Enbiej Insider: Rondo i Hoiberg prawdopodobnie zostaną w Chicago

Rajon Rondo i Fred Hoiberg najprawdopodobniej zostaną w Chicago

Wiceprezydent Chicago Bulls do spraw operacji koszykarskich John Paxson powiedział, że Rajon Rondo prawdopodobnie zostanie w zespole na kolejny sezon. Rozgrywający ma w swoim kontrakcie opcję drużyny na przyszłoroczne rozgrywki. Jest ona warta 13.4 miliona dolarów. Kilka miesięcy temu wydawało się jeszcze, że Byki nie będą raczej zainteresowane zostawieniem Rondo w składzie, natomiast przekonał ich swoją dobrą postawą pod koniec rundy zasadniczej oraz w playoffach.

Paxson oraz generalny menedżer drużyny – Gar Forman – poinformowali także, że nie zamierzają wprowadzać w tym offseason żadnych drastycznych zmian. Oznacza to, że Fred Hoiberg na pewno pozostanie na swoim stanowisku.

[źródło: Joe Cowley/Chicago Sun-Times]

Sprzeczne doniesienia w sprawie zwolnienia Wesa Wilcoxa z Atlanty Hawks

Według raportu stacji ESPN Atlanta Hawks zwolnili swojego generalnego menedżera, Wesa Wilcoxa. Były pracownik m.in. Cleveland Cavaliers dołączył do organizacji w 2012 roku, a trzy lata później został awansowany na GM’a. Wilcox, który w styczniu został upomniany przez drużynę za rasistowski żart powiedziany w trakcie spotkania z właścicielami sezonowych karnetów na mecze Hawks, był bliskim współpracownikiem Mike’a Budenholzera, który pełni rolę prezydenta drużyny.

Plotki te zdementował sam zespół, który w specjalnym oświadczeniu poinformował, że nie ma jak na razie żadnych zmian w strukturach drużyny. Według Adriana Wojnarowskiego z The Vertical rozmowy na temat zwolnienia Wilcoxa nie zostały jeszcze zakończone i decyzja w sprawie jego przyszłości zostanie prawdopodobnie niedługo podjęta. Wojnarowski napisał także, że Budenholzer zastanawia się nad rezygnacją z funkcji prezydenta zespołu, by pozostać tylko trenerem.

[źródło: Jeff Goodman i Marc J. Spears/ESPN i Adrian Wojnarowski/The Vertical]

Luol Deng przeszedł operację mięśnia piersiowego

Luol Deng przeszedł operację na kontuzjowanym prawym mięśniu piersiowym. Według infomacji Los Angeles Lakers ich skrzydłowy będzie na pewno gotowy do gry na październikowy obóz przygotowawczy przed sezonem 2017/18. Deng doznał urazu podobno podczas treningu na siłowni, przy wyciskaniu sztangi. Latem ubiegłego roku skrzydłowy Jeziorowców podpisał z zespołem czteroletni kontrakt wart 72 miliony dolarów.

[źródło: oficjalna informacja drużyny]

Plumlee przeszedł operację, będzie pauzował przez 6-8 tygodni

Charlotte Hornets poinformowali, że Miles Plumlee przeszedł artroskopię na prawym kolanie i przez 6-8 tygodni nie będzie mógł trenować. Szerszenie pozyskały środkowego w lutym w wymianie z Milwaukee Bucks, w ramach której oddali Roya Hibberta oraz Spencera Hawesa. W 13 meczach w barwach Hornets Plumlee zaliczał średnio 2.4 punktu i 3.2 zbiórki.

[źródło: oficjalna informacja drużyny]


Nene został ukarany grzywną w wysokości 15 tysięcy dolarów za odepchnięcie Dewayne’a Dedmona w trakcie meczu numer jeden Houston Rockets przeciwko San Antonio Spurs.

 

Paweł Mocek

Redaktor naczelny Enbiej.pl. Kiedy miał 12 lat obejrzał swój pierwszy mecz NBA, po czym wpadł w nałóg, z którego do dziś nie może się wyleczyć. Sympatyzuje z Miami Heat. Twórca Enbiej Insidera. Prywatnie wielki fan piłki nożnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *