Enbiej Insider: Thunder chcą tego lata przedłużyć kontrakt Westbrooka

Clippers i Griffin chcą dogadać się w sprawie maksymalnej umowy

Blake Griffin będzie tego lata niezastrzeżonym wolnym agentem, ale jego plan A zakłada podobno pozostanie w Los Angeles Clippers. Zarówno zawodnik, jak i organizacja z Miasta Aniołów mają nadzieję na dogadanie się w sprawie podpisania maksymalnej, pięcioletniej umowy, która warta byłaby około 175 milionów dolarów. Każdy inny zespół może zaproponować mu maksymalnie czteroletni kontrakt wart 130 milionów.

Griffin był trzeci w głosowaniu na MVP w 2014 roku, jednak w ostatnich 3 sezonach miał problemy z kontuzjami. W drużynie Clippers wolnymi agentami będzie też kilku innych graczy, m.in. J.J. Redick i Chris Paul. Również swojemu rozgrywającemu Clippers planują przedstawić ofertę maksymalnej umowy, która w jego przypadku będzie warta aż 205 milionów dolarów za 5 lat gry.

[źródło: Broderick Turner/Los Angeles Times]

Thunder mają nadzieję na przedłużenie umowy Westbrooka już tego lata

Sam Presti i reszta zarządu Oklahomy City Thunder ma nadzieję, że tego lata Russell Westbrook podpisze z nimi przedłużenie swojego kontraktu. Dzięki nowej umowie CBA, król strzelców sezonu 2016/17 może podpisać nową, pięcioletnią umowę, dzięki której mógłby zarobić nawet 217 milionów dolarów. Żadna z pozostałych drużyn nie mogłaby mu zaproponować takiego kontraktu, jeśli wszedłby na rynek wolnych agentów latem 2018 roku.

Westbrook podpisał ubiegłego lata (zaraz po odejściu Kevina Duranta) trzyletnie przedłużenie kontraktu na 85 milionów dolarów, z opcją zawodnika na sezon 2018/19, z której prawdopodobnie zrezygnuje, jeśli nie dojdzie do porozumienia z Thunder w tegorocznym offseason.

[źródło: Royce Young/ESPN]

Knicks i Clippers wznowią rozmowy o wymianie Melo

Los Angeles Clippers oraz New York Knicks mają podobno ponownie zająć się rozmowami na temat ewentualnej wymiany Carmelo Anthony’ego. Melo przed trade deadline powiedział swojej drużynie, że zgodziłby się zrezygnować ze swojej klauzuli no-trade, jeśli przyszłaby do nich dobra oferta z Miasta Aniołów. Negocjacje, które przeprowadzane były zimą zakładały przejście m.in. Jamala Crawforda i Austina Riversa do Knicks, jednak Knicks woleliby, żeby zamiast Crawforda częścią takiej wymiany był J.J. Redick.

Redick będzie wolnym agentem, więc jedynym sposobem na jego wytransferowanie byłaby wymiana typu sign-and-trade (podpisanie umowy z macierzystym zespołem z wiedzą, że zaraz zostanie on wymieniony gdzieś indziej). Knicks uważają, że Redick lepiej pasowałby do ofensywy trójkątów niż Crawford. Jeśli obie drużyny wejdą w zaawansowane negocjacje, niewykluczone, że do Clippers oprócz Anthony’ego trafiłby także Courtney Lee.

[źródło: Marc Berman/New York Post]

Griffin przeszedł operację

Blake Griffin przeszedł wczoraj pomyślnie operację na kontuzjowanym dużym palcu u prawej nogi. Skrzydłowy Los Angeles Clippers urazu doznał w trakcie meczu numer 3 pierwszej rundy playoffów przeciwko Utah Jazz. Lekarze drużyny uważają, że Griffin przed obozem przygotowawczym na pewno będzie gotowy do pełnych treningów.

Nie wiadomo jednak, w której drużynie Griffin będzie ten obóz odbywał, bowiem tego lata zostanie niezastrzeżonym wolnym agentem. W 61 meczach sezonu 2016/17 zdobywał średnio 21.6 punktu, 8.1 zbiórki i 4.9 asysty.

[źródło: oficjalna informacja drużyny]

Paweł Mocek

Redaktor naczelny Enbiej.pl. Kiedy miał 12 lat obejrzał swój pierwszy mecz NBA, po czym wpadł w nałóg, z którego do dziś nie może się wyleczyć. Sympatyzuje z Miami Heat. Twórca Enbiej Insidera. Prywatnie wielki fan piłki nożnej.

2 komentarze

  1. walt pisze:

    brawo Rivers, najpierw synalkowi daje kontrakt, a teraz zapcha salary LAC na 5 lat… przecież ten skład nie wypalił, nie wiem czemu miałoby to się teraz udać… chłopaki młodsi nie będą… pierwsze co powinni zrobić to wywalić riversa na zbity pysk…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *