Wyniki i statystyki dzień #115: Pelicans wygrali po 2 dogrywkach z Nets, Warriors lepsi od Spurs

Cześć. Za nami noc, która przyniosła nam 7 spotkań NBA.

20 punktów przewagi do przerwy Pelicans nie dały im zwycięstwa w regulaminowych 48 minutach. Ba, w pewnym momencie meczu prowadzili nawet 28 punktami. Nets wykonali fantastyczny powrót w drugiej połowie doprowadzając do dogrywki. Mało tego, dodatkowe 5 minut wciąż nie było wystarczające by wyłonić triumfatora. Dopiero po drugiej dogrywce lepsi okazali się goście. Pels do wygranej poprowadził oczywiście Anthony Davis, autor 44 punktów, 17 zbiórek oraz 6 przechwytów. „AD” dołączył do Boba McAdoo jako jedyny zawodnik, który ma więcej niż jeden mecz w karierze z minimum 40 punktami, 15 zbiórkami oraz 5 przechwytami odkąd przechwyty stały się oficjalne (1973-74). McAdoo ma 2 takie spotkania. Rajon Rondo zanotował drugie triple double w sezonie (25pts, 10reb, 12ast). W ekipie gospodarzy double double zdobyli Dinwiddie (24pts, 10ast) oraz Harris (12pts, 10reb). Najlepszy zawodnikiem Nets był jednak Allen Crabbe, który zdobył 28 punktów trafiając w tym aż 8 razy zza łuku.

W wyrównanym meczu Magic z Bucks, „Kozły” okazały się lepsze. Było to ich już 8 zwycięstwo w ostatnich 10 meczach. Najlepsze w meczu 32 punkty zdobył Giannis Antetokounmpo. Zawodnikom z Orlando co prawda nie udało się zanotować czwartej wygranej z rzędu ale i tak ostatnio wygląda to lepiej. W ostatnich 6 spotkaniach zwycięsko wychodzili 4 razy.

Joel Embiid wyrównał swój rekord kariery w zbiórkach. Miał ich 16. Do tego dołożył on 29 punktów i poprowadził swoją drużynę do 28 wygranej w sezonie. Warto dodać, że był to już drugi mecz w karierze „JoJo” rozegrany dzień po dniu i zagrał on mimo przedmeczowych zapowiedzi, które na to nie wskazywały. 76ers posiadają aktualnie serię 3 zwycięstw z rzędu. Najlepszym punktującym Clippers po raz kolejny już w tym sezonie był Lou Williams wchodzący z ławki. 21 zbiórek w tym 7 w ataku miał DeAndre Jordan. Był to już 8 mecz w sezonie środkowego z LA z minimum 20 zbiórkami w meczu. LAC w końcu doznali smaku porażki po tym jak zaliczyli passę 3 zwycięstw z rzędu.

Wizards spokojnie ograli zmęczonych Bulls, którzy byli świeżo po zaciętym boju z Timberwolves. W dodatku nie zagrał LaVine. Aż 7 zawodników gospodarzy zdobyło minimum 10 punktów. Najwięcej zdobył Holiday i było to jednak tylko 15 „oczek”. Kolejna ciężka noc dla Bradley’a Beala. Zawodnik Wizards tym razem miał tylko siedem punktów na skuteczności 3-13 z gry oraz 0-7 za 3 punkty. Dzisiaj jednak miał szczęscie bo nie przeszkodziło to drużynie w odniesieniu zwycięstwa. Swoje „5 minut” miał natomiast Tomas Satoransky, który zdobył najlepsze w karierze 25 punktów na skuteczności 10-12 z gry(!) oraz trafiając 5 na 6 prób zza łuku. Z powodu choroby nie zagrał Morris, w pierwszej piątce zastąpił go Oubre Jr. który miał 11 punktów oraz 8 zbiórek w 39 minut, trafił jednak tylko 3 rzuty z gry oddając aż 14 prób.

Będący w świetnej formie ostatnio Lakers przegrali z tragicznymi Mavericks psując tym samym debiut Thomasa. Dirk Nowitzki miał 22 punkty w 24 minuty, nie spudłował żadnego rzutu za 3 punkty (4/4!), on jest nieśmiertelny. Dzielnie wspierał go Harrison Barnes, autor 21 punktów i 6 zbiórek w nieco ponad dwie kwarty spędzone na parkiecie. Lakers zagrali bardzo dobre zawody. Trzech gości miało minimum 20 punktów, cała drużyna rzucała na świetnych 55% z gry, dołożyli do tego 16 trójek na 47%. O wyniku zadecydowały detale. Duża różnica jest w stratach. Mavs popełnili ich zaledwie 9 podczas gdy goście aż 17. Najlepsze w karierze 15 zbiórek odnotował Kyle Kuzma, dołożył on do tego także 12 punktów i tym samym zaliczył swoje 11 double double. Jak wypadł Isaiah Thomas w debiucie? Na pewno lepiej niż w Cavs. Na parkiecie spędził ogólnie 31 minut, zdobył 22 punkty na skuteczności 7/12 z gry oraz 4/8 zza łuku. Dołożył do tego także 4/4 z wolnych, 6 asyst oraz przechwyt. Miał on także aż 6 strat oraz 5 fauli ale biorąc całokształt debiut pozytywny nie licząc, że przegrany.

Pierwsza kwarta znowu koszmarna w wykonaniu Warriors. Po raz kolejny otwarcie przegrane i straty trzeba było odrabiać. Szczęśliwie dla nich w drugiej i trzeciej kwarcie znaleźli w sobie odpowiednią ilość motywacji i obie odsłony wygrali 13 punktami. Tym samym chociażby Curry trzynasty raz w sezonie zagrał 30 minut lub mniej przy rozegranych jego 41 meczach (czyli w ogóle nie wchodził na czwartą kwartę). Najwięcej punktów w meczu miał Klay Thompson (25), który rzucał w tym spotkaniu jak maszyna (10/14fg, 5/6fg3), najlepszy na parkiecie jednak był niedoceniany ostatnio Draymond Green (17pts, 8reb, 11ast). Tak jak pisałem w zapowiedzi – na jedynce wyjdzie Mills pod nieobecność Murray’a oraz Parkera. Australijczyk nie podołał niestety zadaniu i tym samym zagrał tylko 18 minut. Wyróżniającymi się postaciami w obozie Spurs był Kyle Anderson, który miał rekord kariery w punktach (20pts, 6reb, 4ast, 3stl, 2blk, 9/13fg) oraz niezawodny LaMarcus Aldridge (20pts, 5reb, 4ast, 2blk, 9-14fg).

Na koniec Nuggets nie bez problemów poradzili sobie z Suns wracając tym samym na zwycięskie tory po ostatniej porażce z Rockets. Nikola Jokic otarł się o triple double (21pts, 9reb, 8ast), najlepsze w sezonie 26 punktów miał Wilson Chandler. W ekipie „Słońc” zadebiutował niechciany w Orlando, Elfrid Payton. Wyszedł on od razu w pierwszej piątce i zagrał jeden z lepszych meczów w sezonie (19pts, 6reb, 9ast, 3to, 8-13fg, 3-3ft, 35min). Suns kontynuują swoją koszmarną dyspozycję. Przegrali 5 mecz z rzędu oraz 15 z ostatnich 18.

New Orleans Pelicans(29-26) Brooklyn Nets (19-38) 138:128 2OT