Cześć! Ubiegła noc to sześć spotkań. Ciekawe mecze, nie ma co ukrywać. Możemy to zawdzięczyć głównie tej niesamowitej rywalizacji na zachodzie, która będzie do samego końca. Dobra, lecimy z przeglądem.

Indiana Pacers zostaje pierwszą drużyną w historii, która zanotowała sweep przeciwko Golden State Warriors pod wodzą Steve’a Kerra. No i co Wy na to? Wiem, że to są tylko dwa spotkania. W dodatku w pierwszym meczu „Wojownicy” wyszli piątką: Cook, McCaw, Young, Bell, Pachulia… no ale dziś był już i Durant i Thompson i Green. Także skład wzmocniony a mecz zakończony blow-outem. Perfekcyjny mecz w ataku Bojana Bogdanovicia – 28pts, 11-13fg, 6-7fg3, 30min. Victor Oladipo w samej drugiej połowie dołożył 14 ze swoich 21 punktów, dla odmiany Klay Thompson po zmianie stron dołożył okrągłe 0 punktów (0-6fg, 0-2fg3).

Jeszcze na niewiele ponad 7 minut do zakończenia spotkania Wizards prowadzili 17 punktami z Cavaliers. Wydawało się, że tu zwycięstwo ekipy ze stolicy jest niezagrożone. Na trzy i pół minuty do końca było 110-100 dla gości, wtedy serię 10-0 zanotowali Cavs doprowadzając tym samym do remisu. Na zegarze zostało niespełna 2 minuty. Ostatecznie gospodarze wyrwali zwycięstwo wygrywając 119-115, kluczową akcje w obronie zanotował młodziutki Cedi Osman notując przechwyt niecelnego podania Johna Walla. LeBron James miał 33 punkty, 13 zdobył w czwartej kwarcie. Dołożył do tego także 14 asyst oraz 9 zbiórek. Fajnie widzieć większe minuty Marcina Gortata. Dobrze, że wrócił Wall, od razu Polak też jakby dostał nowej energii (dziś miał 10 punktów oraz 7 zbiórek w 25 minut). John natomiast zanotował double-double (28pts, 14ast). Bradley Beal rozegrał dobry mecz ocierając się o potrójną zdobycz – 19pts, 9reb, 8ast. Aha, wrócił Ty Lue jakby co.

Fantastyczny początek w wykonaniu Rockets. Pierwsza kwarta wygrana 19 punktami, w drugiej przewagę jeszcze powiększyli, mówię – no będzie blow out jak nic… jednak nie było. Blazers całą drugą połowę odrabiali straty, na 4 minuty do końca przegrywali jeszcze 17 punktami(!). „Rakiety” były o krok od bycia ofiarą jednego z największych comebacków w sezonie. Seria 17-0 PTB i mamy remis. Gospodarze przez ostatnie 4 minuty nie potrafili zdobyć punktu, no ale przyszła ostatnia akcja, Chris Paul wziął sprawy w swoje ręce i z zimną krwią to zakończył. Dość ciekawy/dziwny mecz w wykonaniu podopiecznych D’Antoni’ego. W drugiej połowie zdobyli tyle punktów (30) ile w samej drugiej kwarcie, w pierwszej zdobyli więcej. Ostatnia odsłona to zaledwie 12 „oczek” zdobytych. Duet Harden&Paul uskładał w tym meczu 51 punktów (ponad połowę z całego dorobku drużynowego), 12 asyst, 10 zbiórek oraz 10 strat. Blazers byli bez Damiana Lillarda.

Wyrównane starcie w Milwaukee w którym gospodarze nie dali rady dobrze dysponowanym rzutowo Nets. 19 trójek im wsypali na 49% skuteczności, nieźle. Crabbe 5-10fg3, Russell 4-10, Harris 3-5, Acy 3-5. Nie pomogło 31 punktów Khrisa Middletona czy linijka na poziomie 19-10-7-4 Antetokounmpo.

Easy. Jazz tak po prostu sobie wzięli i wygrali. Nawet przez sekundę nie dali powąchać prowadzenia ekipie z Los Angeles. To ich czwarte zwycięstwo z rzędu. Rudy Gobert miał 15 punktów, 10 zbiórek oraz 3 bloki. Mitchell miał 19 „oczek” na skuteczności 6-15fg. Ricky Rubio zagrał zaledwie 8 minut. W drugiej kwarcie zszedł do szatni i już nie powrócił na parkiet – efekt kontuzji ścięgna udowego. Jae Crowder mocno oberwał i też nie pograł za wiele (5 minut) ale wszystko z nim w porządku na szczęście. To co? Clippers już wyrzucamy z tego grona walczących o playoffs? Czy może jeszcze jakimś cudem wejdą do tej ósemki? To są już 2 mecze straty, 3 zostały, Nuggets, Pelicans oraz Lakers.

Zażarte starcie między Timberwolves a Nuggets. Nie ma co się dziwić, to jest bezpośrednia walka o PO. Gospodarze wygrywają 100-96. Bilans aktualny 44-35, więc identyczny jak Wolves. 6 zawodników Mike’a Malone’a z dorobkiem powyżej 10 punktów. Najwięcej miał jednak Jamal Murray (22), nie można jednak pominąć świetnego występu z ławki Devina Harrisa (20pts, 6-11fg, 5-9fg3, 20min). Jokic nieskuteczny (6-20fg, 1-6fg3) ale bliski triple-double (16pts, 14reb, 9ast). Po stronie „Wilków” 26 punktów, 13 zbiórek oraz 6 fauli Townsa. Double-double Gibsona (17pts, 14reb) oraz zaledwie 9 „oczek” Wigginsa. Wrócił D-Rose, zagrał kwadrans w którym zdobył 4 punkty.

• Harris – 20 Pts, 6-11 Fg, 5-9 Fg3, 3 Reb, 1 Ast, 20 Min

Lubisz naszą pracę? Wspieraj nas na Patronite.pl!

Komentarze do wpisu: “Wyniki i statystyki dzień #162: Ważne wygrane Nuggets oraz Jazz, Game-Winner Chrisa Paula

1. Super rywalizacja i wyrównana walka do ostatniego meczu. To jest wlasnie urok „słabszego” zachódu. Szkoda tylko Irvinga bo bez niego Bronek konkurencji nie bedzie miał jesli chodzi o finały konferencji… Chyba ze młode byczki z Filadelfii zagrają playoffy zycia :)

2. Budzilem się po nocy żeby obejrzeć Rubio w akcji a po nim / w trakcie Min – Den. Nieco zaspalem więc gdy zaczlem oglądać Ricky był już w szatni :) ale mecz i tak przyjemny. Ciekawy, emocjonujący mecz Wilków i Brylek (Orzechow:D) i taka mam małą refleksje: MInnesocie brak pazura, brak tego czegoś, co by ich wyróżniało. Ani obrona, ani dystans, ani dynamiczne penetracje… no i coś, co już wcześniej forumowicze podkreśli – gwiazda TWolves KAT „don’t know how to defend” :/

1. Haha, milo mi się czyta jako kibicowi Jazz ze ktoś wstaje na mecz zeby obejrzeć w akcji Rubio. Bardzo się rozwinął w tym sezonie, pasuje do Jazz i widać ze mu dobrze w Salt Lake City… Minnesota tego pazura straciła w polowie sezonu, zresztą trudno o dynamikę przrz cały sezon z takim trenerem jak Thibs, kontuzja Butlera tylko podkreśliła ze Thibs jest nieodpowiedzialny i sam winny swojemu systemowi

3. Pamiętam, jak spieralem się z bratem o to, że RR jest ulomnym i przez to kiepskim PG, bo nie potrafi rzucać trojek i mało punktów zdobywa – ale w tym sezonie sam mi przyznał, że po tym jak Hiszpan przypakowal to jakoś lepiej się spisuje w grze. Ale trójkę też poprawił, której i tak złej nie miał (no przynajmniej nie tak tragiczna, żeby dyskwalifikowala z gry) i utrzymuje asysty na dużej ilości. Po prostu fajnie się ich ogląda dzięki temu :)