Wyniki i statystyki dzień #77: hity w TNT dla Warriors i Thunder

Golden State Warriors (31-8)Houston Rockets (27-10) 124:114

Gerald Green – 29 PTS, 8/15 3P

• początkowo mecz był szarpany i żadna z drużyn nie mogła odskoczyć rywalowi
  • pewniej w pierwszej połowie wyglądali gospodarze, ale Warriors odrobili straty; do przerwy było 63-62 dla Rockets
  • po zmianie stron trwała walka kosz za kosz, ale dzięki punktom Curry’ego, Thompsona i Westa Warriors przed ostatnią odsłoną objęli prowadzenie 3 punktami
  • w końcówce dalej solidnie grał Klay, sercem Warriors był jak zwykle Green, ponadto z dobrej strony pokazał się też Kevon Looney: zarówno w ataku, jak i w obronie przeciwko Chrisowi Paulowi
  • przez cały mecz szalał Gerald Green, który trafił 8 trójek; świetnie pod kosz wchodził Eric Gordon, a CP3 czarował zwodami – ale to nie wystarczyło na Warriors
  • Draymond Green zaliczył drugie triple-double w sezonie
  • Steph w 3 meczach po kontuzji zdobył 99 punktów i trafił 20 trójek
  • było to spotkanie jubileuszowe dla dwóch osób: 1000 mecz Mike’a D’Antoniego w roli trenera oraz 600 mecz Curry’ego na parkiecie
  • Warriors rzucali na świetnej skuteczności: 56% z gry, 45% zza łuku (Rockets: 47% z gry, 34% za 3); Dubs zanotowali również więcej asyst (36; Houston: 20)

Lou Willams – 26 PKT, 10 AS, 3 REB

• początkowo lepsi byli gospodarze, którzy dzięki punktom i zbiórkom DeAndre Jordana utrzymywali prowadzenie (14 pkt i 6 reb w pierwszej kwarcie)
  • gości w grze trzymały głównie punkty Anthony’ego i Adamsa (odpowiednio 10 i 6 oczek w pierwszej odsłonie)
  • przed przerwą Clippers powiększyli przewagę do nawet 13 punktów, ale dobra postawa Thunder, prowadzonych przez ich wielką trójkę, pozwoliła odrobić straty; po dwóch kwartach był remis po 64
  • trzecia odsłona to wyrównane, strzeleckie popisy obu drużyn; ponownie świetny był DeAndre Jordan (12 oczek), ale George, Anthony, Westbrook oraz Felton i Ferguson nie próżnowali i celnie trafiali zza łuku; przed ostatnimi 10 minutami Thunder prowadzili 3 oczkami
  • dzięki punktom rezerwowym OKC odskoczyło na 7 oczek, a następnie, dzięki świetnej postawie Georg’e i Westbrooka, pewnie utrzymali dystans; Lou Williams dwoił się i troił, ale nie dał rady odwrócić losów tego spotkania
  • meczu nie dokończył Milos Teodisic, który doznał kontuzji stopy
  • Thunder świetnie rzucali tej nocy: 54% z gry, 44% zza łuku (15/34)
  • kolejne triple-double zanotował Russell Westbrook
  • Clippers dobrze dzielili się piłką (29 asyst), ale nie byli w stanie trafiać z taką skutecznością, jak ich rywale (30% za 3, 45% całościowo)
  • dla OKC to druga kolejna wygrana; Clippers przegrali po raz pierwszych od 23 grudnia (wygrali 4 poprzednie spotkania)

• L. Williams – 26 pkt, 8-22 FG, 4-11 3FG, 6-7 FT, 10 as, 3 reb, 32 min

Lubisz naszą pracę? Wspieraj nas na Patronite.pl!

Komentarze do wpisu: “Wyniki i statystyki dzień #77: hity w TNT dla Warriors i Thunder

1. Rakiety bez Borodacza a Wojownicy bez Durantuli, a mimo to obie ekipy grały świetną, intensywną ofensywę.
    Jednak Rakiety nie mają tej umiejętności „włączenia” defensywy i to jest dla nich poważny problem.

Jak na razie wygląda też na to, że Klay jest w nieziemskiej formie w tym sezonie. Z takim Klayem nie wiem jak GSW może mieć jakiegokolwiek rywala w lidze = 48% FG i prawie 46% za 3!!! – a facet dopiero wchodzi w prime-time :O
    W zeszłym sezonie „kadra” w wakacje i przyjście KD trochę rozbiło Klaya, ale widać, że odpoczynek w wakacje plus zgranie się zespołu i rozwinięcie się w tym sezonie Klaya m.in. w grze tyłem do kosza 1 na 1 sprawia {chyba popracował z Shaunem :D}, że w tym sezonie wygląda jak bestia a to 3 opcja GSW = przerażąjące.