Ciekawostki statystyczne 7/2018-19

Najpierw dogonił Chrisa Webbera ze średnimi na poziomie 18 pkt – 10 zb – 3 as w pierwszych meczach sezonu, a następnie wyrównał rekord Alvana Adamsa z 1975 roku. Mowa o DeAndre Aytonie, który podczas pierwszych 10 meczów zanotował sześć razy wyniki na poziomie double-double. Tym samym stał się drugim zawodnikiem w historii Suns i debiutantów z takimi cyferkami.

• Thunder pokonując Pelicans zostali trzecią ekipą w dziejach ligi, która po 4 z rzędu porażkach na starcie sezonu, wygrała 5 meczów z rzędu. Z kolei Pels są drugą ekipą w dziejach NBA, która po serii 4. wygranych zaliczyła 6 przegranych…
  • Nuggets z bilansem 9-1 nawiązali do najlepszego startu w historii swojej organizacji z lat 1976-77. Co ciekawe, wówczas to był ich pierwszy sezon w zawodowej lidze
  • Andre Drummond nie zwalnia tempa i mimo pogarszającego się bilansu Pistons jako pierwszy gracz w historii NBA zanotował 4 dublety 20 pkt i 20 zb w pierwszych 10. meczach rozgrywek
  • Bucks gromiący Kings w niedzielę, nawiązali do swojego najlepszego meczu z rozgrywek 1978-79. Wówczas też zaliczyli oni mecz rzucając w pierwszej i drugiej połowie po 70 pkt
  • Lakers niespodziewanie wysoką porażką z Raptors przebili swój najgorszy wynik w historii tzn. 25-punktowy deficyt (17-42) to najgorszy ich wynik w kwarcie od czasu wprowadzenia limitu 24 sekund na przeprowadzenie akcji
  • Serge Ibaka notując 34 pkt i zaliczając 14 na 14 z gry przebił swój najlepszy wynik pod względem skuteczności z pola gry. Serge doszedł do poziomu 18 celnych rzutów z gry na przestrzeni dwóch spotkań i był o 2 oczka od najlepszych wyników DeAndre Jordana i Alonzo Mourninga (obaj po 20 celnych z rzędu). Reprezentant Hiszpanii również nawiązał do historii Tima Duncana i jako pierwszy gracz od 2006 roku trafił wszystkie 11 rzutów z gry podczas pierwszej połowy spotkania
  • Giannis Antetokounmpo w meczu przeciwko Kings nawiązał do najlepszej historii klubu i występów Kareem Abdul Jabbara. Został pierwszym graczem od czasów Mistrza, który zanotował triple double z 15 zb i 11 as (+26 pkt, Kareem miał ich aż 50!)
  • Joel Embiid stał się pierwszym graczem od czasów Sir Charlesa Barkley’a, który dla Sixers zanotował 2 występy z rzędu na poziomie 35 pkt i 10 zb. Barkley dokonał takiej sztuki w 1991 roku
  • Embiid również popisał się osobistymi – 15 celnych w pierwszej połowie to nawiązanie do Kobego Bryanta, Jamesa Hardena i Kevina Duranta
  • JoJo niczym Elgin Baylor w pierwszych 6 meczach sezonu zanotował co najmniej 20 pkt i 10 zb. Również niczym Wilt Chamberlain i Walt Bellamy zanotował 7 spotkań w pierwszych 10 meczach sezonu ze zdobyczami 30 pkt i 10 zb.
  • Najlepszy gracz tygodnia na Wschodzie, Victor Oladpio, zaliczył run 8. z rzędu spotkań na poziomie 20 pkt (lub więcej). Jest to jego najlepszy serial od czasów występów w Pacers (+20)
  • Chris Paul ma na koncie 34 spotkań z 30 pkt i 10 as . Przed nim jest jeszcze 8 graczy z podobnymi osiągnięciami
  • z kolei Kevin Durant ma 92 mecze na poziomie 30 pkt i 10 zb i jest lepszy o 7 spotkań z takimi wynikami, od LeBrona Jamesa i Anthony’ego Davisa
  • 48 pkt Jamala Murray’a to najlepszy wynik wśród Samorodków od wyniku Carmelo Anthony’ego z kwietnia 2011 (mecz przeciwko Rockets)
  • 1-9 Cavaliers od startu sezonu to wyrównanie najgorszego ich początku sezonu w historii występów w NBA

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.