Minnesota T’Wolves (4-4) – Utah Jazz (4-3) 128:125
PKT: Rose 50, Towns 28, Wiggins 19 oraz Gobert 22, Mitchell 26, Crowder 18

• zawodnik, który ostatnie lata spędził najwięcej czasu w gabinetach lekarskich zanotował rekord kariery w postaci 50 pkt
  • Rose trafił 19 z 31 rzutów z gry (4/7 za trzy), do tego dołożył 8 z 11 rzutów wolnych i zablokował ostatni rzut Dante Exuma
  • Wolves grali na 58% skuteczności z gry (gdzie ta obrona Jazz?) i 48% z dystansu
  • KAT zanotował 28 pkt i 16 zb pod nieobecność najlepszego kolegi, Jimmy’ego Butlera ;-)
  • Minnesota wygrała dwa mecze z rzędu z Lakers i Jazz i mimo problemów kadrowych wypada całkiem pozytywnie (brak Jeffa Teague’a)
  • Donovan Mitchell oddał 26 rzutów, trafiając 10 z nich i zaliczając 26 pkt

Brooklyn Nets (3-5) – Detroit Pistons (4-3) 120:119
PKT: Dinwiddie 25, Harris 23, LeVert 19 oraz Griffin 25, Drummond 24, Jackson 21

• po bardzo udanym początku sezonu Pistons doznali już trzeciej porażki
  • niespodziewanie na Brooklynie minimalnie lepsi, po dogrywce i o punkt, okazali się Nets
  • Tłokom nie pomogło: 25 pkt i 9 zb Blake’a Griffina czy 24 pkt i 23 zb (!) Andre Drummonda
  • Pistons popełnili 16 strat i rzucali na poziomie 41%
  • 8/23 z gry – to wynik Reggiego Jacksona (mimo 21 pkt)
  • 6 graczy gospodarzy zapisało dwucyfrowy wynik punktowy na swoim koncie, co świadczy o większej zespołowości w grze ekipy Kenny’ego Atkinsona
  • statystyka asyst 26 do 16 dla Nets
  • Spencer Dinwiddie (niechciany w Pistons) trafił 5 z 9 oddanych trójek, Joey Harris zanotował 4 celne z 7 oddanych
  • trójka Dinwiddiego na 7 sek przed końcem dogrywki dała Nets trzecią wygraną, 25 pkt to jego rekord sezonu (4 trójki trafił w ostatnich 17 minutach meczu)

New York Knicks (2-6) – Indiana Pacers (5-3) 101:107
PKT: Hardaway Jr. 37, Trier 14, Vonleh 14, Dotson 13 oraz Sabonis 30, Oladipo 24, Young 13

• trzy kwarty grane na styku i niespodziewanie Knicks długo trzymający się w walce o zwycięstwo
  • czwarta kwarta kluczowa dla wyniku meczu, w której Pacers zwyciężyli 30-20
  • Knicks przed porażką nie uchroniło 37 punktów Tima Juniora. Hardaway trafił 7 z 11 oddanych trójek (wszyscy chcą być jak Klay :-)
  • gwiazdą meczu okazał się bardzo solidny Domantas Sabonis, autor 30 pkt i uwaga przy skuteczności z gry 12/12 (!)
  • kluczowym elementem w grze obu ekip okazała się skuteczność z gry; 43 % Knicks przy 52 % Pacers
  • po stronie Knicks zawiedli Europejczycy ; Ntilikina miał 2/8 z gry, Kanter 3/11
  • Pacers wygrali walkę na deskach 41-35 , dubletem zapisał się Thad Young (13/10)

Chicago Bulls (2-6) – Denver Nuggets (6-1) 107:108
PKT: LaVine 28, Carter Jr. 25, Blakeney 15, Holiday 15 oraz Jokic 22, Millsap 19, Harris 16

• Bulls chcieli zmazać plamę po wysokiej i rekordowej przegranej (połowie) przeciwko Warriors
  • o mały włos by ta sztuka im się nie udała, w dogrwyce – niestety dla nich – kluczową dobitkę zaliczył Paul Millsap (19 pkt)

• Steph Curry nadal świetnie się bawi i w 8.meczu trafił minimum 5 trójek (7/11) przy 37 pkt
  • Klay Thompson tylko z 18 pkt i jedną trójką (przy 4 próbach)
  • Anthony Davis przy powrocie do gry tylko na 17 pkt i przy 7 zb
  • Warriors z 50% skuteczności w rzutach zza łuku (16/32)

• kłopotem obu ekip okazały się straty ; 20 Lakers i aż 23 Mavs
  • Lakers drugi mecz z rzędu zagrali nową piątką (rozpoczynali sezon z KCP, potem zmienili go na Harta, teraz grają już bez typowej dwójki) – z Ingramem, Jamesem i Kuzmą na pozycjach 2-4

• 39% z gry Suns i przegrana deska – 35-47
  • DeAndre Ayton 13 pkt i 8 zb (6/13 z gry)
  • Spurs wygrali szósty mecz z rzędu, Suns przegrali 6. z rzędu

Komentarze do wpisu: “Wyniki i statystyki dzień #16: Rose wrócił, Curry nie zwalnia tempa, dwie dogrywki

1. Dobrze, że Sabonis nie jest w OKC. Pewnie teraz plują sobie w brodę, bo by więcej dawał niż Abrines.

2. Sabonis to młody, wysoki europejczyk, co oznacza, że dopiero dorasta. Będzie lepszy, oczywiście jeśli ominą go kontuzje.

Rose – nie wiem, czy to nie najtańszy zawodnik w ostatnich latach, który rzuca 50 pkt. Przy problemach zdrowotnych i personalnych w tej drużynie Rose ma szansę na mały renesans :) a zupełnie nie obciąża budżetu. Świetny ruch z jego pozyskaniem.

3. Ja patrzę jak rozwinął się w Lakers McGee. Dzisiaj utarł nosa Jordanowi. Wciąż mu się zdarzają „Shack’Fullki” ale przyjemnie oglądać jak broni i jak zdobywa punkty. Wreszcie ma się szansę pokazać, bo w Wojownikach był w ataku n-tą opcją, a w Lakersach jest trzecią-czwartą.

4. Śmiem twierdzić, że McGee miał ogromnego pecha w Denver, bo zbiegło się to akurat z początkiem programu Shaqa. Moim zdaniem Shaq zepsuł mu kawałek kariery, bo ugruntował w społeczności NBA reputację McGee, a to zawsze był typ walczaka. Robił błędy, ale zawsze dawał z siebie wszystko. Shaq podciął mu skrzydła, ośmieszył i całe środowisko przestało go traktować poważnie. Niemniej to jest bardzo dobry defensywny center, który potrafi grać pick&rolle i tak samo dobrze łapie alley-upy jak Gobert czy DeAndre Jordan.