Pierwsza piątka: kontuzje,kontuzje…

Justin Anderson z Sixers opuści co najmniej trzy tygodnie. Zawodnik boryka się z tzw. shin splints (sztywna łydka, bóle piszczeli) dolegliwościami, które łączą się z bólami piszczeli i brakiem rozluźnienia w łydce. Jest to schorzenie często spotykane u biegaczy. 23-letni obrońca Szóstek notuje w tym sezonie średnie 5.0 pkt i 2.7 zb na mecz.

Rose znów z urazem

Derrick Rose opuści kolejne minimum dwa tygodnie z sezonu ze względu na skręcenie stawu skokowego. D-Rose w tym czasie będzie chodził w ortezie. Notujący średnio 14 pkt na mecz zawodnik rozegrał tylko 7 spotkań w barwach Cavs i opuścił 5 ostatnich meczów.

Russell po operacji

D’Angelo Russell, który walczy o nagrodę za największy postęp,  przeszedł zabieg artroskopii na kontuzjowanym lewym kolanie. Russell w 12 meczach dla Nets notował średnie bliskie 21 pkt – 6 as – 5 zb. Data powrotu D’Angelo na boisko i do gry nie jest jeszcze znana a lekarze ocenią je po kolejnych dniach od zabiegu.

Conley opuści co najmniej dwa tygodnie

Lider Memphis Grizzlies, Mike Conley, narzeka na bóle lewej pięty i ścięgna Achillesa. Klubowi lekarze zaaplikowali rozgrywającemu 2 tygodnie przerwy a nie jest wykluczone, że przerwa potrwa jeszcze dłużej. Mike notuje na starcie sezonu przeciętne 17 pkt i 4 as, prowadząc Grizzlies do dodatniego bilansu.

Parker coraz bliższy powrotu

Skrzydłowy Milwaukee Bucks, Jabari Parker, jest o krok od powrotu do treningów z drużyną. Wg doniesień ze stanu Wisconsin rehabilitacja skrzydłowego, który dwukrotnie kontuzjował kolano (ACL), przebiega pomyślnie.

“He is running hard, cutting hard, doing pull up jumpers and making crisp, sharp spin moves while working out behind closed doors at the Bucks’ practice facility in downtown Milwaukee. Parker’s recovery has gone so well that some Bucks’ officials swear he could play real games right now.”

Wg doniesień jednak trenerzy i sztab Bucks nie zamierza pospieszać gracza i tak jak wcześniej zaplanowano może on wrócić na ligowe mecze dopiero w połowie lutego.

Tymczasem Bucks zamierzają zatrudnić Litwina Mindauskasa Kuzminskasa, który niedawno stracił miejsce w składzie Knicks.

Woy

Największy i najstarszy Dinozaur na Enbiej.pl, współtwórca strony. Fan koszykówki z końcówki lat '80-tych oraz początku lat '90-tych ; show-time Lakersów czy mocnej defensywy Pistons oraz Knicks. Kibic Chicago Bulls oraz Magica Johnsona czy Scottiego Pippena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *