Byle do marca: „krótka” zapowiedź sezonu

Sezon akademicki rozpoczyna się w tym tygodniu, więc z tej okazji pragnę przedstawić Wam 12 zawodników na których warto zwrócić uwagę, oraz krótką prezentację 9 zespołów z wyścigu o mistrzostwo.

FRESHMANI:

Markelle Fultz

29.05.1998

PG

College: Washington

Pozycja w rankingu freshmanów DraftExpress: #1

Wzrost: 193 cm
Waga: 88 kg

Na chwilę obecną najzdolniejszy zawodnik w NCAA, o czym świadczy pozycja w rankingach. W ostatnich miesiącach stał się najgłośniejszym nazwiskiem wchodzącym do NCAA, mimo ogromu talentu zawartego w tym roczniku. Jego kariera póki co przywołuje na myśl Michaela Jordana, gdyż Fultz z powodu wzrostu na drugim roku był zmuszony grać z młodszą drużyną, tak jak Jordan. Już wtedy został dostrzeżony przez Uniwersytet Waszyngton i otrzymał plakietkę „Jak tylko podrośnie, będzie all-starem. Nie zawodnikiem NBA. All-starem”. Jako dziecko trenował karate, gdzie osiągnął zielony pas oraz nauczył się samodyscypliny. Ale dość wprowadzenia. Co takiego kryje gra Fultza? Cóż, wszystko. Idealne warunki fizyczne: świetny wzrost, długie ręce, duże dłonie; a wciąż rośnie. Dobry atleta, z łatwością bawiący się tempem i operujący na różnych prędkościach. Rozgrywający pełną gębą. Posiada niesamowitą wizję, dostrzegając możliwości do podania, których nikt inny nie widzi. Nie jest samolubny. Gra prosto, acz efektywnie. Jest bardzo kreatywny z piłką przy ręce, ale i bez niej jest wciąż ponadprzeciętnie wartościowym zawodnikiem. Skutecznie kończy pod koszem; obiema rękoma, ma floatery w swoim repertuarze. Naprawdę dobry rzut, zwłaszcza z trudnych pozycji. Potrafi stworzyć coś z niczego. I koniec końców, jest materiałem na świetnego defensora. Zaś jego podejście do koszykówki doskonale odda jedno zdanie, skądinąd wypowiedziane przez niego: „chcę zostać jednym z najlepszych w historii”. Krok pierwszy by to osiągnąć? Zaprowadzić Huskies do pierwszego występu w March Madness od 2011 roku.

i

Dennis Smith Jr.

25.11.1997

PG

College: North Carolina State

Pozycja w rankingu freshmanów DraftExpress: #2

Wzrost: 188 cm
Waga: 88 kg

„Zawodnik wokół którego można budować zespół” – taką łatkę wystawił Dennisowi jeden ze skautów z NBA. „Point guard marzeń”. Hybryda Chrisa Paula z Derrickiem Rosem w primie. Wrócił do zdrowia po zerwaniu ACL w sierpniu zeszłego roku. Mimo kontuzji nie stracił nic ze swojego elitarnego atletyzmu. Piorunująco szybki i bardzo zwinny. Doskonale odnajduje się na kontrach. Świetnie kończy pod koszem. Jest silny i absorbuje kontakt. Z łatwością dostaje się na linię rzutów wolnych. Oto Rose! A Chris Paul? Bardzo dobrze panuje nad piłką. Był to aspekt gry na który bardzo naciskał jego ojciec, już od młodego wieku. Kontroluje tempo gry, przyspieszając i zwalniając kiedy trzeba. Czyta grę i pochodzi do niej z cierpliwością, nie forsując niczego. Potrafi wyłączyć z gry swoje krycie. Notuje wiele przechwytów i bloków. To inteligentny chłopak, z chwalonym podejściem do gry, bardzo zespołowym. Z powodu kontuzji stracił ostatni rok, ale teraz, na NC State ma szanse stać się gwiazdą NCAA.

dennis-smith-jr-nc-state-1300-scouting-report

Jonathan Isaac

3.10.1997

SF

Uczelnia: Florida State

Pozycja w rankingu freshmanów DraftExpress: #6

Wzrost: 211 cm
Waga: 93 kg

Jedno słowo: potencjał. Isaac to combo forward stworzony do dzisiejszej NBA. Nie jest przypadkiem, iż jest jego ulubionym zawodnikiem (oraz wzorem) jest Kevin Durant. Mimo swojego wzrostu, uczony był gry na obwodzie. W FSU będzie pełnił rolę stretch four, głównie z powodu strzelb w postaci Dwayne’a Bacona i Xaviera Rathana-Meyesa na obwodzie. To, co pierwsze zostaje zauważone u niego, to nadzwyczajna płynność w poruszaniu się. Do tego Isaac legitymuje się doskonałą pracą nóg w defensywie i na obwodzie jest naprawdę przyzwoitym defensorem, niezależnie od sytuacji. Brakuje mu siły, co jest jego największą wadą, ale już teraz jego wejścia pod kosz stale nabierają agresywności. Świetnie, jak na swój wzrost, panuje nad piłką. Potrafi rozegrać. Solidnie rzuca z półdystansu (zasięg do poprawy). Dlaczego więc polecam zwrócić na niego uwagę kosztem wyżej notowanych skrzydłowych? Isaac w FSU może mieć o wiele lepszy sezon od nich. Bardzo dużo zależy od jego współpracy z Baconem oraz Rathan-Meyesem. Już teraz jest jednym z największych rekrutów w historii programu Seminoles.

dc9jbvft

SOPHOMORES:

Ivan Rabb

4.02.1997

PF

Uczelnia: California

Pozycja w rankingu sopohomores DraftExpress: #1

Sezon 15-16: 12.5 PPG, 8.5 RPG

Wzrost: 211 cm
Waga: 100 kg

Rabb latem podjął bardzo wyjątkową decyzję, gardząc możliwością wybrania w drafcie. Był przewidywany na miejsce w loterii, a nawet 6-7 miejsce. Co sprawiło, iż podjął taką decyzję? Jak sam powiedział: „mam wiele do poprawy i w colllege’u mam na to lepszą okazję. E tym sezonie przyjdzie mu grać bez Jaylena Browna, Tyrone’a Wallace’a oraz Jordana Matthewsa, więc będzie największą gwiazdą Golden Bears. Rabb to atletyczny skrzydłowy, solidny po obu stronach parkietu. Ma naprawdę dobre warunki fizyczne. Dobrze radzi sobie na zbiórce i w defensywie, gdzie zapewnia porządną rim protection. W ofensywie sukcesy przynosi mu lewy hak. Biorąc pod uwagę jego mentalność oraz pozycję w jakiej się znajduje, Rabb w tym sezonie powinien stać się gwiazdą ligi.

0057715001456519231_filepicker

Thomas Bryant

31.07.1997

PF

Uczelnia: Indiana

Pozycja w rankingu sophomores DraftExpress: #4

Sezon 15-16: 11.9 PPG, 5.8 RPG

Wzrost: 208 cm
Waga: 116 kg

Kolejny z wysokich, który miał szansę być wybranym całkiem wysoko, ale postanowił pozostać w NCAA. Bryant to człowiek-energia. Póki co surowy pod względem umiejętności (główny powód powrotu do college’u), ale potrafi to schować nieskończonymi pokładami energii. Idealne porównanie to Tristan Thompson. Bryantowi brakuje póki co wyrafinowania na zbiórce i w defensywie, ale nie odpuszcza i walczy na każdym posiadaniu. A w ofensywie? Głównie kontry i P&R, ale 70% z gry należy pochwalić. On i OG Annunoby na skrzydłach mogą stworzyć naprawdę dobry duet. Hoosiers stracili Yogiego Ferrella, więc ten duet będzie przewodził zespołowi.

emmittholtcbs

Caleb Swanigan

18.04.1997

PF

Pozycja w rankingu sophomores DraftExpress: #8

Uczelnia: Purdue

Sezon 15-16: 10.2 PPG, 8.3 RPG

Wzrost: 206 cm
Waga: 113 kg

Swanigan zgłosił się do draftu, ale również postanowił wrócić do college’u. To zawodnik, którego możemy zaliczyć do starej szkoły wysokich. Jest silny i ma bardzo długie ręce (7’4″). Operuje głównie w pomalowanym po obu stronach parkietu. Większość jego ofensywy pochodzi z post-up, gra bardzo fizycznie i już przejawia przebłyski szerokiego arsenału. Jeśli potrzeba, jest w stanie skutecznie rzucić, a potencjalny zasięg wychodzi poza linię rzutu za 3. Do tego jest naprawdę dobrym zbierającym. W defensywie potrafi się utrzymać w post i zapewnić przyzwoitą rim protection. W tym sezonie będzie nam dane zobaczyć o wiele więcej gry Swanigana, z trio Swanigan/Isaac Haas/AJ Hammons ubył ten ostatni. A Purdue nie waha się przed korzystaniem z talentu swoich wysokich.

635942740446107906-635930289001899717-usatsi-9163774

JUNIORZY:

Grayson Allen

8.10.1995

SG

Uczelnia: Duke

Pozycja w rankingu juniorów DraftExpress: #1

Sezon 15-16: 21.6 PPG, 46.6% FG, 41.7% 3PT

Wzrost: 196 cm
Waga: 92 kg

Biali potrafią skakać – oto dowód. Przedsezonowy kandydat #1 na zawodnika roku. Co więcej, największa obecnie gwiazda NCAA. W gwiazdorskim, jak na warunki akademickie, zepsole jest największym nazwiskiem. Go-to-guy Coacha K i Blue Devils. Ale dość wprowadzenia. Allen to przede wszystkim wyśmienity strzelec, niezależnie od sytuacji. Wystarczy mu odrobina miejsca by zdobyć punkty. Ale nie ogranicza swojej ofensywy tylko do rzutu. Jest kreatywny i ma niezły kozioł, dzięki czemu nie ma problemu z wejściami pod kosz. Gra z ogromnymi pokładami energii, po obu stronach parkietu. Jest agresywny na zbiórce. Najpewniej przejmie rolę Buddy’ego Hielda w NCAA.

grayson-allen1

Dillon Brooks

22.01.1996

SF

Uczelnia: Oregon

Pozycja w rankingu juniorów DraftExpress: #8

Sezon 15-16: 16.8 PPG, 5.5 RPG, 3.2 APG, 1.1 SPG

Wzrost: 201 cm
Waga: 102 kg

W poprzednim sezonie Brooks był jednym z najwszechstronniejszych zawodników w NCAA. Sezon ten zakończył z laurami pierwszego zespołu Pac-12 oraz dojściem do Elite Eight. Brooks to zawodnik silny, ale ograniczony atletycznie, przez co na próżno szukać go w dyskusjach o steale draftu. Ma jednak szeroki wachlarz umiejętności, który czyni go bardzo dobrym zawodnikiem. Jest podstawową bronią Oregonu. Oferuje solidny rzut, rozegranie, grę 1 na 1 w post oraz na obwodzie. Siła i kreatywność przejawiają się w wejściach pod kosz Brooksa, gdzie trafia on 60% rzutów. Niestety, z powodu kontuzji, Brooksa zabraknie na początku sezonu. Niemniej, kiedy wróci, to pamiętajcie o tym nazwisku.

dillonbrookstylerdorseyncaabasketballrviokdmuxywl

 

Melo Trimble

2.2.1995

PG

Uczelnia: Maryland

Pozycja w rankingu juniorów DraftExpress: #11

Sezon 15-16: 15.1 PPG, 3.6 RPG, 4.9 APG

Wzrost: 191 cm
Waga: 84 kg

Po mocno przeciętnym draft combine Trimble, na szczęście NCAA, postanowił wrócić na kolejny sezon. Ogromna gwiazda z licuem w NCAA nie zawodzi, czyniąc postępy. Będzie to dla niego trzeci sezon w którym spadnie na niego zadanie tworzenia ofensywy Terrapins. Trimble operuje głównie w P&R, z sukcesami. Potrafi kontrolować tempo gry, zmieniać prędkości, wykorzystywać okazje dane mu przez rywali. Wie kiedy ma atakować samodzielnie, a kiedy rozprowadzać piłkę. Posiada świetną mechanikę rzutu. Po stronie wad? Głównie to, iż Trimble sam sobie utrudnia grę. Czy to przez ciężkie rzuty, czy zakozłowywanie się. Terrapins stracili wszystkich zawodników z pierwszej piątki poza nim, więc to może być szansa by Melo coś udowodnił.

bal-maryland-terps-arizona-state-melo-trimble-20141124

SENIORZY:

Jaron Blossomgame

19.9.1993

SF

Uczelnia: Clemson

Pozycja w rankingu seniorów DraftExpress: #1

Sezon 15-16: 18.7 PPG, 6.6 RPG

Wzrost: 201 cm
Waga: 97 kg

Jaron posiada idealny profil fizyczny dla combo-forwarda. Jest świetnym atletą, do tego batdzo silnym. Nie powinien mieć żadnych problemów z fizycznością nawet i w NBA. Zawsze jest w ruchu: lata na zbiórkach, biega na kontry, ścina pod kosz, toruje sobie drogę w post siłą. Tak samo w defensywie, gdzie skutecznie broni na wielu pozycjach. A do tego wszystkiego rzuca 44% zza łuku. Blossomgame niemal na 100% mógł być wybrany w tegorocznym drafcie, ale postanowił wrócić do Clemson i wzmocnić swoje akcje draftowe. Będzie on liderem Tigers, więc jest na dobrej pozycji by je znacznie podnieść.

blossomgame

Josh Hart

6.3.1995

SG

Uczelnia: Villanova

Pozycja w rankingu seniorów DraftExpress: #7

Sezon 15-16: 15.5 PPG, 6.8 RPG

Wzrost: 196 cm
Waga: 98 kg

Jeden z autorów sukcesu Wildcats, największa gwiazda zespołu, choć sławę otrzymał Kris Jenkins, autor zwycięskiego rzutu. Fani NOVY wstrzymywali oddech po sezonie, lecz koniec końców Hart został na swój ostatni sezon. Jest on jednym z najlepszych zawodników typu two-way w kraju. Może grać na kilku pozycjach. Posiada ogromne koszykarskie IQ. Niezależnie od przydzielonej roli, nigdy nie zawodzi. Ma przyzwoity rzut z dystansu, a z P&R czy izolacji potrafi go wykreować. W defensywie jest bardzo aktywny, przechwytuje piłkę. Skutecznie broni pozycje od 1 do 4. Świetnie zbiera piłkę. Pozostając w Wildcats na kolejny sezon wysłał rywalom ważną wiadomość: zamierzamy obronić tytuł!

5805070f977de7cbf1ebc888696b20b6

Amida Brimah

11.02.1994

C

Uczelnia: Connecticut

Pozycja w rankingu seniorów DraftExpress: #11

Sezon 15-16: 6.5 PPG, 4.7 RPG, 2.7 BPG

Wzrost: 216 cm
Waga: 104 kg

Jeden z najlepszych defensorów w NCAA. Ma świetne warunki fizyczne (7’6″ rozpiętości ramion). Jest wyjątkowo mobilny jak na swoje warunki. Śmiało można go opisać jako elitarnego blokującego. Jako drugoroczniak przewodził NCAA w blokach. Poczynił duże postępy w innych aspektach defensywnych, niestety wciąż ma tendencje do problemów z faulami. Jest naprawdę efektywny na kontrach. Świetnie kończy pod kosztem. Potrafi rzucić punkty z post. Także rzut z półdystanu ma całkiem solidny. Warty obserwacji, zwłaszcza z powodu wciąż ogromnego potencjału w defensywie.

nba_u_brimah_400x600


FAWORYCI:

Duke Blue Devils

Poprzedni sezon: 25-11; Sweet Sixteen

Trener: Mike Krzyzewski

Gwiazda: Grayson Allen

Pierwsza piątka:

PG – Frank Jackson, Fr.
SGGrayson Allen, Jr.
SFJayson Tatum, Fr.
PFHarry Giles, Fr.
CMarques Bolden, Fr.

Największy faworyt tego sezonu. Coach K., potężny zastrzyk talentu w postaci czterech pięciogwiazdkowych rekrutów, zdolny korpus weteranów z Graysonem Allenem, Mattem Jonesem oraz wracającym po kontuzji Amile Jeffersonem, a na ławce jeszcze drugoroczniacy Luke Kennard i Chase Jeter. W skrócie, kadra Duke jest wręcz przeładowana talentem. Durham musiał opuścić Derryck Thornton pięciogwiazdkowy rekrut sprzed roku, tylko po to, aby przybyć mógł Frank Jackson. Na nieszczęście Devils, początek sezonu ominą: Tatum, Giles oraz Bolden. Jednak nawet takie straty Devils są w stanie przeżyć.

Ważne spotkania:

15 listopada – vs Kansas
29 listopada – vs Michigan State
9 lutego – vs North Carolina
4 marca – @ North Carolina

635656686565729182-usatsi-8470056

Kentucky Wildcats

Poprzedni sezon: 27-9; druga runda

Trener: John Calipari

Gwiazda: Malik Monk

Pierwsza piątka:

GIsaiah Briscoe, So.
GD’Aaron Fox, Fr.
GMalik Monk, Fr.
FWenyen Gabriel, Fr.
FEdrice „Bam” Adebayo, Fr.

Jak odpowiedzieć na potęgę Duke? Budując drugą potęgę. Nazwiska Wildcats są trochę słabsze, ale znacznie lepiej dopasowane pod styl zespołu. Zespół będzie grać systemem trzech obrońców oraz dwóch wysokich. Na obwodzie rządzić będzie trzech bardzo wszechstronnych zawodników. Briscoe zapewnia doświadczenie, lecz ten sezon będzie jego pierwszym w pełnym wymiarze. Cała trójka jest w stanie zaliczyć triple-double. Najgłośniejszym powinien być jednak Monk, super-atletyczny obrońca, któremu zdarzyło się już parę razy przekroczyć 50 pkt w poważnych spotkaniach. A dwójka wysokich? Gabriel to kolejny super-atletyczny zawodnik, acz ze świetną defensywą, zarówno pod koszem, jak i na obwodzie. Bam Adebayo to potężna postać w pomalowanym, zapewniająca rim protection i punkty z post. Do tego na ławce czają się obwodowy defensor Dominique Hawkins, strzelec Derek Willis, czy atletyczny PF Sacha Killeya-Jones. Ogólnie, Wildcats mogą okazać się jednym z najlepszych defensywnie zespołów w kraju.

Ważne spotkania:

15 listopada – vs Michigan State
17 grudnia – vs North Carolina
28 stycznia – vs Kansas

ukbasketball

Villanova Wildcats

Poprzedni sezon: 35-5, Mistrz NCAA

Trener: Jay Wright

Gwiazda: Josh Hart

Pierwsza piątka:

GJalen Brunson, So.
G Josh Hart, Sr.
FKris Jenkins, Sr.
FEric Paschiali, Sr.
FDarryl Reynolds, Sr.

Misja: obronić tytuł. Stracili Ryana Arcidiacono oraz Daniela Ochefu, ale miejsce pierwszego zajmie Jalen Brunson, a drugiego najlepiej transfer z Fordham – Paschiali. Brunson to duży talent, który poświęcił swoje ego na rzecz zespołu w poprzednim sezonie. W tym ma być prowadzącym zespołu. Wraz z Hartem może stworzyć najlepszy obwodowy duet ligi. Villanova ma także solidną ławkę, której przewodzi Mikal Bridges, energiczny G/F. Na nieszczęście trenera Wrighta, najważniejszy rekrut Wildcats – Omari Spillman, nie został dopuszczony do gry. Koniec końców, NOVA jest doświadczona oraz zgrana. Tego wielu zespołom brakuje.

Ważne spotkania:

14 listopada – @ Purdue
10 stycznia – vs Xavier
29 stycznia – vs Virginia
11 lutego – @ Xavier

villanova_040216-640x356

GRUPA POŚCIGOWA:

North Carolina Tar Heels

Poprzedni sezon: 33-7, Finał

Trener: Roy Williams

Gwiazda: Joel Berry

Pierwsza piątka:

PG – Joel Berry, Jr.
SGTheo Pinson, Jr.
SFJustin Jackson, Jr.
PFIsaiah Hicks, Sr.
CKennedy Meeks, Sr.

UNC doznali ogromnej straty, gdyż Tar Heels opuścili Marcus Paige i Bryce Johnson. Szczęściem w nieszczęściu UNC jest fakt, iż obu zastąpić dobrze powinni Joel Berry oraz Isaiah Hicks. Berry już w poprzednim sezonie był najlepszym statystycznie obrońcą zespołu. Teraz w zwiększonej roli może być jeszcze lepszym. Podobnie i Hicksa. Meeks na centrze również zapewnia solidny poziom. Wiele (cały sezon) może zależeć od formy Justina Jacksona. Znakiem zapytania jest Theo Pinson, który nie potrafi odnaleźć stabilnej formy. Całości dopełnia solidna ławka.

Ważne spotkania:

30 listopada – @ Indiana
17 grudnia – @ Kentucky
9 lutego – @ Duke
4 marca – vs Duke

ncaa-basketball-acc-conference-tournament-notre-dame-vs-north-carolina-590x900

Oregon Ducks

Poprzedni sezon: 31-7, Elite Eight

Trener: Dana Altman

Gwiazda: Dillon Brooks

Pierwsza piątka:

GDylan Ennis, Sr.
GTyler Dorsey, So.
FDillon Brooks, Jr.
FJordan Bell, Jr.
FChris Boucher, Sr.

Bloki, bloki i jeszcze raz bloki. Oto styl gry Ducks. Pod koszem jest Chris Boucher, rekordzista programu w blokach. Obok niego Bell, poprzedni rekordzista. W tym sezonie dołączy do nich Kavell Bigby-Williams, który w junior college w minionym sezonie notował 5,6 bloku na spotkanie! Zbierał do tego ponad 13 piłek na spotkanie, co może się okazać kluczowe dla przeciętnych na zbiórce Ducks. Na obwodzie jest oczywiście Brooks, ale także Tyler Dorsey, drugi zdolny scorer. Całości dopełnia solidna rotacja na PG, z Dylanem Ennisem, Caseyem Bensonem, oraz Paytonem Pritchardem.

Ważne spotkania:

28 grudnia – vs UCLA
4 lutego – vs Arizona

Kansas Jayhawks

Poprzedni sezon: 33-5; Elite Eight

Trener: Bill Self

Gwiazda: Josh Jackson

Pierwsza piątka:

PG Frank Mason III, Sr.
SGDevonte Graham, Jr.
SFJosh Jackson, Fr.
PFCarlton Bragg, So.
CLanden Lucas, Sr.

Jak zwykle groźni. Mason i Graham to jeden z najlepszych duetów na obwodzie w lidze. Josh Jackson to przyszłoroczny pick w top 5 draftu. Bragg to drugoroczniak, przewidywany do udanego sezonu. Znowu jednak szykuje się dziura na centrze. Prędzej czy później, miejsce Lucasa może zająć Udoka Azubuike, potężny center pierwszego roku. Warty obserwacji będzie junior Sviatoslav Mykhailuk, który miał być zawodnikiem na miarę loterii, ale zamiast tego zawodzi wszelkie oczekiwania. Na papierze? Pierwsze Finał Four od 2012 roku.

Ważne spotkania:

15 listopada – vs Duke
28 stycznia – @ Kentucky

c06038ec31805a8988ad1f8b866b6c52-original

CZARNE KONIE:

Xavier Musketeers

Poprzedni sezon: 28-6; druga runda

Trener: Chris Mack

Gwiazda: Edmond Sumner

Pierwsza piątka:

GMyles Davis, Sr.
GEdmond Sumner, So.
GTrevon Blueitt, Jr.
FJ.P. Macura, Jr.
FRaShid Gaston, Sr.

Jeden z cichych kandydatów do tytułu. W ubiegłym sezonie zanotowali najlepszy wynik zwycięstw w sezonie oraz otrzymali rozstawienie z numerem drugim w March Madness. Zespół został wzmocniony RaShidem Gastonem, ale napędzany będzie przez duet Sumner/Blueitt. Zwłaszcza warto zwrócić uwagę na Sumnera, który chowa w sobie ogromny potencjał. Cieniem na zespole kładzie się jednak zawieszenie Davisa.

Ważne spotkania:

10 stycznia – @ Villanova
11 lutego – vs Villanova

edmond-sumner-xavier-musketeers-1300

UCLA Bruins

Poprzedni sezon: 15-17

Trener: Steve Alford

Gwiazda: Lonzo Ball

Pierwsza piątka:

GLonzo Ball, Fr.
GBryce Alford, Sr.
GIsaac Hamilton, Sr.
FTJ Leaf, Fr.
CThomas Welch, Sr.

Trener Alford będzie walczył o pracę. Do Bruins doszedł spory zastrzyk talentu, przez PG Lonzo Balla (top 10 draftu za rok) oraz PF TJ Leafa. Dołączą do seniora Bryce’a Alforda i Thomasa Welcha, dobrych i uznanych starterów. Na ławce także znajdzie się kilka opcji. Na papierze to zespół na March Madness.

Ważne spotkania:

3 grudnia – @ Kentucky
28 grudnia – @ Oregon
21 stycznia – vs Arizona
9 lutego – vs Oregon
25 lutego – @ Arizona

cr2anlausaadakq

Arizona Wildcats

Poprzedni sezon: 25-9, pierwsza runda

Trener: Sean Miller

Gwiazda: Alonzo Trier

Pierwsza piątka:

PGKobi Simmons, Fr.
SG – Alonzo Trier, So.
SFRawle Alkins, Fr.
PFLauri Markkanen, Fr.
CDusan Ristic, Jr.

Arizona po ubiegłorocznym fiasku ma ambicje na udany sezon. Do zespołu dołączyli Kobi Simmons (jeden z najwyżej notowanych PG rocznika), Lauri Markkanen (fiński stretch four, przewidywany na pierwszą rundę draftu) oraz Rawle Alkinsa (pięciogwiazdkowy rekrut). W Tucson miał grać także Terrance Ferguson, lecz kosztem kariery w NCAA wybrać profesjonalną karierę w Australii. Główną gwiazdą będzie drugoroczniak Alonzo Trier, najlepszy scorer zespołu. Wildcats mają naprawdę solidną ławkę, na której można wyróżnić centra drugiego roku Chance’a Comanche’a (któremu trener Miller wróży NBA) oraz rozgrywającego Parkera Jacksona-Cartwrighta (prawdopodobny starter na początek sezonu, ale ma nikłe warunki fizyczne). Stracili niestety Raya Smitha, który po raz trzeci w ciągu trzech lat zerwał więzadło krzyżowe przednie i był zmuszony zakończyć karierę.

Ważne spotkania:

11 listopada – vs Michigan State
3 grudnia – vs Gonzaga
21 stycznia – @ UCLA
4 lutego – @ Oregon
25 lutego – vs UCLA

636118771426076758-screen-shot-2016-10-12-at-10-45-55-am


PS aby dowiedzieć się jak działa koszykówka akademicka, zapraszam do pierwszego artykułu serii „Byle do marca”

Dominik Kędzierawski

Człowiek od draftu i ligi akademickiej. Na dobre i na złe z New Orleans Pelicans i New Orleans Saints.

3 komentarze

  1. mrph pisze:

    Kawał dobrego researchu + wiedzy o NCAA. Wielkie dzięki! :)

  2. Lolkoski pisze:

    Bardzo dobry artykuł dużo ciekawych info super

  3. air pisze:

    KozakART!Jeden_z_najlepszych_o_NCAA_jakie_czytalem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *