – 6. „Broda” dodał do tego 18 oddanych rzutów wolnych (z czego trafił 15) i zakończył spotkanie z 35 punktami. Dołożył on do tego także 12 asyst i ponownie był najlepszym zawodnikiem swojej drużyny. W ostatniej akcji spotkania potencjalnego game-winnera nie trafił Eric Gordon (20pts, 5-13fg3). Heat wygrali zbiórkę aż 61-41. Autorem 17 był Hassan Whiteside. Najlepszym punktującym gospodarzy był Josh Richardson (22pts, 6reb, 7ast).

Dallas Mavericks (15-15) – Los Angeles Clippers (18-13) 121:125

Powrót DeAndre Jordana (11pts, 22reb) do Los Angeles nie okazał się zbyt szczęśliwy ponieważ jego Mavs przegrali na wyjeździe z Clippers. Słabsza dyspozycja kolegów nie przeszkodziła w znakomitej grze Luce Doncicowi (32pts, 4reb, 5ast, 4stl). To najlepszy występ w NBA pod względem zdobytej ilości punktów przez młodego debiutanta. Po stronie gospodarzy 32 punktami odpłacił się Danilo Gallinari. Po opuszczeniu czterech ostatnich spotkań wrócił Lou Williams i zanotował 26 punktów oraz 8 asyst w 24 minuty. 18 „oczek” w 28 minut dorzucił Montrezl Harrell. To są dwaj zawodnicy na których Doc Rivers może liczyć zawsze, tacy rezerwowi to skarb.

Lubisz naszą pracę? Wspieraj nas na Patronite.pl!