Świąteczne śniadanie zjedzone? To proponuję na chwilę odejść od stołu i zerknąć na to co działo się minionej nocy w NBA. Serdecznie zapraszam na przegląd kolejki.

John Wall wrócił po ponad dwumiesięcznej nieobecności i rozegrał dobre zawody w wygranym meczu z Hornets. Wizards zanotowali imponującą liczbę 30 asyst a sam ich rozgrywający miał prawie połowę z nich (14). Dołożył on do tego jeszcze 15 punktów na skuteczności 6-17 z gry oraz 2-6 z dystansu. Od razu odżył też nasz Marcin, który był bliski double-double (9pts, 8reb). Najlepszymi punktującymi gospodarzy był duet Beal&Porter Jr. Bradley miał 22 punkty w tym 6-8 zza łuku a Otto najlepsze w meczu 26 „oczek” w tym 6-10 z dystansu. Słabszy mecz zanotował świeżo upieczony najlepszy punktujący w historii Hornets – Kemba Walker. Rozgrywający „Szerszeni” miał zaledwie 7 punktów (3-9 z gry, 1-6 z dystansu). Aha, Wizards tym zwycięstwem oficjalnie zapewnili sobie udział w play offs.

Pistons wygrywają 4 mecz z rzędu oraz 6 z ostatnich 7. Najciekawsze jest to, że drugi mecz z rzędu nie gra już Blake Griffin a mimo to „Tłoki” nie przegrywają. W pierwszej piątce zastępuje go Anthony Tolliver (dziś 17pts, 5-9fg, 4-8fg3, 31min). Kolejny wielki mecz zaliczył Andre Drummond. Środkowy gości znowu był bliski meczu z rodzaju 20-20. Dziś miał 22 punkty oraz 17 zbiórek (w tym 6 ofensywnych). Na pewno jednak nie będzie wspominał miło tego meczu gdyż Michael Beasley bezczelnie wziął go na plakat w czwartej kwarcie, widzieliście? Swoją drogą Beasley rozegrał nadspodziewanie dobre zawody – 32 punkty w 29 minut na skuteczności 14-21. Dobrze widzieć Trey’a Burke’a, który można powiedzieć, że dostał drugą szansę w NYK. Przebił się do wyjściowego składu (choć umówmy się, że konkurent w postaci Mudiay’a nie postawił ciężkich warunków). Ostatnio zanotował rekord kariery w punktach, dziś wyrównał rekord kariery w asystach (15).

W szlagierze kolejki Celtics ograli u siebie Raptors. Fantastyczna końcówka gospodarzy przesądziła o zwycięstwie. Na niewiele ponad 5 minut do końca na tablicy wyników widniał jeszcze remis. Następnie C’s zdobyli 10 punktów z rzędu i tej przewagi nie oddali już do końca. Kolejny fantastyczny występ Marcusa Morrisa (25pts), który w ostatnich 10 spotkaniach notuje średnio 20.4 punktów na mecz. Z nim na parkiecie Celtics byli aż +21 (najwięcej ze wszystkich zawodników). Cenne 24 „oczka” dołożył jeszcze Jayson Tatum. Kluczową statystyką dla losów spotkania wydaje się jednak ilość strat jaką popełniły oba zespoły. Podopieczni Stevensa stracili jedynie 5 piłek w tym spotkaniu podczas gdy Raptors aż trzykrotnie więcej. Najlepszym zawodnikiem gości był DeMar DeRozan, autor 32 punktów, 7 zbiórek oraz 7 asyst. Ciekawostką jednak jest fakt, że po raz kolejny Fred VanVleet miał najlepszy wskaźnik +/- ze swojego zespołu (dziś jako jedyny nie miał na minusie).

Caris LeVert okazał się być autorem ostatniego i tym samym zwycięskiego kosza w meczu pomiędzy Nets a Heat. Na pół minuty do zakończenia dogrywki obrońca gości trafił rzut, który dał im jednopunktowe prowadzenie i jak się później okazało zwycięstwo. Sam LeVert był w tym meczu bliski triple-double (19pts, 12reb, 8ast). Spencer Dinwiddie (12pts, 12ast) oraz Rondae Hollis-Jefferson (20pts, 14reb) zanotowali po double-double.

Klay Thompson wrócił po kontuzji kciuka i w wygranym meczu z Kings zanotował 25 punktów w 32 minuty. Wyglądał naprawdę dobrze, mam nadzieję, że po tym urazie już nie ma śladu. Świetnie wspierał go Kevin Durant, autor 27 punktów oraz 10 zbiórek w 31 minut. Draymond Green także dołożył swoje do tego 55 zwycięstwa w sezonie Warriors (8pts, 9reb, 7ast). Smutniejszą informacją dla mistrzów NBA jest kontuzja Patricka McCawa. Pat w jednej z akcji niefortunnie spadł na plecy po tym jak wsadził piłkę do kosza. W całą tę sytuację zamieszany był Vince Carter, który zrobił ewidentny ruch w stronę zawodnika „Wojowników” i go zahaczył, mogło to się skończyć o wiele gorzej. Wciąż nie wiadomo jednak jak długo potrwa pauza McCawa. Podczas upadku w nienaturalny sposób zachowała się również jego noga. Steve Kerr na początku był ogromnie zirytowany ale Vince tego żałował, na pewno nie chciał zrobić mu krzywdy. Trzymajmy kciuki za zdrowie młodego, szkoda go.

• Hield – 19 Pts, 6-11 Fg, 4-5 Fg3, 3 Reb, 4 Ast, 2 Stl, 29 Min

Lubisz naszą pracę? Wspieraj nas na Patronite.pl!

Komentarze do wpisu: “Wyniki i statystyki dzień #158: Powrót Walla i Thompsona, Nets wygrywają z Heat po dogrywce

1. Patricka McCaw wyglada na to ze wyjdzie dzisiaj ze szpintala i jest ok. Dzieki Bogu!