Orlando Magic(8-11) Boston Celtics (17-3) 103:118

• Speights – 12 Pts, 4-9 Fg, 4-9 Fg3, 5 Reb, 22 Min
  • Simmons – 14 Pts, 6-14 Fg, 1-4 Fg3, 3 Reb, 24 Min
  • Celtics wygrywali 99-69 po 3 kwartach, potem grały już rezerwy
  • Irving – 30 Pts, 9-15 Fg, 2-4 Fg3, 10-10 Ft, 4 Reb, 3 Ast, 25 Min
  • tylko Kevin McHale miał 30 punktów w krótszym czasie dla Celtics (24 minuty – 31 pkt w 1990 roku przeciwko NYK)
  • Irving miał 17 punktów w 1 połowie w której to Celtics zdobyli 73 pkt (40 w 1 kwarcie)

• James – 27 Pts, 10-20 Fg, 3-8 Fg3, 16 Reb, 13 Ast, 3 Blk, 40 Min
  • 57 w karierze Triple – Double, znów grał 40 minut, jak tak dalej będzie to zabraknie mu sił na Play-Offs – tylko Westbrook ma więcej TD wśród aktywnych zawodników(85)

Darren Collison – 17 PTS, 3 REB, 8 AST

• Toronto miało tylko 9-30 za 3 punkty (30%)

Karl-Anthony Towns – 18 PTS, 11 REB, 3 AST, 1 BLK

• Miami trafiło i oddało najwięcej trójek w sezonie (19-39)
  • oddają oni najwięcej trójek w historii organizacji: 31.6 średnio (33,2% wszystkich rzutów)
  • Olynyk – 12 Pts, 4-7 Fg, 2-3 Fg3, 8 Reb, 4 Ast, 23 Min
  • Ellington – 21 Pts, 6-9 Fg, 6-9 Fg3, 3 Reb, 27 Min – trafił 6 trójek z ławki (rekord kariery to 7 celnych)
  • 3 przegrana na 4 ostatnie gry Timberwolves
  • 19 trójek to najwięcej ile dali sobie rzucić w tym sezonie
  • Gibson – 8 Pts, 4-7 Fg, 8 Reb, 37 Min
  • Wiggins – 18 Pts, 6-14 Fg, 0-3 Fg3, 6-8 Ft, 3 Reb, 3 Stl, 39 Min
  • Towns – 18 Pts, 6-14 Fg, 0-3 Fg3, 11 Reb, 3 Ast, 39 Min
  • Tyus Jones – 8 Pts, 3-6 Fg, 2-3 Fg3, 6 Reb, 6 Ast, 4 Stl, 33 Min – rekordy kariery w zbiórkach i minutach, wykorzystał brak Teague’a, na pozycji PG wystartował Aaron Brooks, ale w 2 połowie to Jones przejął obowiązki rozgrywającego

• Galloway – 9 Pts, 3-4 Fg, 3-4 Fg3, 19 Min
  • kolejna roztrwoniona prze Thunder przewaga w tym sezonie, w 3 kwarcie prowadzili nawet 15 punktami (8 spotkanie gdy przegrali wygrywając minimum 10 pkt)
  • trafili tylko 6-20 ostatnich FG
  • Westbrook – 27 Pts, 10-29 Fg, 1-10 Fg3, 11 Reb, 11 Ast, 3 Stl, 5 Tov, 39 Min – spudłował 9 na 10 trójek w tym rzut na wygraną w samej końcówce, 6 TD w sezonie nie dało wygranej

• Curry – 33 Pts, 10-18 Fg, 4-11 Fg3, 9-9 Ft, 7 Reb, 4 Ast, 2 Stl, 27 Min:
  • miał 26 punktów w samej tylko 2 kwarcie i to była jago 6 minimum 25 punktowa kwarta w karierze (najwięcej w NBA)
  • Thompson – 29 Pts, 12-17 Fg, 5-9 Fg3, 4 Reb, 4 Tov, 26 Min
  • Bell – 7 Pts, 3-4 Fg, 6 Reb, 4 Ast, 2 Stl, 6 Blk, 26 Min – 1 start w karierze, 6 bloków na pozycji Guarda to drugi wynik w historii po 7, które miał Doug Christie w 2000 roku
  • Casspi – 6 Pts, 2-8 Fg, 0-3 Fg3, 4 Reb, 4 Ast, 2 Stl, 25 Min
  • Pachulia – 11 Pts, 3-3 Fg, 5 Reb, 6 Ast, 2 Stl, 19 Min – rekord kariery w asystach, najwięcej punktów w sezonie
  • Iguodala – 10 Pts, 3-4 Fg, 3 Reb, 17 Min
  • Young – 17 Pts, 7-12 Fg, 3-6 Fg3, 6 Reb, 19 Min

Lubisz naszą pracę? Wspieraj nas na Patronite.pl!

Komentarze do wpisu: “Wyniki i Statystyki dzień #38 – Pistons lepsze od OKC, LeBron i Westbrook z TD

1. Dużo ciekawych spotkań.
    Cavsom pomogli w końcówce sędziowie nie odgwizdując ewidentnych przewinień na bardzo dobrze grającym Howardzie. Do porażki przyczynił się też Kemba Walker, którego kilka decyzji było kompletnie nieprzemyślanych. Dla mnie uzyskał dziś nagrodę Westbrooka, chociaż swojego mistrza nie przebił, o czym za chwilę.
    Knicks w końcówce zagrali dziwnie. Hardaway strasznie forsował rzuty. Zamiast grać na Porzingisa oni robili jakieś dziwne izolacje. Porzingis też się nie popisał, ale poza 1-2 sytuacjami nie miał dobrych pozycji do gry w post. Mogli to wygrać, ale zabrakło obrony – dwie trójki sieknął niekryty Prince.
    Dla Pacers zwycięstwo uratował Lance. Te jego trójki były nieprawdopodobne. Lancelot kiedy ma dzień jest nie do zatrzymania. W dodatku wyłączył z gry DeRozana. W Toronto dla mnie zawodzi Ibaka. Oczekiwałem od niego więcej.
    OKC powinno ten mecz wygrać, ale oczywiście sp… wszystko Westbrook. Jestem za tym, aby zacząć przyznawać nagrody Westbrooka za najbardziej zj… końcówki. Albo może w formie gwiazdek? Dzisiaj dostałby przynajmniej ze 2 gwiazdki. Nie idą mu trójki, za to PG i Melo w ofensywie nie grali w drugiej połowie źle. Co robi Wes? Tak, rzuca – 1:45, 1:42, 0:54 i 0:02.7 – to jego pudła za trzy. W ostatniej akcji był czas, mógł na koźle wejść pod kosz i rzucić za dwa, albo spróbować wymusić faul. W Pistons Drummond wygląda naprawdę dobrze.

1. Wade powinien dostać 2 techniczne za przeklinanie do sędziów, Bronek minimum 2 ofensywne ( a zdobył punkty). Gdyby nie sędziowie, to Cavs mieli by kilka porażek więcej.

2. Już widząc sam wynik nie oglądając meczu przypuszczałem że sędziowie nie zawiedli króla Jamesa, dzięki za rozwianie wątpliwości.

3. Może normalnie za dużo. Nie oglądam Szerszeni w tym sezonie. Natomiast w tym meczu grał bardzo dobrze i był skuteczny z linii.

2. Świetny mecz w Indianapolis, Lancelot on fire. Go Pacers!

1. Tez oglądałem git meczycho chociaz ja akurat Lets go Raptors ;)

Uwielbiałem w Toronto Josepha i uwielbiam nadal ale teraz mam nowego tj Vanvlett’a (nawet podobny ;))świetny mecz razem z Powellem

2. VanVlett i Powell na plus jak najbardziej, szczególnie ten pierwszy napsul trochę nerwow ;p

3. Chyba powinni zabronić Smartowi rzucać 24% serio… ?

4. @szuwarek
    Może się zgłosisz na sędziego do nba.
    Śmieszą mnie takie płaczliwe komentarze, z dodatkiem nutki hejtu i odrobiny bezsilności.
    Cóż poraz kolejny lbj lepszy od mj. Który to już raz.

1. Forto – Jamesa często ratują sędziowie, a nie gwizdanie mu ofensów jest nagminne, Cavs nie są tak mocni jak pokazują to ich ostatnie wyniki, LBJ jest świętą krową w NBA i nie trzeba być hejterem żeby to zauważyć

a Szuwarek wysmarował konkretnego posta, w mojej opinii obiektywnie

2. @pop
      Nieważne z kim, james zawsze wygrywa dzięki sędziom. Nie można napisać czegoś bardziej twórczego? Te same komentarze po każdym meczu na styku.
      Ten kto nie lubi warriors napisze, że sędziowie im pomogli w finałach.
      Dla mnie teksty, że to sędzia wygrał, pomógł są żałosne. Masz 110 posiadań w meczu, żeby udowodnić, że jesteś lepszy. Przegrałeś to pracuj ciężej, a nie tłumacz się sędziami.
      Cavs może nie są tak mocni, ale mają większe szanse na finał niż sas.
      Jeśli jakiś james ma fory, to chyba ten z rockets. 20 osobistych na mecz.
      PS. POP możesz powiedzieć kiedy zagra leonard. Bo to już nawet śmieszne nie jest, że nic nie wiemy co to za kontuzja.

3. Tu przyznam rację że faktycznie dodatkowo trzeba dopomóc słabą grą żeby później mieć pretensje do sędziów, tutaj akurat Kemba się nie popisał.

Leonard? – nawet Pop nie wie, nie zdziwię się jeżeli dopiero po ASG, ja nie nastawiam się na jakiś jego wielki come back w tym sezonie. Parker raczej łazi uśmiechnięty, więc jego pewnie zobaczymy początkiem grudnia.

5. Dzięki Forto. Bo słuchanie/czytanie tejże braci spod znaku NBA – zaczyna stawiać się lekko smutne. Jak Lbj mecz pod znaku t3 – sędziowie… James stYstyki 28pkt,8zb, 8ast + skuteczność – nie jest MVP..swieta krowa NBA.. Panowie z gorszymi średnimi z meczy – kandydaci na MVP, o co chodzi? Macie jakiś problem Z rym graczem, czy jako jedyny może zaszkodzić wielkości MJ? Pzdr

6. @pop nie gwiazdanie Jamsowi ofensow jest tak samo nagminne jak nie gwiazdanie faulu na nim podczas jego wejść na kosz. Pzdr

7. Lol. Oglądaliście chociaż ten mecz? Howard zagrał dwie kolejne izolacje, w których był faulowany. Potem sędziowie zmienili decyzję z „loose ball faul” na ofensywnego Love’a, co było równie kontrowersyjne, a nie zrobili tego na podstawie powtórki, tylko tego, że LBJ stał obok i dyskutował. Miało to ogromne znaczenie, bo zamiast osobistych Kidd-Gilchrista mieli piłkę z boku. Koniec końców wystarczył im jeden punkcik do dogrywki więc imho dla mnie jednak to nie było równe sędziowanie. A że Kemba zachował się też kilka razy słabo to o tym pisałem. Nie odmawiam LBJ wielkości (całkiem niedawno go broniłem w dyskusji z Popem, który głosił herezję, że nie wymieniłby go na Westbrooka).

1. To znaczy odwrotnie, że Westbrooka nie oddałby za LBJa :) Późno już…

2. Nie, bez urazy oczywiście ktoś kto nie wymienił by Lbj na Westa – może być tylko Popem :)

8. Panowie, co do dyskusji RW-James, nie rozumiem podejścia że herezja… mógłbym śmiało podać kilku zawodników których bym nie wymienił za Jamesa, nie lubię uporczywego trzymania się standardów „najlepszy zawodnik”. Spytajcie kibiców Mavs czy SAS czy wymieniliby Duncana czy Dirka za Jamesa (mówię o dobrych latach), Kobe za Jamesa? Myślę że 90% kibiców Lakers powie NIE! śmiem twierdzić że sporo kibiców nie wymieniłoby Olajuwona czy Malone’a nawet za Jordana

1. Patrząc z punktu widzenia kibica to tak, ale z punktu widzenia GM, 99% brało by LeBrona w ciemno, zwłaszcza jak by brać pod uwagę prime time czyli wiek np 27 lat, bo w tym momencie to może być ostatni taki dobry sezon Jamesa, chyba że naprawdę jest jakimś cyborgiem i tyle spotkań i minut w karierze w końcu da o sobie znać(wykluczając gwiazdy wszechczasów – Jordan, Malone, Kobe etc) i wschodzące gwiazdy – Curry, Durant, Harden, Antek etc
      Trochę można wywnioskować, że Russa porównujesz do Malona/Olajuwana czy Jordana, a do nich to mu brakuje lat świetlnych. Russ jak na razie wydaje się być najsłabszym z 3 Harden, Durant i on. Dlatego pewnie Presti jakby mógł to by brał Lebrona:)

2. No fakt, nie jestem GM-em i oczywiście wypowiadam się jako kibic ;-)

Szczerze mówiąc to trudno mi jednoznacznie określić który z trójki „starych Thunder” jest najlepszy, myślę że to ta sama półka (najwyższa w obecnej lidze).

Nie porównuję RW do Hakeema czy Karla, to są postacie zasłużone na przestrzeni całej historii NBA, Westbrook po prostu teraz jest w swoim najlepszym okresie i jest młodszy od Jamesa. Nie jest doskonały, to jest jasne… James też nie jest.