Pierwsza piątka: powrót Lillarda, przerwa Hardena

Wszyscy pasjonują się powrotem Isaiaha Thomasa, a tymczasem w tym samym spotkaniu – Cavs vs Blazers – do gry powróci Damian Lillard. Lider Blazers wraca po 5-meczowej absencji spodowowanej urazem pachwiny i postara się pomóc drużynie, w meczu w Cleveland. Cavs przegrali 4 z ostatnich 5 spotkań, natomiast Blazers w ostatnich meczach bez Dame’a wygrywali trzykrotnie. Minionej nocy wygrali z Bulls po dogrywce, 124-120. Lillard notuje średnio 25 pkt – 6 as – 5 zb.

OKAFOR ZACZNIE GRAĆ

Jahlil Okafor w końcu dostanie szansę na minuty w grze w barwach Nets. Podkoszowy, który wystąpił tylko raz w ekipie Siatek po transferze z Szóstek, ma dostać kolejną szansę już jutro, podczas konfrontacji z Wilkami. Trener Kenny Atkinson odniósł się do występu Okafora sugerując, iż nadal gracz pracuje nad poprawą kondycji fizycznej.

“He’s close. I’d expect to see him against Minnesota, I think we’ll start to get him some minutes. He’s been doing a phenomenal job getting ready physically with our assistant coaches learning what we’re doing. Collectively we feel like he’s ready to get some minutes.”

2-3 TYGODNIE PAUZY HARDENA

Mimo zwycięstwa w meczu z dowiema dogrywkami nad Lakers, lider Houston Rockets – James Harden okupił to spotkanie kontuzją. Częściowo zerwane ścięgno udowe zmusi Brodacza do co najmniej dwutygodniowej absencji, która wg doniesień może potrwać nawet trzy tygodnie. Rockets ostatnio przegrali 5 z 6 spotkań, natomiast Harden przy kontuzjach Clinta Capeli oraz Chrisa Paula, przegrywał końcówki spotkań z Lakers, Clippers, Thunder i Celtics.

10 TYSIĘCY KARY PATTERSONA

Skrzydłowy OKC Thunder – Patrick Patterson – otrzymał karę od władz ligi w wysokości 10 tysięcy dolarów za publiczne krytykowanie pracy sędziów.  Patterson odniósł się do przegranego spotkania z Bucks, publikując poniższe słowa na Twitterze:

They’ve been SHIT this year. There needs to be some kind of consequence for their downright awfulness rather than pointless apologies from their bosses. .

CARTER  NA JESZCZE JEDEN SEZON

Jeszcze jeden sezon czyli rozgrywki 2018-19 zamierza w lidze spędzić Vince Carter. Gwiazda z czterdziestką na karku doszła do takiego wniosku po sensacyjnie wygranym boju z Cavaliers. Wówczas Vince zanotował 24 pkt , wygrywając bezpośrednią rywalizację z LeBronem Jamesem. Przypomnijmy, iż od dłuższego czasu spekuluje się, iż Air Canada chciałby zakończyć karierę w Raptors. Wcześniej Vince grywał w Grizzlies, Mavs, Suns, Magic i Nets rozpoczynając karierę właśnie w Kanadzie i Raptors.

ISAAC NADAL POZA GRĄ

Po 17 meczach absencji, spowodowanych kontuzją stawu skokowego, nadal nie znamy daty powrotu do gry skrzydłowego Orlando Magic i debiutanta Jonathana Isaaca. Młodzian wrócił do gry na dwa spotkania, ale trudności w poruszaniu się boisku i wracający ból w stawie zmusiły lekarzy oraz trenerów Magic do wycofania gracza na nieokreślony czas.

GOBERT NADAL PAZUJE

Po dwóch tygodniach przerwy od  kontuzji kolana, Rudy Gobert musi pauzować przez kolejne 14 dni. Taki oficjalny komunikat podał klub z Utah i po konsultacjach podkoszowego Jazz z lekarzami. Rudy notuje w tych rozgrywkach 11.6 pkt, 9.6 zb i 2.3 blk na mecz. Podopieczni Quinna Snydera są drugą najgorszą ekipą Zachodu jeśli weźmiemy bilans ostatnich 10 meczów. Gorszymi od teamu z SLC (3-7) są tylko Lakers (1-9).

Komentarze do wpisu: “Pierwsza piątka: powrót Lillarda, przerwa Hardena