Witam w Telegrami. Dziś mieliśmy tylko 5 spotkań bo odwołano spotkanie Pacers z Pelicans z powodu przeciekającego dachu.

Pistons wygrali dziś 5 spotkanie z rzędu, 4 od kiedy sprowadzili Griffina, duet Blake + Drummond pod koszem naprawdę dobrze funkcjonuje, dziś Griffin miał 11 punktów z 25 w 4 kwarcie, a Drummond miał 17 punktów i 27 zbiórek! Allen Crabbe miał 19 z 34 punktów w 4 kwarcie dla Nets, którzy walczyli do końca o wygraną, zbliżyli się nawet na 3 punkty (91-88). Pistons mieli w tym spotkaniu tylko 7 strat, przy aż 20 Nets. Nets przegrali 4 raz z rzędu i 8 z 9 ostatnich spotkań.

Harden rzucił 41 punktów przeciwko Heat, CP3 dodał linijkę 24-7-7 i Rockets wygrali 6 kolejne spotkanie, oraz 10 z 11 gier. Są już tylko 0.5 spotkania za GSW w tabeli zachodu i z taką formą mogą w tym roku mieć przewagę parkietu w całych play-offs. To 6 spotkanie Brodacza z minimum 40 punktami w tym sezonie. Dla Heat po 30 punktów rzucili Dragic i Josh Richardson ale i tak przegrali oni 5 kolejne spotkanie i spadli w tym czasie z 4 miejsca na 7 na wschodzie.

Utah Jazz wygrało już 7 raz z rzędu, Ricky Rubio nie zwalnia tempa, dziś miał 29 punktów. Andrew Harrison z Grizzlies miał rekordowe w karierze 23 punkty. Jazz prowadzili przez całe spotkanie, w 4 kwarcie prowadzili minimum 6 punktami, aż końcowy wynik ustalił na równo z syreną Chalmers (92-88 dla Jazz), była to 5 kolejna porażka Grizzlies, którzy są już 6 w „wyścigu” o 1 pick.

Cleveland Cavaliers wygrali, LeBron pokazał, że jeszcze mogą grać dobrze, przynajmniej w 1 spotkaniu. James trafił „fade-awaya” nad rękami kryjącego go Butlera tuż przed końcową syreną dogrywki, wcześniej zablokował rzut Jimmiego na 1.3 sekundy, który dałby prowadzenie Wolves. To była dopiero 1 wygrana Cavaliers po 8 porażkach z rzędu w spotkaniach transmitowanych w całych Stanach i dopiero 7 wygrana w ostatnich 20 spotkaniach. James zakończył spotkanie z Triple-Double: 37 punktami, 15 asystami i 10 zbiórkami w 48 minut. Butler zdobył 35 punktów, a Karl-Anthony Towns dodał 30 w tym 6-6 zza łuku. To było spotkanie ultraofensywne obie drużyny trafiały ponad 58% z gry i 50 zza łuku.

W ostatnim spotkaniu Spurs rozgromili Suns 48 punktami w Phoenix. To 3 najwyższa wygrana Spurs w historii i wyrównany rekord najwyższej porażki Suns. Słońca są odrobinę usprawiedliwione brakiem Bookera, Ullisa i Chandlera.

• Gray – 9 Pts, 4-16 Fg, 0-5 Fg3, 4 Reb, 7 Ast, 4 Stl, 31 Min

Lubisz naszą pracę? Wspieraj nas na Patronite.pl!

Komentarze do wpisu: “Wyniki i statystyki dzień #112: Triple double LeBrona i wygrana po dogrywce z Timberwolves, 41 punktów Hardena

1. Z jednej strony ograniczają minuty gry, oszczędzają się na każdym kroku, aby uniknąć kontuzji, a z drugiej przy takim fetowaniu zwycięstwa skaczą na siebie, zderzają w powietrzu, poza tym taka wielka radość bo przerwali serię 8 porażek?

1. Wygrali z dobrym przeciwnikiem po dobrym meczu, akcja końcowa wyborna, mogli się troch ucieszyć ;-)

2. Przepraszam bardzo, ale strona ESPN podaje bilans Cavaliers 5-5 w ostatnich 10 spotkaniach. To niby skąd te 8 porażek z rzędu?

1. Sorki już poprawione, to było 8 z rzędu porażek w spotkaniach transmitowanych w Tv w stanach , dzięki za czujność