Nowa broń Thibsa – Jamal Crawford Wilkiem!

Po wykupieniu kontraktu przez Atlantę Hawks Jamal Crawford nie był zbyt długo bezrobotny. O jego usługi starało się kilka klubów NBA, lecz finalnie wylądował niespodziewanie w…. Minnesocie.

Po 5 latach w Los Angeles 3-krotny zdobywca nagrody dla najlepszego rezerwowego przenosi się do zespołu Leśnych Wilków. W ciągu 2 lat zarobi 8,9mln z czego drugi rok jest opcją zawodnika.

Dla szkoleniowca Wolves Crawford może okazać się niezbędnym narzędziem do rozciągania obrony rywali. Przypomnijmy, że w tym off-season do klubu przyszli już Jimmy Butler, Jeff Teague i Taj Gibson.

W ubiegłym sezonie Jamal zdobywał średnio 12 punktów na 41% skuteczności z gry i 36% zza łuku.

lordam

Człowiek orkiestra, pasjonat sportu (sztuki walki, rugby, koszykówka, kulturystyka), hodowca-akwarysta-rugbysta. Absolwent ekonomi, finansista. W NBA nie ma ulubionego zespołu, najbardziej ceni sobie Bulls, Hornets i Bucks, raczej kibic zawodników, niż konkretnych drużyn. Wielki fan Kenyona Martina, Eltona Branda, Jermaine O'Neala, Z-Bo i wielu innych PF-ów starej daty. Redaktor naczelny i właściciel Enbiej.pl

11 komentarzy

 1. Warmiak pisze:

  Jak LAC mogli to puścić ???
  4,5mln za sezon za takiego 6mana to świetny deal!!!
  Równo nowa siła na zachodzie – liczę że będzie to 5,6 miejsce na Play offy (Jak wszystko zatrybi należycie)

  • Shaquilla pisze:

   jak przebudowa to przebudowa… Jamal już nie dałby z siebie w LAC więcej niż do tej pory, a poza tym dublowałby się z Williamsem. Zmiana klubu powinna dać mu nowy impuls

 2. wesley pisze:

  Thibs chyba jest nieźle cenionym człowiekiem wśród zawodników. Przyciąga wszystkich niesamowicie.

 3. PseudoZnawca pisze:

  Markelle Fultz z urazem kostki!!!

 4. Chucky pisze:

  To co buduje Minnesota marzyło mi się w Chicago ale cóż wszystko padło jak po odejściu Aira. Wszystko rozdane za dziangi. Jestem ciekaw co będzie za kilka tygodni z Wadem i Lopezem. Nawet nie podpisali Teodosicia czy Jamala. Było już wiele takich sezonów dla Byków że przychodzi Elton Brand,Ron Artest czy właśnie Crawford mega talenty i co było 15 wygranych a nie odrodzenie. A jeszcze dodam super picki Jay Williams czy Eddy Curry to wzrosło do 20 wygranych.

 5. hep pisze:

  Poza tematem. Czy sa jakies ciekawe nazwiska w wolnej agenturze?

 6. Thegodnr12 pisze:

  Porter 106 baniek/4lata, Wizz będą równać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *