Enbiej Insider: Powrót Bena Simmonsa w tym sezonie coraz bardziej niepewny

Malachi Richardson częściowo zerwał prawe ścięgno udowe i nie będzie mógł grać przez najbliższe 4-6 tygodni. Swingman Sacramento Kings doznał urazu w czwartej kwarcie ostatniego spotkania Króli przeciwko Golden State Warriors. Po tym, jak pierwszą część sezonu spędził na ławce rezerwowych lub w D-League, Richardson wskoczył ostatnio do rotacji Dave’a Joergera (przy kontuzjach m.in. Garretta Temple’a i Ty’a Lawsona), a we wspomnianym meczu z Warriors zagrał aż 27 minut. Łącznie w 22 spotkaniach zaliczał do tej pory średnio 3.6 punktu i 1 zbiórkę w 9 minut gry.
[źródło: oficjalna informacja drużyny]

Kontuzjowana stopa Bena Simmonsa być może nie jest jeszcze w pełni wyleczona. W tomografii komputerowej, jaką wykonano 23. stycznia okazało się – według źródeł – że uraz nie został wyleczony, choć według pierwotnych planów rehabilitacji Simmons miał powrócić do gry właśnie w styczniu. W poniedziałek, skrzydłowy Philadelphii 76ers ma pojawić się w specjalnej klinice w Nowym Jorku, by tam oceniono co dalej z jego rekonwalescencją.
[źródło: Keith Pompey/Philadelphia Daily News]

Według Mitcha Kupchaka, Los Angeles Lakers są w tym roku aktywniejsi na rynku transferowym przed trade deadline, w porównaniu do ostatnich sezonów.

Tak, jesteśmy aktywni. Jesteśmy aktywni każdego roku. Szczerze mówiąc, w porównaniu do ostatnich trzech, czterech lat mamy naprawdę wiele talentu w drużynie, który budzi różne zainteresowanie wśród wielu ludzi. Myślę, że w tym roku dyskusje [na temat wymian] znaczą trochę więcej niż w ostatnich dwóch, trzech latach.

Zawodnikami Jeziorowców, których wymiany są najbardziej prawdopodobne są Lou Williams i Nick Young.
[źródło: Tania Ganguli, Mike Digiovanna/Los Angeles Times]

Anthony Davis po raz kolejny potwierdził, że nie zamierza opuszczać Nowego Orleanu. Obecny sezon jest pierwszym z pięcioletniego, 127-milionowego kontraktu, jaki podpisał dwa lata temu.

Jestem tutaj. Jeśli myślałbym o odejściu, to nigdy bym nie podpisał nowej umowy. Jestem tu i będę.

Jestem tu, żeby pomóc tej drużynie wygrywać i przywrócić ją do walki [o wyższe cele].

Davis powiedział także, że będzie chciał w trakcie offseason pomóc zespołowi w zatrzymaniu w Luizjanie przyszłego wolnego agenta Jrue Holidaya.
[źródło: Marc Stein/ESPN]

Miami Heat zatrudnili Shane’a Battiera w roli dyrektora od spraw rozwoju koszykarskiego i analityki. Battier grał w barwach Heat przez trzy sezony, wydatnie pomagając im w zdobyciu dwóch kolejnych mistrzostw.
[źródło: oficjalna informacja drużyny]

Paweł Mocek

Redaktor naczelny Enbiej.pl. Kiedy miał 12 lat obejrzał swój pierwszy mecz NBA, po czym wpadł w nałóg, z którego do dziś nie może się wyleczyć. Sympatyzuje z Miami Heat. Twórca Enbiej Insidera. Prywatnie wielki fan piłki nożnej.

2 komentarze

  1. wesley napisał(a):

    Szkoda że nie zobaczymy Bena ale lepiej niech się kuruje niż jak ma być to samo co z KD.

  2. Master1980 napisał(a):

    Dobra, wszyscy kochali NBA za czasów CHICAGO i innych, ale ze nikt przez cały dzień dzisiaj nie napisał słowa ze MJ kończy 54 latka….. Wszystkiego najlepszego mistrzu !!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *