Rozkład jazdy – 31/03/2017

Mecze dnia: San Antonio Spurs (57-17) – Oklahoma City Thunder (43-31) – godz. 2.00

Houston Rockets (51-24) – Golden State Warriors (61-14) – godz. 4.30

Russell Westbrook i James Harden cały czas walczą o nagrodę MVP. Ten wyścig jest naprawdę pasjonujący w porównaniu z tymi z poprzednich lat i naprawdę ciężko wskazać jest jednoznacznie w czyje ręce powinna wpaść ta nagroda. Podyskutowaliśmy o tym trochę w kolejnym odcinku naszego podcastu, który jutro rano powinien pojawić się na blogu.

Może w tym sezonie po raz pierwszy powinna ona zostać przyznana dwóm graczom, a nie jednemu? Tak przynajmniej twierdzi Kobe Bryant.

 


Pozostałe spotkania:

Indiana Pacers (37-38) – Toronto Raptors (45-30) – godz. 1.00

Pewnie już wiecie, że Lance Stephenson wraca do Indiany. Dziś jeszcze nie zagra, ale w niedzielę ma się już pojawić na parkiecie. Nie wiem jak wy, ale ja jaram się niesamowicie. To byłaby naprawdę świetna historia, gdyby Sir Lancelot reaktywował swoją karierę właśnie w Pacers.

Denver Nuggets (35-39) – Charlotte Hornets (34-41) – godz. 1.00

 

Philadelphia 76ers (28-47) – Cleveland Cavaliers (47-27) – godz. 1.30

LeBron James w ostatnim meczu wyprzedził Shaqa na liście najlepszych strzelców w historii ligi. Poniżej reakcja tego drugiego, a amerykańscy statystycy wyliczyli, że jeśli James będzie w ciągu kolejnych lat zdobywał średnio 25 punktów w meczu i grał w co najmniej 75 spotkaniach to w sezonie 2022-23 powinien awansować na pierwsze miejsce w historii.


Orlando Magic (27-48) – Boston Celtics (48-27) – godz. 1.30

Celtics cały czas walczą o wygranie Konferencji Wschodniej i patrząc na ich terminarz nie są bez szans. Zostało im 7 spotkań, z czego kluczowym okaże się pewnie pojedynek 5 kwietnia z Cavs na własnym parkiecie. Jeśli wygrają, będą naprawdę bardzo blisko.

Detroit Pistons (35-41) – Milwaukee Bucks (39-36) – godz. 2.00

 

Dallas Mavericks (31-43) – Memphis Grizzlies (41-34) – godz. 2.00

Sacramento Kings (29-46) – New Orleans Pelicans (32-43) – godz. 2.00

Pelicans mogą się już pożegnać z marzeniami o awansie do play offów. To już 5 spotkań straty do ósmych Blazers. Jedyne na co pozostaje im teraz liczyć, to że będą mieli szczęście w loterii draftu, ponieważ ich pick jest zastrzeżony w top3 w tym roku. Szanse nie są duże, ponieważ w tym momencie są na 10 miejscu w odwróconej tabeli i prawdopodobnie na nim pozostaną, co daje im tylko 4 proc. szans, niemniej to zawsze 4 proc. Gdyby udało im udało, zyskaliby naprawdę solidnego gracza i pokazałoby to nieudolność Kings, którzy nie potrafili wynegocjować za Cousinsa nawet picku bez jakiejkolwiek protekcji.

New York Knicks (28-47) – Miami Heat (37-38) – godz. 2.00

 

Washington Wizards (46-29) – Utah Jazz (46-29) – godz. 3.00

Dawid Ciepliński

Fan koszykówki od 1997 roku, kiedy jako dziesięciolatek obejrzał na żywo swoje pierwsze finały NBA pomiędzy Utah Jazz i Chicago Bulls. Od 1999 roku wierny kibic Los Angeles Lakers.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *