Deng związał się z Timberwolves

Zgodnie z zapowiedziami i oczekiwaniami, Luol Deng został graczem Minnesoty Timberwolves. Po odbyciu kolacji z Tomem Thibodeau zawodnik przystał na roczny kontrakt na wartość 2.4 mln USD. Deng tym samym dołączy do trzech innych ex Byków : Jimmy Butlera, Derricka Rose i Taja Gibsona.

33-letni Deng ostatnie 2 sezony spędził w L.A. Lakers, przy czym pozostałe 2 lata kontraktu gracza zostaną wykupione przez Jeziorowców. Wcześniej, po długich latach gry pod Tomem Thibodeau w Chicago, grywał też w Cleveland Cavaliers oraz Miami Heat.

Angielski skrzydłowy rozegrał dotychczas w NBA 880 spotkań, notując średnie 15 pkt i 6 zb na mecz. W Minnesocie Thibodeau liczy na jego doświadczenie oraz możliwości poprawy defensywy zespołu. Nie brakuje też głosów, że następnym Bykiem w składzie Wilków będzie Joakim Noah…

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

5 komentarzy

 1. loko48 pisze:

  Nie no cyrk. Thibs na głowę upadł.

 2. Juzek pisze:

  No jeżeli w Minesocie szybko nie pozbędą się TT to za dwa sezony Wilki będą walczyły z Kings o 15. miejsce w konferencji..

 3. SirCharles pisze:

  To są jaja jakieś – ten ,,trenejro,, działa na szkodę klubu. Czy nikt z pionu właścicielskiego nie racjonalizuje jego pomysłów?… Skup wyeksploatowanego szrotu, zamiast młodych wilków:)

 4. cynik pisze:

  Trudno to nawet skomentować. Jeszcze gdyby nie te kontuzje Denga, to można byłoby uznać, że to dobry ruch.

 5. XXX pisze:

  Jeszcze tylko Noah i kroi się fajna S5 Rose/Butler/Deng/Gibson/Noah ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *