Witam w telegramie. Minionej nocy tylko 5 spotkań ale w tym jeden hit. Cleveland Cavaliers grali u siebie z San Antonio Spurs. Żaden wynik nie byłby tutaj zaskoczeniem.

Niedzielny wieczór z NBA zaczęliśmy już o 19 polskiego czasu. Charlotte Hornets podejmowali u siebie Detroit Pistons. Gospodarze nie mieli żadnych problemów z ograniem swoich rywali. Już po pierwszej kwarcie zapewnili sobie wysoką przewagę wygrywając ją 32-19. W kolejnych minutach strata Pistons tylko rosła i doszło do tego, że w czwartej kwarcie na parkiecie oglądaliśmy tylko rezerwowych obu ekip. Dwight Howard w 23 minuty uskładał 17 punktów oraz 12 zbiórek tym samym prowadząc swoją drużynę do 4 zwycięstwa z rzędu. Po transferze Griffina wydawało się, że w ekipie z Detroit wszystko gra jak w zegarku, widać było nową motywację oraz chęć walki o play offs. Ostatnio jednak Andre Drummond i spółka są w słabszej formie. Przegrali już 5 spotkanie z ostatnich 6 i muszą jak najszybciej coś wykombinować by czołowa ósemka nie oddaliła im się na dobre.

Fantastyczny występ po przerwie Jrue Holidaya, który zdobył 28 punktów ze swoich najlepszych w sezonie 36 zapewnił zwycięstwo Pelicans nad Bucks. Wydawało się, że „Kozły” mają ten mecz pod kontrolą i dowiozą tym samym 20 zwycięstwo domowe do końca. Po dwóch kwartach prowadzili 66-49. Trzecią odsłonę jednak przegrali znacząco (38-19), w czwartej była gra kosz za kosz i aby wyłonić zwycięzcę potrzebna była dogrywka. Po raz kolejny każdy z trójki (Giannis, Bledsoe, Middleton) zdobył minimum 20 punktów. Dobry występ z ławki dał także Jabari Parker, który zdobył 18 punktów oraz 6 zbiórek w 24 minuty. W obozie Pels oprócz świetnego meczu wspomnianego już Holidaya nie zawiódł jak zwykle Davis (27pts, 13reb), o triple double otarł się Rajon Rondo (16pts, 8reb, 12ast).

33 punkty, 13 zbiórek, 9 asyst, 1 przechwyt, 6 strat, 14-25 z gry, 2-5 zza łuku, 40 minut. Tak prezentuje się linijka LeBrona Jamesa w meczu z San Antonio Spurs. Występ wybitny ale zabrakło wsparcia ze strony kolegów i dobrze zorganizowane SAS odniosło cenne zwycięstwo przerywając tym samym passę 4 porażek z rzędu. Mimo wszystko nie był to udany road trip w wykonaniu Spurs. Tylko dwa zwycięstwa na 6 rozegranych spotkań to zdecydowanie nie jest taki wynik jakiego by oczekiwali.

Zakończyła się dobra passa 7 zwycięstw z rzędu 76ers. W meczu wyjazdowym ulegli Wizards notując tym samym swoją 26 porażkę w tym sezonie. Zawiodła przede wszystkim skuteczność (36% z gry oraz 27% z dystansu). Joel Embiid oraz Ben Simmons swoje zrobili jednak to nie wystarczyło na ekipę z Waszyngtonu. Po raz kolejny już gospodarze zanotowali ponad 30 asyst (35 dokładnie) i bez Johna Walla grają zdecydowanie bardziej zespołową koszykówkę. 24 punkty Beala, 23 Portera Jr. oraz 19 z ławki Oubre Jr. były kluczowe. Double double może pochwalić się Marcin Gortat (13pts, 10reb).

Houston Rockets nie oddali prowadzenia nawet na chwilę w meczu z Denver Nuggets wygrywając 12 raz z rzędu. 41 punktów, 8 zbiórek oraz 7 asyst przyszłego MVP – Jamesa Hardena wspierane przez 23 „oczka” Chrisa Paula to zbyt wiele na młodą ekipę Mike’a Malone’a. Nuggets odnieśli dopiero 8 porażkę we własnej hali w tym sezonie. Jest to ekipa, która jak najbardziej jest w stanie awansować w tym sezonie do PO. Nikola Jokic nie zwalnia tempa, kolejny fantastyczny indywidualny występ Serba (21pts, 14reb, 8ast, 31min). To dopiero 2 porażka w ostatnich 9 meczach „Bryłek”. Obecnie zajmują oni 8 miejsce na zachodzie.

• Beasley – 9 Pts, 3-10 Fg, 2-5 Fg3, 2 Reb, 1 Ast, 21 Min

Lubisz naszą pracę? Wspieraj nas na Patronite.pl!

Komentarze do wpisu: “Wyniki i statystyki dzień #124: Spurs wygrywają z Cavaliers mimo świetnego meczu Jamesa, 12-0 Rockets

1. który zdobył 28 punktów ze swoich najlepszych w sezonie 36 zapewnił zwycięstwo Pelicans nad Bucks. Że he ?

1. Zdanie nie zaczyna się od 'który zdobył’ tylko od 'fantastyczny występ’.