Philadelphia 76ers (6-4) – Detroit Pistons (4-4) 109:99 (30:24, 39:23, 16:25, 24:27)
PKT: Embiid 39, Redick 16, Shamet 11 oraz Griffin 38, Galloway 13

• Joel Embiid był wielką gwiazdą pierwszej połowy, notując w niej aż 32 pkt (39 pkt i 17 zb w całym meczu)
  • 32 pkt w dwóch pierwszych kwartach to najlepszy wynik w występach JoJo na parkietach NBA
  • praktycznie pierwsza połowa rozstrzygnęła losy meczu, Szóstki wygrały ją 69-47
  • nic dziwnego skoro Stanley Johnon notował 1/7 z gry , a Reggie Jackson 2/11
  • Tłoki mieli tylko 16% w rzutach za trzy, trafili ledwie 5 prób
  • mecz był ciężki do oglądania bowiem skuteczność obu ekip wynosiła w granicach 40%
  • Detroit po starcie 4-0 zanotowało 4 z rzędu porażki

Charlotte Hornets (5-5) – Cleveland Cavaliers (1-8) 126:94 (30:22, 29:30, 34:21, 33:21)
PKT: Lamb 19, Walker 18, Monk 16 oraz Smith 14, Clarkson 13, Dekker 11, Korver 11

• Cavs byli tylko szarym tłem dla świetnie dysponowanych Hornets
  • o ile pierwsza połowa była jeszcze „w miarę wyrównana”, o tyle w drugiej Szerszenie mocno dały się we znaki Kawalerii (67-42)
  • 56% do 43% to skuteczność z gry na korzyść Charlotte
  • 7 graczy Jamesa Borrego zanotowało punktowe double figures
  • uwaga, statystyka zbiórek – 50-27 dla Hornets
  • Cavs są najsłabszą ekipą Wschodu z bilansem 1-8

Indiana Pacers (7-3) – Boston Celtics (6-3) 102:101 (18:28, 27:17, 27:27, 30:29)
PKT: Oladipo 24, Evans 17, Bogdanovic 16 oraz Morris 23, Irving 18, Horford 14, Tatum 14

• mecz nocy na Wschodzie, w którym nie brakowało seriali punktowych (raz Celtics, drugi raz Pacers)
  • Marcus Morris jest jak na razie moim głównym kandydatem do nagrody Rezerwowego Roku; 23 pkt i 9/13 z gry
  • 2/10 z gry miał Gordon Hayward, który nadal nie może znaleźć wysokiej formy i jest daleki od dyspozycji z czasów gry dla Jazz
  • Celtics mieli zdominować Wschód, a tymczasem 3 drużyny mają wyższy bilans od nich – Raptors, Bucks i właśnie Pacers
  • team Stevensa znów był bliski trafienia 20 trójek (24 w poprzednim meczu i nowy rekord klubu), skończyło się na 19.
  • 24 pkt i 12 zb zanotował bohater meczu – Victor Oladipo. Vic sporo rzucał – bo aż 13 trójek – ale trafiając swóją 4 w meczu zafundował wygraną Indianie
  • znów bohaterem drugiego planu był inny ex gracz Thunder, Domantas Sabonis (12 pkt 9 zb 5 as)
  • w meczu było 10 remisów i 18 zmian prowadzenia

Atlanta Hawks (3-6) – Miami Heat 123:118 (3-5) (41:31, 33:37, 28:25, 21:25)
PKT: Young 24, Dedmon 15, Prince 15, Carter 12, Huerter 12 oraz Richardson 32, Wade 19, McGruder 18

• Hawks mieli być w naszych przewidywaniach „czerwoną latarnią” Wschodu, a tymczasem bardzo zaskakują – zwłaszcza w ataku
  • już w pierwszej kwarcie gracze trenera Pierce’a wrzucili czołowej obronie Wschodu (poprzedniego sezonu) aż 41 pkt
  • znów w ofensywie Hawks brylował Trae Young, autor 24 pkt i 15 as
  • Heat znów grali bez kontuzjowanego Gorana Dragića (problemy ze stopą)
  • 52% skuteczności z gry po stronie Jastrzębi, 47% skuteczności po stronie Żaru
  • w zespołowym ataku Atlanty, 7 graczy zanotowało podwójne zdobycze punktowe
  • liderem Heat okazał się Josh Richardson, grający na świetnej skuteczności 10/18 z gry i 6/10 za trzy (32 pkt)
  • Heat mają już w nogach serial trzech porażek

Chicago Bulls (2-8) – Houston Rockets 88:96 (3-5) (28:27, 28:27, 7:21, 25:21)
PKT: LaVine 21, Parker 15, Carter Jr. 14 oraz Harden 25, Anthony 17, Ennis III 15

• Rockets po zwycięstwie przeciwko Nets odwrócili złą kartę i wygrali również z Bulls
  • powrócił po kontuzji James Harden, który jeszcze nie pokazał wszystkiego (25 pkt). JH trafił 5 trójek i zaliczył 7 as
  • kluczem do sukcesu w tym meczu Rakiet okazała się trzecia kwarta, wygrana 21-7!
  • jeśli tak dalej pójdzie to nie wiadomo czy następnym trenerem do zwolnienia nie będzie Fred Hoiberg?
  • Bulls tylko na 38% z gry (42% Rockets) , przegrana deska 37-45, tylko 6 celnych trójek przy 13 rywala (a przypomnę, iż przy Hoibergu atak Bulls miał wyglądać dużo lepiej niż w czasach Thibodeau)
  • Rockets grali bez Erica Gordona

San Antonio Spurs (6-2) – New Orleans Pelicans (4-5) 109:95 (24:17, 34:22, 29:29, 22:27)
PKT: DeRozan 26, Aldridge 22, Mills 15, Cunningham 15 oraz Holiday 29, Mirotic 22, Davis 17

• to już czwarta z rzędu porażka Pels (bez Rondo) i piąta z rzędu wygrana Spurs (bez trzech rozgrywających)
  • Spurs imponowali w pierwszej połowie, dyktując swoje tempo gry, z wyraźnym planem gry i przy solidnej defensywie (39 pkt Pels w pierwszej połowie)
  • 22 pkt i 16 zb Nikoli Mirotića i 29 pkt Jrue Holiday’a nie przyniosły zwycięstwa Pels
  • bolączką Alvina Gentry jest brak wartościowych rezerowych, ławka wniosła tylko 13 oczek (10 Randle)
  • NOP trafili tylko 6 trójek z 21 prób, grając bez Elfirda Paytona
  • 33 pkt do ataku Ostróg wniosła ławka, 15 Bellineli i 14 Mills
  • 20stkę przekroczyli LaMarcus Aldridge (świetny występ z 22 pkt – 12 zb – 6 as) i DeMar DeRozan (26 pkt)
  • kluczem do meczu były straty: 9 Spurs i 16 Pels

Denver Nuggets (8-1) – Utah Jazz 103:88 (4-5) (25:25, 22:21, 21:27, 35:15)
PKT: Harris 20, Murray 19, Millsap 13 oraz Crowder 21, Mitchell 16, Favors 12, Gobert 12

• mocniejszy start sezonu Denver i znacznie słabszy niż przed rokiem Jazz stają się faktem
  • mecz był bardzo wyrównany przez trzy kwarty, ale czwarta okazała się popisem Nuggets (kwarta 35-15)
  • Jazz zanotowali już 3 porażki z rzędu, Nuggets mają w nogach 4 wygrane
  • Ricky Rubio miał 3 na 10 z gry, Donovan Mitchell 7 na 22 (0/7 w tym za trzy)
  • przypomnijmy, że w Denver nadal nie widzimy w grze Isaiaha Thomasa
  • Jazz trafili tylko 6 trójek przy 9 Nuggets
  • 49% z gry mieli Nuggets, 42% z gry zanotowali Jazz
  • Nikola Jokić rozdał 16 asyst, przy 10 zbiórkach i 7 punktach
  • duet Harris (20) – Murray (19) znów imponował w ataku. Nadal grają bez wsparcia Bartona

Portland Trail Blazers (6-3) – Los Angeles Lakers (4-5) 110:114 (29:28, 28:28, 16:32, 37:26)
PKT: McCollum 30, Lillard 30, Nurkic 14, Turner 11 oraz James 28, Rondo 17, McGee 12, Kuzma 12

• Jeziorowcy wygrali 2 z rzędu

Komentarze do wpisu: “Wyniki i statystyki dzień #19: LeBron wziął rewanż na Blazers, Oladipo pokonał Celtics

1. ktoś wie dlaczego nie zagrał Gordon w Houston? Czyzby jednak wymiana za Butlera?

2. Ależ Celtics koncertowo spaprali końcówkę. Po dwóch celnych trójkach Irvinga myślałem, że to koniec. No ale… Oladipo super, ale obrona Celtics kompletnie bez głowy.