Witam. Ubiegłej nocy odbyło się 8 spotkań w tym 2 naprawdę nieźle zapowiadające się hity. Było na co popatrzeć. Zapraszam do przeglądu kolejki.

Cavaliers ostatnio przechodzą samych siebie. Już samo to, że większość spotkań przegrywali niż wygrywali było zaskakujące tak dzisiejszy ich „wyczyn” jest po prostu wybitnie śmieszny, przynajmniej dla mnie, dla nich pewnie tragiczny. Mniej więcej w połowie drugiej kwarty prowadzili z Magic 21 punktami, tak 21 punktami. Pod koniec „Magicy” zmniejszyli trochę deficyt i na przerwę schodziliśmy z wynikiem 67-51 dla gości. Wydaje się, że spotkanie pod kontrolą, że dzisiaj polewki z Cavs nie będzie bo spokojnie wygrają, ale nic z tych rzeczy… 3 kwarta? 41-22 dla gospodarzy, tym samym na ostatnią odsłonę LeBron James i spółka wychodzili ze stratą trzech punktów do rywali. Mało? To proszę, w 4 kwarcie „Kawaleria” zdobywa 9 punktów przy 24 ekipy z Orlando… Tym samym oficjalnie roztrwonili 21 punktową przewagę w jedną kwartę a w kolejną sami podobną przewagą zostali skarceni.

Zwycięstwo Raptors można było przewidzieć (pozdrawiam uczestników typera). Są bardzo mocni u siebie. Air Canada Centre to ich prawdziwa twierdza, którą póki co w tym sezonie zdobyto zaledwie 4 razy. Wrócił Irving by pomóc w tej bitwie między najlepszymi drużynami konferencji. Kyrie po nieobecności w trzech ostatnich meczach zagrał dobrze. Miał 17 punktów w 22 minuty na 50% skuteczności. Nie pomogło to jednak drużynie odnieść sukcesu. Gościom zabrakło przede wszystkim argumentów w ofensywie. Al Horford 2 punkty, Jayson Tatum 4… Z drugiej strony 17 trójek na prawie 50% skuteczności Raps a w roli głównej Kyle Lowry (23 punkty w 25 minut, 6/11 zza łuku). To już tylko przewaga dwóch zwycięstw Celtics nad Raptors! Zapowiada się ciekawa walka o to pierwsze miejsce.

W pojedynku „na szczycie” Hawks obronili swój parkiet przed Grizzlies. Prowadzone przez Dennisa Schrodera (22 punkty w 25 minut) „Jastrzębie” wygrały każdą kwartę. Goście fatalnie rzucali zza łuku, tylko 4-22 (18%), do tego popełnili aż 25 strat przy tylko 13 rywali i zdobyli zaledwie 82 punkty co jest ich jednym z najsłabszych wyników w tym sezonie. Grizzlies przegrali 4 raz z rzędu i 6 raz w ostatnich 7 meczach.

W Nowym Jorku bez sensacji. Rockets uporali się z Nets notując tym samym 39 wygraną w sezonie. Co prawda przypłacili to urazem Ryana Andersona, który zagrał zaledwie 9 minut. 29 letni zawodnik skręcił prawą kostkę, kontuzja prawdopodobnie nie jest poważna. Skrzydłowy Rockets jest świetnym dystansowcem, mimo to jego absencja w żadnym stopniu nie zmniejszyła kanonady rzutów za 3 punkty jaką zaprezentowały nam obie drużyny. Obie ekipy trafiły po 16 razy zza łuku oddając przy tym dwa razy więcej prób. Głównym aktorem spektaklu ponownie James Harden (36pts, 4reb, 5ast, 1blk, 2to, 11-23fg, 4-10fg3, 10-10ft, 34min). „Broda” miał swój mały jubileusz tego wieczora. Przekroczył on bowiem barierę 15 tysięcy punktów w karierze. Gratulacje.

2-0 w serii Bucks vs Knicks. „Kozły” po raz kolejny okazali się lepsi od swoich rywali i zwyciężyli już 7 raz w ostatnich 8 meczach. 20-sto punktowy mecz każdego z trójki Antetokounmpo, Bledsoe, Middleton. Na nic zdało się kolejne monster double double Kantera w tym sezonie (19pts, 16reb). Gospodarze byli tylko 5-23 za 3 punkty (22%). Najważniejszą jednak dla nich informacją, niestety złą, jest kontuzja Kristapsa Porzingisa, który nie zagra już w tym sezonie, tym samym oficjalnie Knicks żegnają się z play offs w tym roku. Łotysz w meczu z Bucks zagrał 11 minut, miał 10 punktów, 4/5 z gry, 1/2 zza łuku, 2 zbiórki i 3 bloki. Oczywiście jego występ w skills challenge podczas all-star break jest również wykluczony. Aha, byłbym zapomniał, widzieliście co Greek Freak zrobił Hardaway’owi Jr.? Kandydat do wsadu sezonu.

Pierwsza kwarta wygrana przez 76ers 37-20. To ustawiło poniekąd spotkanie, które potem już kontrolowali gospodarze do samego końca. 27 punktów i 12 zbiórek w 32 minuty „The Process”, 20 punktów Saric’a. Cała drużyna rzucająca na ponad 50% skuteczności, wygrana walka na tablicach, to nie mogło się inaczej zakończyć. No i jest. Pierwsza porażka Wizards odkąd ostatniej kontuzji doznał Wall. Seria pięciu zwycięstw powędrowała w zapomnienie. 30 punktów Beala nie pomogło. Marcin spędził na parkiecie tylko 17 minut. Ktoś chętny?

2 porażka Warriors z Thunder w tym sezonie. Tym razem u siebie. „Wojownicy” nie prowadzili w tym meczu ani przez sekundę. Zagrali słabo. Po raz kolejny notują mecz z powyżej 20 stratami. Dzisiaj aż 25… Jest to ich zdecydowanie największy mankament. Z jednej strony są drużyną, która najlepiej dzieli się piłką, zalicza najwięcej asyst a z drugiej są w czołówce jeśli chodzi o straty. Do tego dochodzi niezbyt dobra skuteczność starterów oraz całej drużyny w rzutach za 3 punkty i 3 porażka w ostatnich 4 meczach stała się faktem. Anthony doznał urazu na początku spotkania i nie powrócił już na parkiet. Mecz z resztą zaczął od 0/4 z gry… Można więc uznać, że Thunder poradzili sobie dzisiaj znakomicie z samym Russem i PG. Może to jest klucz do najlepszej dyspozycji „Grzmotów”? Pozbycie się „Melo” i danie więcej swobody/odpowiedzialności dwójce Westbrook-George. Obaj zawsze wspierani by byli jeszcze przez Adamsa a dziurę po Robersonie trzeba zapełnić. Ciekawe, czy Presti coś szykuje. Russell i Paul rozegrali świetne zawody. RW otarł się o triple double (34pts, 9reb, 9ast), PG zanotował 38 punktów, wlepił rywalom 6 trójek i do tego zaliczył 6 przechwytów. GSW oprócz kuriozalnej ilości strat mogą się także „pochwalić”, że ich zawodnicy zostali w tym sezonie wyrzuceni już 9 razy z boiska (najwięcej w NBA), drugie miejsce mają Rockets, Pelicans, Suns, Raptors i Wizards (3 razy). Sam Draymond Green ma 3, jest on także liderem w faulach technicznych w tym sezonie (13). Zaledwie dwa mniej ma Kevin Durant… „Dray” w meczu z Thunder złapał dwa przewinienia techniczne i w 4 kwarcie został wyrzucony z boiska.

3 zwycięstwo Lakers z rzędu. 7 z rzędu we własnej hali a także 7 w ostatnich 9 meczach a to wszystko wciąż bez Balla. 9/13 z gry i 21 punktów Randle’a, 9/12 z gry i 26 punktów Ingrama. Do tego kolejne double double (trzecie z rzędu) debiutanta Josha Harta (15pts, 11reb) a to przecież shooting guard. Kyle Kuzma dołożył 16 punktów z ławki. Dobrze to ostatnio wygląda w szeregach Lakers. W Suns dbl dbl innego debiutanta – Josha Jacksona (16pts, 10reb). Nie zagrał Devin Booker, który ma także opuścić dzisiejsze spotkanie z Spurs. Jest to już 11 porażka „Słońc” w ostatnich 13 meczach.

• Clarkson – 7 Pts, 3-12 Fg, 0-4 Fg3, 4 Reb, 5 Ast, 27 Min

Lubisz naszą pracę? Wspieraj nas na Patronite.pl!

Komentarze do wpisu: “Wyniki i statystyki dzień #111: Thunder drugi raz lepsi od Warriors, tragedia Cavaliers

1. Porzingis ma zerwane ACL wg doniesień. Przerwa szacunkowo nawet do 12 miesięcy. Klątwa Knicks trwa w najlepsze. Nie pamiętam, kto w komentarzach proponował wymianę KP zanim się połamie, ale winszuję mu 6 zmysłu.

2. Jak patrzę na grę Melo, to przypomina mi się kultowa scena z „Misia”.

-„Po co w OKC jest Melo? Tego nikt nie wie, więc nikt nie będzie pytał. Koniaczek?”

1. no niby tak ale raczej ta jego klauzula zablokuje jakikolwiek transfer…

2. ale myślisz że Melo by się zgodził +ja jakoś nie wierze że on odrzuci swoją opcje po sezonie i jednak podejmie te 28mln$ gdziekolwiek to by było – jeśli faktycznie LAL celują w lato 2019 to pewnie ten kontrakt Melo by przygarnęli żeby choć koszulki sprzedawać

3. Serce się kraje gdy czytam komentarze na temat Melo! Jestem niepoprawnym fanem jego talentu. Gość mógłby zrobić doktorat z headfake-ów, hasitation move i gry w post-up. W poprzednim temacie ktoś zaproponował wymianę za Bradleya. Tak ciężko tego słuchać, gdy drewno w ataku, proponuje się za wirtuoza ataku, który jeszcze parę lat temu był najlepszym strzelcem nba (2015?). Niestety muszę się przeznać, że król NY zgubił gdzieś formę (szkoda, że nie kilogramy) i jest cieniem samego siebie. Co gorsza Melo paskudnie się starzeje, bo jest zbyt dumny na byle roleplayera, a ma dopiero 33 lata.

1. Gość jest jednym z największych sfochowanych gwiazdorów NBA. Praktycznie swoim talentem nic nie wygrał i tylko jeden awans do finału konferencji na Zachodzie w erze wspólnej gry z Billupsem, Cambym i pod Karlem. Czym się może chwalić to złotem olimpijskim a nawet Mistrzostwa świata nie zdobył…
      Żaden z niego wzór do naśladowania ani mentor. Żaden lider, bo ani w Nuggets ani w Knicks nie spełnił pokładanych nadziei. Prywatnie też się położył romansem ze studentką i wpadką czyli nieplanowanym potomkiem.

2. No cóż… To co robi poza boiskiem to mnie mało interesuje:) Doceniam kunszt jego rzemiosła, a repertuar ofensywny ma ogromny. Jeden lubi nudną i skuteczną grę SAS, a drugi indywidualne popisy np. Melo.
      Serio? Mistrzostwa świata? To nie piłka nożna, a na arenie międzynarodowej krążek IO jest ważniejszy niż wygrana w MŚ… Wracam do milczenia… 5!

3. No właśnie tego kunsztu i etyki pracy nie ma zbyt wiele.atutem też nie jest charakter. Kyrie Irving czy Kevin Durant potrafili błyszczeć na MŚ i pokazywali wielką klasę :-) trzeba tylko znaleźć w sobie motywację

4. Anthony przypomina mi rozkapryszonego bachora, gwiazdorzy a juz nie ma czym. Moze i nadal potrafi rzuci 30 pkt na dobrym procencie ale max z 5 meczy w sezonie a zazwyczaj jest za wolno i straszna murarka. Wymienic go super, tylko kto go wezmie..moze LAL za Denga i Clarksona albo Randla?

5. Oddać Melo za defensora, czyli atak będzie się opierał na Russellu, PG a potem Adamsie, a więc w większości na duecie RW-PG, obrona odrazu będzie na nich bardziej skupiona, a teraz? Melo skupia na sobie jakąś uwage nie zostawisz go bez krycia bo Ci wlepi punkty. Daje to więcej miejsca Russellowi bo go nie upilnujesz 1vs1 a z tego korzysta zarówno Adams, PG, a nawet Melo. Jako kibic Oklahomy chciałbym, aby jego forma wyglądała lepiej,ale myślę, że ludzie za bardzo go nie doceniają i zbyt szybko skreślają.

1. Naprawdę przy 14 min Melo i jego kontuzji mecz przeciwko Warriors pokazał że ofensywny potencjał i gra 1 na 1 RW i PG to nadal wiele.

2. Nie zawsze Russ i KG będą rzucać odpowiednio 38 i 34 pkt. Przykład Warriors pokazuje, że w dzisiejszej NBA najlepiej mieć trzech strzelców na poziomie +20 pkt na mecz i jednego uniwersalnego, ale przede wszystkim nastawionego na defensywę zawodnika. Thunder zgrywając się, szli tą drogą do momentu kontuzji Robersona. Bez Melo i bez Robersona, GSW wygrałoby 8 na 9 pozostałych spotkań z Thunder.