Wyniki i statystyki dzień #139: Spurs poza Playoffs

Tej nocy tylko 4 spotkania – ale za to ich wyniki mogły być brzemienne w skutkach dla niektórych ekip (zwłaszcza dla tych, dla których waży się miejsce w PO). „Spod topora” uciekli Thunder i Bucks, wygrywając swoje spotkania przeciwko tankujących rywalom. Nie udało się to za to Spurs, którzy przegrali po raz trzeci z rzędu – i w chwili obecnej znajdują się poza Playoffs. W ostatnim spotkaniu osłabieni Heat ulegli, będącym obecnie najgorętszą drużyną NBA, Blazers. Zatem: działo się, mimo tego, że spotkań było niewiele.

• kolejne odsłony to coraz większa dominacja Rockets – w trzeciej kwarcie odjechali i już nie dali się dogonić
  • Spurs zabrakło lidera, który pociągnąłby zespół – ich najwyższa zdobycz punktowa w meczu to 14 punktów (White i Forbes), spośród graczy S5 – 13 (Gay)
  • ekipa z San Antonio jest obecnie poza Playoffs (na 10 pozycji, z identycznym wynikiem jak Jazz i Nuggets na miejscach 8 i 9)

• z dobrej strony dla gospodarzy pokazał się wracający do gry po kontuzji Brandon Jennings – 16 pkt, 12 asyst i 8 zb z ławki
  • wynik niemal do końca był kwestią otwartą (6 oczek przewagi Bucks na 6:30 do końca) z powodu licznych strat gości oraz nieco niespodziewanej postawy Deyonty Davisa (8 pkt w Q4)
  • dla Grizzlies to 18 kolejna porażka
  • Kozły są obecnie 7 miejscu na Wschodzie, zaś Miśki na 15 na Zachodzie (oraz mają najmniej zwycięstw w całej Lidze – 18)

• w końcówce dobrze grał De’Aaron Fox – 4 oczka i 3 asysty w ostatnich 4 minutach i 44 sekundach meczu
  • cała BIG 3 Thunder zagrała dobre spotkanie – poza TD Westbrooka po 21 oczek zanotowali Anthony i George (Melo – 5/7 za 3)

• bloki: 6
  • świetny mecz rozegrał Jusuf Nurkic –  27 punktów, 16 zbiórek, 3 asysty i 3 bloki; z powodu braku Hassana Whiteside’a goście mieli duży problem z zatrzymaniem bośniackiego centra
  • w trzeciej kwarcie Blazers zanotowali m.in. run 9-0, dzięki czemu uciekli Heat; w pierwszej minucie czwartej kwarty było nawet +18 dla gospodarzy
  • Heat zanotowali ostatniej odsłonie serię 12-0 i zbliżyli się na 3 punkty – jednak celne trójki Blazers (2x Lillard, Aminu, Turner) zażegnały niebezpieczeństwo
  • gospodarze zdobyli aż 25 punktów z wolnych (goście – tylko 11)
  • gracze z Miami gorzej rzucali w tym spotkaniu – ekipa z Rip City miała lepsze wszystkie skuteczności
  • Blazers umocnili się na 3 pozycji na Zachodzie, natomiast Heat spadli na ósmą lokatę w swojej konferencji

Zaskoczeni? A może spodziewaliście się takich rezultatów? A jeśli oglądaliście: który mecz najbardziej Wam się spodobał? Dajcie znać – i do następnego!

Komentarze do wpisu: “Wyniki i statystyki dzień #139: Spurs poza Playoffs

1. Taki telegram to ja mogę czytać nawet w środku nocy. Dzięki :)

2. Niesamowita sytuacja na Zachodzie. Spurs w ciągu dwóch kolejek spadli z 5 miejsca na 10?! To będzie bardzo ciekawy ostatni miesiąc.

1. Z zespołów, które o nic nie walczą to mają tylko Magic, Kings, LAL. Do tego 2 razy Pelikany, Wizards. Po razie GSW, Rockets, Minnesota, Jazz, Bucks, LAC, Blazers, OKC.
      Tak, że można się spodziewać paru samobójstw w San Antonio.

3. a Kubala jeszcze parę tygodni temu zaklinał rzeczywistość, że SAS są wyżej od Rocks i ogólnie druga siła NBA :) No coż brak KL i wyczerpana formuła grania staruszkami chyba zrobi pożądaną rewolucje w ekipie.

4. Zobaczymy co będą grali Spurs jak w następnym meczu zagra Aldridge oraz jak z limitem zagra Khawi. Moim zdaniem do PO się dostaną, bo Denver „nie play-off” Nuggets i Clippery powinni w ostatecznym rachunku przeskoczyć.

1. Sprawdź kto z kim gra w ostatnich dniach i przy prezentowanej formie 2-9…

5. SAS bez play-off to byłby szok…..ostatnio chyba w 97 miało takie rzeczy miejsce…

6. Ja się boję, że Wolves nie wejdą. Też mają ciężki kalendarz :/

7. Denver jak wrócił Millsup też bym nie skreślał. Podobnie Spurs, chociaż tu chyba wszystko zależy od formy Leonarda po powrocie. Wystarczy jeden dołek 3-4 porażek i drużyna odpadnie. Pelikany mają teraz 2 porażki z rzędu i wcale nie jestem ich pewien. Podobnie Wilki bez Butlera grają bardzo w kratkę. Póki skład jest pełny to tak naprawdę najlepiej wyglądają Jazz i to już od jakieś czasu. Nie liczę Portland, bo ich już można liczyć w play-offach.

8. Blazers, odjeżdżają średniakom co było łatwe do przewidzenia.
    Się będzie państwo ekspertcwo dziwić.

9. Spurs dadzą radę i wejdą do PO. Z Leonardem będzie im o wiele łatwiej, choć zanim on złapie formę to ho ho… Ale z Kawhim na parkiecie inni gracze powinni nabrać większej pewności siebie.

Ważne, aby uniknąć 7 i 8 miejsca w konferencji, bo wtedy czekałoby Spurs starcie z Warriors lub Rockets w 1.rundzie play-offs i zapewne porażka 1-4 lub 0-4.

10. Chyba zbyt duze nadzieje sa pokladane w powrot Leonard’a. Facet nie gral od ok 2 mies, bedzie na pewno sie oszczedzal fizycznie gral krotkie minuty no i zapewne troche zabierze czasu zeby sie zgrac. Na zachodzie kolejnosc miejsc 5/6-10 bedzie sie zmieniac co kolejka. Oby na lepsze dla Spurs.

1. To chyba nie kwestia nadziei, ale realizmu. Jeżeli Kawahi nie zmieni oblicza tego zespołu, to Spurs są na dzisiaj pierwszymi kandydatami do odstrzału. Moim zdaniem bez Kawahi szanse na awans Spurs w tej dyspozycji to może 20-25%. Z Kawahi te szanse wzrosną, ale wszystko zależy od jego dyspozycji o ile wzrosną.

11. …a gdzie kolega Pop się nam w tej dyskusji zapodział???