Wyniki i statystyki dzień #10: triple double LeBrona, strzeleckie popisy Lillarda

Cztery spotkania za nami, w których nie brakowało emocji. Znów mieliśmy do czynienia z popisami indywidualnymi najlepszych graczy. Zapraszam na kolejny przegląd wydarzeń minionej nocy.

Orlando Magic – Portland Trail Blazers 114:128 (22:33, 26:25, 36:33, 30:37)

• PTB popełnili tylko 10 strat, trafiając na 55% skuteczności z gry
  • gracze Terry’ego Stottsa bardzo dobrze weszli w mecz, wygrywając pierwszą odsłonę 11 oczkami. Równie dobrze finiszowali, wygrywając ostatnią odsłonę 7 oczkami
  • 24 pkt i 11 zb to wyniki najlepszego po stronie Magii – Nikoli Vucevića
  • 21 oczek po wejściu z ławki dołożył Terrence Ross. Ross podobnie jak Lillard trafił 5 trójek , ale przy 9 próbach
  • po tym meczu bilans Orlando to 2-3, Portland ma 3-1

Detroit Pistons – Cleveland Cavaliers 110:103 (30:27, 28:23, 22:18, 30:35)

• po drugiej stronie dominowali podkoszowi byłych Mistrzów NBA, Blake Griffin trafił 4 z 5 oddanych rzutów z dystansu, notując 26 pkt i 10 zb
  • jeszcze lepiej zagrał Andre Drummond, zaliczając wielki dublet z 26 pkt i 22 zb!
  • Tłoki trafiły 11 trójek i zaliczyły 48 zbiórek

Oklahoma City Thunder – Boston Celtics 95:101 (22:16, 28:18, 23:40, 22:27)

• na słabej skuteczności grali obaj liderzy OKC; George 7/22 przy 22 pkt i Westbrook 5/20 przy 13 pkt
  • kto wie, czy Billy Donovan nie będzie pierwszym trenerem, który zaraz spakuje walizki?

Los Angeles Lakers – Denver Nuggets 121:114 (22:26, 36:31, 29:32, 34:25)

• znów świetnie prezentował się Kyle Kuzma, autor 22 pkt
  • natomiast JaVale McGee podtrzymuje swoje wysokie średnie (16 pkt 7 zb 3 blk), tym razem zaliczając najlepszy występ w sezonie przeciwko swojej ex drużynie. JVMG miał w tym meczu 21 pkt i 7 zb
  • znów w pierwszej piątce kalifornijczyków wyszedł Josh Hart (12 pkt)
  • Jeziorowcy zanotowali też 27 asyst przy 13 stratach, czym przyczynili się do pierwszej porażki Nuggets w tych rozgrywkach
  • kluczową dla wyniku meczu okazała się finałowa odsłona, wygrana przez L.A. 34-25
  • 24 pkt i 11 zb zanotował Nikola Jokić, ale bez rewelacji zagrał Paul Millsap (6 pkt i 5 zb przy 3/9 z gry)
  • Nuggets popełnili 19 strat i trafili tylko 6 trójek (13 strat Lakers i 10 trójek)
  • Nuggets teraz mają bilans 4-1, przy czym Lakers 2-3

Lubisz naszą pracę? Wspieraj nas na Patronite.pl!

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

12 komentarzy

1. darko pisze:

Lillard for MVP

2. Behemot pisze:

Zach Collins! Jaram się tym co pokazuje od początku sezonu.

3. realista pisze:

Co z tą Oklahomą?

4. cynik pisze:

Morris powalczy chyba o 6 mana. Bardzo dużo daje z ławki. Bez wątpienia gracz meczu.

5. Knyppo pisze:

Moze w koncu ktos doceni kunszt, talent i klase sportowa Lebrona. W Cleveland ekipa praktycznie taka sama a bez LbJ cienizna az glowa boli. Chyba wypadaloby przyznac ze talent plus ciezka praca ktora wlozyl na przestrzeni calej swojej kariery sprawiaja ze jest po prostu nie z tej ziemii. W pojedynke sam na swoich barach wtargal Cavs do finalow, nie majac wcale tak wielkich graczy obok siebie. Pal licho jak pojdzie w Lakers, raczej ruch juz marketingowo biznesowy, chociaz naprawde nie sa bez szans na PO, ale czasem obiektywnie trzeba przyznac niezaleznie na sympatie, ze ktos zasluguje ma slowa uznania.

• cynik pisze:

Ja go nie lubię, ale się z Tobą zgodzę. Już teraz stawiam, go troszeczkę niżej na piedestale od Jordana.

6. k44 pisze:

Pistons 4-0 nic tylko się cieszyć :-) i jechać dalej do przodu. Lakers w tym roku taka zabawka dla mediów ale w przyszłym to kto wie, jeszcze zobaczymy.

• Woy pisze:

zabawka dla mediów? hehehe. Na razie wyniki oglądalności mają najwyższe i długo tak pozostanie.