Enbiej Insider: Nowe CBA może zostać podpisane w ciągu kilku tygodni

Adam-Silver-legal-NBA-sports-betting

NBA i NBPA mają nadzieję, że uda im się dojść do porozumienia w sprawie nowej umowy CBA w ciągu najbliższych kilku tygodni. Od jakiegoś czasu obie strony prowadzą ze sobą negocjacje, które ostatnio nabrały rozpędu. Zarówno liga, jak i Unia Zawodników mają prawo odstąpić od obecnego porozumienia 15. grudnia, więc aby zapobiec ewentualnemu lock-outowi przyszłego lata należałoby uzgodnić warunki nowego CBA przed tą datą, co jak właśnie się dowiadujemy, jest bardzo prawdopodobne. W nowej umowie między ligą a zawodnikami mają zostać zawarte m.in. „znacząca” podwyżka w kontraktach debiutanckich oraz dwustronne umowy między NBA a NBA D-League.
[źródło: Adrian Wojnarowski/The Vertical]

Cody Zeller opuści bliżej nieokreślony czas ze stłuczeniem prawego kolana. Środkowy Charlotte Hornets odniósł kontuzję w trakcie play-offów, a potem stan jego kolana pogorszył się na sparingach reprezentacji USA w lipcu. Jak poinformował trener Steve Clifford, Zeller nie wykonuje w tym momencie nawet żadnych ćwiczeń bezkontaktowych. W trakcie absencji Zellera, podstawowym środkowym Szerszeni będzie Roy Hibbert.
[źródło: Rick Bonnell/Charlotte Observer]

Milwaukee Bucks dzwonili do Sacramento Kings, by dowiedzieć się o cenę za Bena McLemore’a. Włodarze klubu z Wisconsin są otwarci na oddanie Grega Monroe’a lub Michaela Cartera-Williamsa, jednak trudno się spodziewać wymiany któregoś z nich za samego McLemore’a. To Kings prawdopodobnie musieliby dorzucić wówczas pick w drafcie lub innego zawodnika.
[źródło: Zach Lowe/ESPN]

Kenneth Faried znajduje się obecnie na liście transferowej Denver Nuggets. Skrzydłowy Nuggets nie pasuje do obecnego systemu Nuggets, którzy chcą grać Nikolą Jokiciem oraz Jusufem Nurkiciem na pozycji środkowego oraz zawodnikami typu „pace-and-space” na pozycji silnego skrzydłowego. Jeśli graliby Fariedem, to chcieliby wprowadzać go z ławki rezerwowych, jednak prawdopodobnie samemu zawodnikowi nie spodobałby się ten pomysł.
[źródło: Zach Lowe/ESPN]

Według Dwyane’a Wade’a, LeBron James nie ma żadnych szans na „wyprzedzenie” Michaela Jordana, bez znaczenia na to jak dużo rzeczy jeszcze osiągnie w trakcie swojej kariery.

Nie, nie jest to możliwe. To niemożliwe. Można tylko się z nim zrównać. Nic więcej.

[źródło: Nick Friedell/ESPN]

Phoenix Suns nie są obecnie zainteresowani wymianą Erika Bledsoe’a. Podstawowy rozgrywający Słońc wraca do gry po kontuzji zerwania łąkotki w lewym kolanie. Już teraz szkoleniowiec Suns Earl Watson zdecydował się na posadzenie na ławce rezerwowych Brandona Knighta i być może w przyszłości zarząd drużyny będzie szukał wymiany z udziałem drugiego z rozgrywających.
[źródło: Zach Lowe/ESPN]

Paweł Mocek

Redaktor naczelny Enbiej.pl. Kiedy miał 12 lat obejrzał swój pierwszy mecz NBA, po czym wpadł w nałóg, z którego do dziś nie może się wyleczyć. Sympatyzuje z Miami Heat. Twórca Enbiej Insidera. Prywatnie wielki fan piłki nożnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *