Pierwsza piątka: Chandler dołączy do Lakers, Bzdelik wróci do Rockets

Były Mistrz NBA z czasów gry dla Dallas Mavericks oraz ex najlepszy defensor NBA z czasów gry dla New York Knicks dołączy do gangu LeBrona Jamesa. O transferze donoszono od piątku i czekaliśmy tylko na potwierdzenie wykupu ze strony Phoenix Suns (13.6 mln USD). Teraz wszystkie te doniesienia potwierdza Adrian Wojnarowski, a sam Chandler za grę w sezonie 2018-19 zainkasuje od L.A. Lakers – 2.1 mln USD. Tyson w tych rozgrywkach rozgrywał średnio po 11 minut w meczach, notując średnie 5 pkt i 5 zb. Teraz w zespole Luka Waltona ma poprawić rotację pod koszem Lakers oraz wpłynąć na poprawę bardzo przeciętnej (by nie powiedzieć słabej) obrony teamu z L.A. Jeziorowcy jak na razie spisują się poniżej oczekiwań swoich fanów, i notują bilans 4-6. Chandler będzie zmiennikiem JaVale’a McGee.


Były szef obrony Houston Rockets dał się namówić na powrót z emerytury. Guru defensywy Rakiet dołączy ponownie do sztabu Mike’a D’Antoniego pod koniec listopada. Jeff Bzdelik, bo o nim mowa, ma pomóc w wyjściu z kryzysu Rakietom (które notują bilans 3-5). 65 letni trener-asystent pracował w lidze z Miami Heat, Washington Bullets, New York Knicks i Memphis Grizzlies. Najpierw jako scout by później stać się bardzo wysoce cenionym specem od obrony.


Problemów Shauna Livingstona nie ma końca. Problemy ze stopą obrońcy Mistrzów NBA wyrzuciły 33-latka poza ramy czasowe. Tym samym lekarze i trenerzy Warriors nie wiedzą dokładnie jak szybko do zdrowia wróci ich weteran. W tym sezonie Shaun rozegrał tylko 57 minut…


Do początku grudnia nie obejrzymy na parkietach NBA innego wetetana, Dirka Nowitzkiego. Niemiec nadal zmaga się z bólami kostki, która była operowana. Przypomnijmy, iż biegnący sezon ma być jego ostatnim podczas ścieżki zawodowca.


Russell Westbrook na Zachodzie, a Victor Oladipo na Wschodzie. To najlepsi gracze obu konferencji w tygodniu #3. Russ poprowadził OKC do 4. z rzędu wygranych i w każdym ze spotkań osiągał co najmniej 23 pkt. W każdym z nich zachował przynajmniej 50% skuteczność. Oladipo z kolei wygrał z Pacers 3 z 4 spotkań i jego średnia oscylowała na poziomie 24 pkt. Najlepszą akcją jaką wykonał był „game winner” przeciwko Celtics. Oladipo przeciwko Celtics zebrał też 12 piłek, a podczas meczu z Bulls aż 14.

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *