Witam w relacji z pierwszego dnia Playoffs. Dziś mieliśmy jedną niespodziankę, Pelicans wygrali z wyżej rozstawionymi Blazers, poza tym Warriors i Sixers rozgromili odpowiednio Spurs i Heat. Raptors wygrali w końcu pierwszy mecz serii w 1 rundzie po 0-9 w historii, ale Wizards byli blisko wygranej.

San Antonio Spurs(47-35) Golden State Warriors (58-24) 92:113 (0:1)

• Livingston – 11 Pts, 5 Reb, 2 Ast, 19 Min

Washington Wizards(43-39) Toronto Raptors (59-23) 106:114 (0:1)

• Wright – 18 Pts, 7-10 Fg, 3-4 Fg3, 1 Reb, 4 Ast, 3 Stl, 25 Min

Miami Heat(44-38) Philadelphia 76ers (52-30) 103:130 (0:1)

• Belinelli – 25 Pts, 9-17 Fg, 4-7 Fg3, 2 Reb, 2 Ast, 3 Stl, 33 Min

Spotkanie było wyrównane do końca 1 połowy. Heat prowadzili po 2 kwartach 60:56 i wydawać się mogło, że 76ers grający bez Embiida sobie nie poradzą. Filadelfia wygrała jednak 3 kwartę 34-18 doprowadzając do wyniku 90-78 po 3 częściach. lepsza obrona Szóstek zatrzymała Miami na 5 z 19 gry w tej kwarcie. Kluczowymi zawodnikami tej części byli sprowadzeni na zasadzie wolnych transferów Belinelli i Ilyasova, którzy trafili w tym czasie po 2 trójki. W sumie w całym spotkaniu Sixers trafili rekordowe dla drużyny w playoffs 18 trójek na 28 oddanych. Najlepszym strzelcem spotkania był JJ Redick, który miał 28 punktów 8-13 z gry i 4-6 za trzy, Ben Simmons mógł mieć triple-double w debiucie w offseason, zabrakło mu 1 zbiórki. H. Whiteside nie wykorzystał nieobecności Embiida i zagrał tylko 12 minut, a Heat byli w tym czasie -16, tylko 4-14 z gry miał Dragic, najlepszym zawodnikiem Heat był Olynyk, który miał 26 punktów i 4-5 za trzy punkty. Cichym bohaterem 76ers był Covington, który zanotował 3 bloki i w defensywie był często nie do przejścia. Jeśli Heat nie wskoczą na wyższy poziom to ta seria może się zakończyć 4-0, bo po Sixers nie było widać, że to drużyna z najmniejszym doświadczeniem w playoffs.

New Orleans Pelicans(48-34) Portland Trail Blazers (49-33) 97:95 (1:0)

• Davis – 6 Pts, 13 Reb, 20 Min

Starcie 3 i 6 drużyny zachodu było emocjonujące do samego końca. Anthony Davis poprowadził Pelicans do wygranej i przejęcia przewagi parkietu w serii. Davis był świetny w ataku i w obronie, trafił 14-26 z gry, z czego miał 35 pkt, zanotował 4 bloki i 2 przechwyty, zebrał 14 piłek. To była jego pierwsza wygrana w karierze w playoffs. Pelikany zaskakująco dobrze grali w defensywie, 4 bloki i 2 przechwyty zanotował też dobrze grający Mirotić, a w końcówce swój 2 blok zanotował Jrue Holiday, który zatrzymał pościg Blazers. Duet Rondo(17 asyst!) Holiday wyglądał lepiej od duetu Lillard – McCollum, zwłaszcza w 1 połowie gdy ci drudzy byli 1-15 z gry. Pelicans wygrywali już 69-50 w 3 kwarcie, który został zmniejszony do 75-63 po 3 kwartach. Końcówka spotkania była bardzo emocjonująca, McColluma zbliżył Portland na 88-83, przy 3:33 na zegarze. Lillard potem trafił 2 wolne i było 88-85 na 2:47 do końca. Potem dla punktowali Clark (trójka na 91-85), Nurkic trafił 2 wolne (91-87), Rondo z pod kosza (93-87). Potem dla Blazers za 2 trafił Turner, a trójkę dodał McCollum i było tylko 93-92 dla Pels przy 59.8s do końca. Następne punkty zdobył dopiero Davis(wcześniej spudłował za 3)w 12.4 sekundzie po tym jak został sfaulowany przy zbiórce, po niecelnym rzucie Lillarda. Davis trafił 2 wolne i dał prowadzenie 95-92, po czym Blazers nie potrafili znaleźć pozycji do rzutu z dystansu, a Holiday w końcu zablokował próbę z pod kosza Pata Connaughtona. Znów faulowany był Davis, trafił 2 wolne i 3-ka McColluma nie miał już znaczenia.

Lubisz naszą pracę? Wspieraj nas na Patronite.pl!

Komentarze do wpisu: “Wyniki i statystyki – playoffs dzień #1, Pelicans jako jedyni wygrali jako niżej rozstawieni

1. W sumie mam tylko dwa spostrzeżenia
    1. Ben, którego uważam za przyszłego MVP nie sprostał i dał się ponieść emocjom, nie był liderem. Mecz wygrali koledzy co świadczy o sile Phil.
    2. Kelly Olynyk to jeden z najlepszych zadaniowców jakich widziałem.