Korver wraca do Utah

37-letni Kyle Korver po 124 meczach rozegranych w barwach Cleveland Cavaliers zmienia otoczenie i wraca do drużyny w której występował w latach 2008-2010. Jak krótko po północy poinformował Adrian Wojnarowski Korver został wytransferowany do Utah Jazz. 

Obrońca/skrzydłowy notuje w tych rozgrywkach średnie 6.8 pkt i 1.8 zb ale grywa też najkrótsze w karierze 16 minut na mecz. Teraz będzie miał szansę podnieść swoje osiągi obok Ricky’ego Rubio czy Joe Inglesa. Jazz potrzebują strzelca do poprawy ataku czy rozciągania gry. Korver w przeszłości występował też w Sixers, Bulls czy Hawks ( sternicy Cavs sondowali jego powrót do Sixers za Markella Fultza ).

W drugą stronę czyli do Cleveland powędruje Alec Burks oraz dwa drugorundowe wybory w drafcie. Burks, który występował w Jazz od 2011 roku dołączy do niedawnych kolegów czyli George’a Hilla i Rodney’a Hooda. Burks notuje w tym sezonie średnie 8.4 pkt i 1.6 zb przy 16 minutach w meczu.

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *