LeBron zdominował mecz z Wizards

Po czterech porażkach w serii Cavaliers ich lider LeBron James zagrał drugie najlepsze spotkanie w całej swojej karierze. LBJ zanotował 57 punktów, oddając 34 rzuty z gry i trafiając 23 z nich. James dwoił się i troił ogrywając czołową drużynę Wschodu, Washington Wizards (130-122). Cavs już w pierwszej kwarcie pokazali, iż są głodni zwycięstwa, dominując w niej 42-36.

LeBron nie tylko zdobył 57 punktów, ale dostał też mocne wsparcie od Derricka Rose’a (20 pkt na 50% skuteczności) i Jae Crowdera (17 pkt), przyćmił też 36 punktowy wyczyn Bradley’a Beala (12/19 z gry). Rywalom Cavs nie pomogło double double Johna Walla z 13 pkt i 15 as. Kawaleria zagrała na 56% skuteczności z gry.

James nawiązał do występu przeciwko Hornets, kiedy ustanowił swój rekord w karierze 61 oczek. Było to w 2014 roku, kiedy on sam grał jeszcze dla Miami Heat. Dodał też 11 zbiórek i 7 asyst.

Był to 800. występ Jamesa z rzędu na poziomie co najmniej 10 punktów. 866 spotkań w podobnej serii ma lider tej klasyfikacji Michael Jordan. Dzięki punktom z meczu przeciwko Wizards James został też najmłodszym graczem w historii ligi, który przekroczył barierę 29 000 punktów w karierze. LBJ ma 32 lata i każdy kolejny próg – 28 czy 27 tysięcy pokonał jako najmłodszy.