Nowe daty dotyczące trade deadline oraz startu sezonu

Dzisiaj w NBA mamy gorący okres w sprawach pozaboiskowych. Swoje wystąpienie miał Adam Silver i dowiedzieliśmy się na nim kilka ciekawych faktów dotyczących zmian w organizacji.

Pierwszą najwazniejszą rzeczą, o której już pisaliśmy są zmiany dotyczące przerw na żądanie. Oprócz tego zostały ogłoszone kwestie dotyczące ważnych dat dla ligi. Sezon w tym roku rozpocznie się 17 października, czyli szybciej niż dotychczas (ok. 10 dni szybciej niż zazwyczaj).  Ponadto została zmieniona data trade deadline. Ostatni dzień kiedy kluby mogły dokonywać wymian przypadała zawsze na pierwszy czwartek po All-star game. Od przyszłego sezonu będzie to drugi czwartek lutego (w 2018 roku będzie to 8 luty).

allan77

Fan Kobego i Jamesa Hardena. NBA zajarany od 2004 roku i T-Mac show z San Antonio. Fan sportów wszelakich, od piłki kopanej, przez futbol amerykański i MMA aż do snookera. Za największą niesprawiedliwość dziejową uważam fakt że sporty amerykańskie muszę oglądać w środku nocy. Black Mamba till I die.

8 komentarzy

 1. simonw23 pisze:

  Ciekawe co się stanie jak zawodnik zostanie wybrany do pierwszej piątki meczu All-star Game a następnie wytransferują go do do innej konferencji?

  • Woy pisze:

   kiedyś była inna historia, nie dokończono meczu. Następnie ustalono nowy, późniejszy termin. W międzyczasie jedna z kluczowych postaci tamtego spotkania, została wytransferowana do innego klubu :-)

 2. simonw23 pisze:

  Pytanie jest odnośnie wyjściowego składu do meczu All Star Game. Mianowicie co się stanie w sytuacji, jeśli zawodnik zostanie wybrany do powiedzmy pierwszej piątki konferencji zachodniej, a następnie przed meczem All Star Game go wytransferują do konferencji wschodniej. Bo teraz koniec transferów wypadać będzie przed meczem All Star Game co powodować będzie że tak jak podczas każdego tradeline będzie najwięcej wymian tym razem przed All Star Game. W takiej sytuacji zawodnik zagra jako reprezentant konferencji wschodniej w pierwszej piątce czy jako rezerwowy? Czy coś wiadomo jak NBA poradzi sobie z tą sytuacją?

  • gość pisze:

   myślę że odpowiedź może być tylko jedna. Zagra w składzie konferencji z której był nominowany. To co będzie się dział o po All Star to już inna historia.

  • Maniek pisze:

   może moglibyśmy nie iść w stronę polityki na portalu o nba… :)

  • mrph pisze:

   @Maniek
   Nie przesadzajmy :)
   Zwrot „dobra zmiana” zaczął już funkcjonować w języku zupełnie nie związanym z polityką, tak samo jak równie już słynne „jak żyć?” albo „spieprzaj dziadu”.

  • Maniek pisze:

   wybacz ale nie zgodzę się… jednak żeby uciąć temat nie dopisze reszty :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *