Wrzuta dnia : sześćdziesiątka Klay’a Thompsona

klay-thompson60 punktów w trzy kwarty meczu przeciwko Indianie Pacers, wrzucił obrońca wicemistrzów ligi, Klay Thompson. Jeden z Braci Splash popisał się już 40 punktowym osiągnięciem do przerwy meczu, a następnie kontynuował swój gorący run w kolejnych minutach , wygranego meczu (142-106).

Thompson popisał się zbliżonym do Kobego Bryanta wynikiem. Sam Kobe w 2005 roku, pod koniec trzeciej odsłony miał na koncie 62 oczka. W 2003 roku ten sam Bryant , w starciu przeciwko Waszyngtonowi, pod dwóch kwartach, miał na liczniku 42 punkty.

Punktowy lider Warriors, w starciu z Pacers, na 60 wrzuconych punktów potrzebował 33 próby rzutów z gry, z czego 21 było celnych. 8 z 13 rzutów okazało się dystansowymi. Klay zapracował też na podobny wynik do Jimmy’ego Butlera. Lider Bulls zdobył 40 punktów , w tym sezonie i w meczu przeciwko Raptors.

Ogólnie, do klubowego rekordu Warriors, należącego do Ricka Barry’ego, Klay’owi zabrakło tylko 4 oczek. ŚWIETNY WYNIK!

Komentarze do wpisu: “Wrzuta dnia : sześćdziesiątka Klay’a Thompsona

1. Thompson miał nawet cień szansy na podobny dorobek co Bryant w meczu z Raptors (81).
    Trochę szkoda, że Kerr ściągnął Klay’a i nie dał mu zapisać się w kartach historii. Sam jestem ciekawy jakbym postąpił. Dałbym chyba mu szanse stuknąć najpierw 70, a potem 80 „oczek”.

1. @lordam
      Cień? Myślę, że gdyby Pacers bardziej nadążali i była potrzeba wypuszczenia Klaya w Q4, spokojnie mógł ten wynik pobić. Z niebywałą łatwością zdobywał punkty, poza tym jest lepszym strzelcem niż Kobe.