• Bradley Beal dwoił się i troił, oddając 23 rzuty z gry i notując 27 pkt (5/9 za trzy)

Indiana Pacers(9-8) Miami Heat (7-9) 120:95

Myles Turner – 25 PTS, 7 REB, 4 AST, 1 STL, 4 BLK
Wayne Ellington – 21 PTS, 2 REB, 1 STL

• Bojan Bogdanović był on fire, trafił 6 z 10 oddanych trójek i zanotował 26 pkt
    • na najwyższą w sezonie, 25-punktową, wygraną Pacers pracował również Myles Turner (11/14 z gry i 25 pkt)

• pomagał im w tym Draymond Green, autor 1/8 z gry
  • Klay Thompson też popisał się dubletem ala Curry, 23 pkt i 10 zb (10/17 z gry)
  • po dwóch graczy Nets przekroczyło 20 pkt (Crabbe 25 i Dinwiddie 21) i dwaj popisali się dubletami Carroll (15/11) i Hollis-Jefferson (16/12)
  • w trzeciej odsłonie naładowani pozytywną energią Nets wrzucili Mistrzom aż 42 oczka
  • po 9 minutach gry w pierwszej odsłonie Trevor Booker opuścił boisko, ze skręconą kostką…

Detroit Pistons(11-5) Minnesota Timberwolves (10-6) 100:97

Andre Drummond – 20 PTS, 16 REB, 4 AST, 1 STL, 2 BLK
Jimmy Butler – 26 PTS, 10 REB, 4 AST, 5 STL

• Andre Drummond znów wygląda jak All Star, 20 pkt i 16 zb przy 11 wygranej Tłoków
  • Wszyscy starterzy Stana Van Gundy’ego zanotowali punktowe double-figures
  • największą różnicę robił Reggie Jackson, autor 16 pkt i 8 as, który zniszczył Jeffa Teague’a (w 40 minut 1/7 z gry i 5 strat). 9 punktów padło łupem Reggiego podczas czwartej kwarty
  • Wolves oprócz rozegrania mieli problemy z trafieniami zza łuku, 5/22 ; Teague  i Crawford spudłowali po trzy rzuty, Wiggins – 4
  • najlepszy wśród watahy – Jimmy Butler (26 pkt i 10 zb) – próbował ratować wynik dla Wolves, jednak spudłował trzecią próbę rzutu wolnego i nie doprowadził do remisu

• 15 pkt i 5 as dołożył Mike James, natomiast Troy Daniels zanotował 14 oczek
  • z drugiej strony, grający po długotrwałej kontuzji, Kris Dunn, znów pozytywnie zaskoczył; 17 pkt, 6 zb i 6 as (8/16 z gry)
  • Suns rozdali rekordowe dla siebie w sezonie – 32 asysty
  • mecz miał różne fale, kiedy Suns przejęli prowadzenie w trzeciej odsłonie, Bulls wykonali run 16-5. Kolejne trójki Jamesa czy Jacksona dały Suns ponowne prowadzenie i lekką kontrolę do końca spotkania

Denver Nuggets(9-7) Los Angeles Lakers (7-10) 109:127

Gary Harris – 20 PTS, 3 REB, 1 BLK
Lonzo Ball – 11 PTS, 16 REB, 11 AST, 2 BLK

• Lonzo Brokuł Ball po wizycie u fryzjera ogolił Denver Nuggets, notując drugie w karierze triple double. Na dorobek Balla przypadło 11 pkt – 16 zb – 11 as
    • inny pierwszoroczniak, Kyle Kuzma, trafił 3 z 4 trójek i zapracował na 17 pkt (7/11 z gry)
    • drugoroczniak/trzecioroczniak Julius Randle zaliczył 24 pkt (11/18 z gr) 7 zb i 5 as
    • Lakers zanotowali rekordowe w sezonie 36 asyst
    • Lakers oddali 100 rzutów z gry, z czego 53 wpadły do kosza rywala
    • Nuggets nie tylko stracili 21 piłek, ale również Paula Millsapa, który kontuzjował nadgarstek
    • dodatkowo, podczas drugiej kwarty, po kłótniach z arbitrami wyleciał Mike Malone (trener Nuggets), który stanął w obronie Nikoli Jokića. Za chwilę rownież wyleciał Jokić…
    • Jamal Murray, który dostał przewinienie techniczne, miał 2/11 z gry
    • 2/9 z gry zanotował Manny Mudiay
    • Jeziorowcy podczas pierwszej połowy zanotowali 70 oczek

Lubisz naszą pracę? Wspieraj nas na Patronite.pl!

Komentarze do wpisu: “Wyniki i statystyki dzień #34 : triple double Balla, hot-Curry

1. Oglądając wczoraj naszego Marcina po 1-2. kwarcie zażartowałem sobie, że idzie na Triple-double…a linia na niego ciekawa. Wyrobnik z niego niesamowity i ciężko pracujący z syndromem potrząsania ramieniem, jak kiedyś Adbul-Rauf ;). A tak na serio, to ładnie ta lewa ręka mu chodzi przy hakach i ogólnie miękkie nadgarstki. Talentu nie ma jakiegoś, ale pracy nikt mu nie odmówi, choć w obronie to wjeżdżają w niego jak w masło.
    Macie takie wrażenie, że Beal jak jest kryty, to ma ogromne problemy – jakby miał się wywrócić łamiąc przy tym nogi w kolanach, bo tak mu się to wszystko tam wygina, jakby ledwo stał. Któryś raz z kolei widzę go jak w ostatniej kwarcie ma dużo bardzo głupich strat, co wkur…za (miałem na ten mecz zakład hehe – stąd irytacja).
    Temat „overhyped Ball” – to teraz kolejne 2-3 mecze na poziomie 5pkt…

2. Dobry ziomek David Lee ogłosił zakończenie kariery. Jak ktoś go będzie chciał jeszcze zobaczyć to chyba na meczach Caroline Wozniacki ;-)

1. Trochę szybko na koniec. Jak się zobaczy gdy grał w NYK (wtedy był chyba blisko All Stara i miał najlepsze lata wg mnie) czy tymbardziej w głąb jego kariery, to ma się wrażenie, iż gość od ziemi już wtedy nie umiał się odbijać. Dlatego też dziwi, gdy się zobaczy na YT, kiedy to chyba wygrał w średniej szkole chyba konkurs wsadów All American McDonald’s czy coś w tym stylu. Nawet miał jumpa, a potem typowy lewus :).
      PS. Propsy, że sobie wybrał Polkę – z nią nie zginie

2. Wielka szkoda . Myslalem ze jeszcze troche pogra , zwlaszcza ze ostatni sezon w SAS mial calkiem udany

3. @EMIGRANT

O ile mi wiadomo (internety mają podobne zdanie) Wozniacki to Dunka :)

4. Myślę że życie prywatne miało wpływ na jego decyzję. Kariera zawodnicza mimo wszystko udana i jakoś tam domknięta. Jako fan Spurs na pewno go dobrze zapamiętam, profesjonalista w każdym calu.

5. Niby Dunka, ale w przerwach między gemami z ojcem po polsku zasuwa.

3. A to niby dlaczego Butler miałby celowo psuć 3 próbę rzutu wolnego skoro gdyby trafił to na tablicy widniał by wynik 98:98.

1. po prostu spudłował..ale na pewno nie celowo :). Był na maksa wkur@#$%$% na siebie za ten spudłowany wolny.