Free Agency 2018 – 1 lipca, podsumowanie początku dnia

Cześć! Karuzela transferowa ruszyła! Mimo, że 1 lipca jeszcze trwa (a w Stanach dopiero minęła 12), to już zdarzyło się sporo. Zapraszam na zbiorczy post ze wszystkimi kontraktami podpisanymi od godziny 0:00 ET.

 

Duże nazwiska/wysokie kontrakty:

  • Kevin Durant zostaje w Warriors na kolejne dwa lata -> 61,5 mln za ten okres, przy czym drugi rok jest opcją zawodnika
  • Paul George zostaje w OKC Thunder -> za 4-letnią umowę dostanie 137 mln $
  • Nikola Jokić już na pewno ma być przyszłością Denver Nuggets -> za najbliższe 5 lat gry Bryłki zapłacą mu 148 mln $
  • DeAndre Jordan zagra z kolei w Dallas Mavericks -> za jednoroczną umowę otrzyma 24,1 mln $
  • Chris Paul również nie zmieni barw -> dostał od Houston Rockets maxa, za 4 lata zainkasuje 160 mln $ (pamiętajmy jednak, że ma już 33 lata i jest dosyć podatny na kontuzje)

 

Pozostali gracze, alfabetycznie wg nazwisk:

  • Trevor Ariza -> jednak nie zagra dla Warriors, ale dla Phoenix Suns; najpewniej skusiły go nieco pieniądze, bo za rok dostanie aż 15 mln $
  • Will Barton nie opuści Denver Nuggets -> obwodowy podpisał nową umowę za 4 lata, za którą otrzyma 54 mln $
  • Aron Baynes -> 2 lata, 11 mln $, nadal Boston Celitcs (drugi rok – opcja zawodnika)
  • Marco Belinelli wraca do San Antonio Spurs -> zawodnik z Włoch za 2 najbliższe lata zarobi 12 mln $
  • Omri Casspi na rok związał się z Memphis Grizzlies
  • Ed Davis za 4,4 mln $ zagra w najbliższych rozgrywkach na Brooklynie, w barwach tamtejszych Nets
  • Rudy Gay -> 1 rok, 10 mln $, nadal San Antonio Spurs
  • Jeremi Grant to kolejny zawodnik, który zostaje w Thunder -> za 3 lata dostanie 27 mln $
  • Gerald Green -> 4,2 mln $, 1 rok, nadal Houston Rockets
  • Joe Harris -> 2 lata, 16 mln $, Brooklyn Nets
  • Ersan Ilyasova podpisał z Milwaukee Bucks kontrakt na 3 lata, opiewający na 21 mln $
  • Doug McDermott -> 3 lata, 22 mln $, Indiana Pacers
  • Derrick Rose –> 2,1 mln $, 1 rok, nadal Minnesota Timberwolves
  • Fred VanVleet, czołowa postać ławki Toronto Raptors, pozostanie w Kanadzie -> za najbliższe 2 lata zainkasuje 18 mln $

 

Dla przypomnienia – Salary Cap na sezon 2018/19 to 101,8 mln $ .

 

Na razie dosyć spokojnie – największym ruchem wydaje się oczywiście max dla CP3 (moim zdaniem to zbyt duże pieniądze dla niego, zwłaszcza, jeśli spojrzy się na obecną sytuację Rockets). Ciekawe jest też ściągnięcie Arizy (co to by dodać Słońcom jeszcze trochę doświadczenia – może Trevor sprawdzi się podobnie jak Redick w 76ers w tym sezonie). Podoba mi się zatrzymanie na dłużej Bartona, jednak szkoda dla Bryłek, że nie udało się pozyskać go taniej. Z drugiej strony – 13,5 mln $ na rok to nie aż tak dużo.

Poza tym ja osobiście doceniam dwa „małe ruchy”:

Po pierwsze: powrót Belinelliego do Spurs. W ostatnim sezonie Włoch pokazał, że dalej potrafi grać. Ale brakowało mu jednak odpowiedniego systemu, a pamiętamy, że u Popa w 2014 dobrze się odnajdywał. Na obwodzie Ostrogi mają obecnie: Murraya, Walkera, Millsa, Greena i Belinelliego, a także (być może) weteranów Parkera i Manu. Nie jest to nic szałowego – Murray i Walker to przyszłość, natomiast pozostali na początku sezonu będą mieli odpowiednio: 30, 31, 32 oraz 36 i 41(!) lat. Jednak, jak to weterani u Popa, mogą dać wartościowe minuty oraz będą służyli radą dla młodszych. Pożyjemy i zobaczymy, co z tego będzie, ale ja jestem co najmniej zaciekawiony.

Po drugie: Baynes zostaje w Celtics. Nadal jest rezerwowym, ale wydaje się, że odnalazł swoje miejsce. I że są tam z niego zadowoleni. Mimo, że rok temu statystyki nie poszły bardzo w górę (najwięcej minut w karierze, ale mniej punktów niż w ostatnim sezonie ze Spurs czy pierwszym w Detroit, skuteczność niższa, zbiórek i asyst nieznacznie więcej), to jednak sprawia dobre wrażenie i gdy trzeba, walczy i po prostu „przydaje się”. Poza nim i Horfordem na środku grali też u Celtów jeszcze Monroe i Theis. Zapewne z tego pierwszego Bostończycy zrezygnują, skoro zdecydowali się zapłacić Australijczykowi 5,5 mln $ za sezon. Jak back-up lub „ten trzeci” na pewno się przyda. Również ciekawi mnie, jaki będzie ten sezon dla niego. Mimo wszystko ma już 31 lat, więc na postępy nie ma specjalnie co liczyć.

A wy – jak oceniacie obecne umowy? Coś Was zaskoczyło, ucieszyło, zasmuciło? I na co czekacie (poza tym, że na LeBrona, ale na to czekają wszyscy, więc się nie liczy)? Dajcie znać – i do jutra!

Komentarze do wpisu: “Free Agency 2018 – 1 lipca, podsumowanie początku dnia

  1. pojawiły się newsy o możliwym wykupieniu kontraktu Melo, ciekawe czy przyjąłby miejsce na ławce na minimum w topowej drużynie?
    w kotekście OKC zdziwił mnie ruch PG, jedyne wytłumaczenie (to praca, to kasa), OKC pozostaje stabilnie w projekcie, który jakby nie do końca wypalił, no ale dla nich to dobrze

  2. Zdecydowanie ruch PG13 ale to dobrze mecze GSW z OKC będą miały nadal dodatkowy smaczek LAL chyba zostają z niczym Bron idzie do Filadelfii pytanie kogo oddadzą do Spurs ale chyba nie Cavingtona skoro podpisali Belinellego Piątka LA Saric Gay Green Fultz wygląda obiecująco to oczywiście słaba opcja dla Bostonu bo mogą długo nie zobaczyć wielkiego finału. Brawo dla OKC ryzykowny ruch z PG13 wypalił.

Comments are closed.