Telegram z Rio – 15/08/2016

dario saric

Nigeria 69-86 Brazylia

Brazylijczycy w drugiej kwarcie odskoczyli mistrzom Afryki, wygrywając ją 27-15 i pewnie wykonali swoje zadanie, by zachować szanse na awans do ćwierćfinału. Stałoby się to jednak tylko w przypadku, gdy Hiszpania przegrałaby z Argentyną. Nigeryjczycy próbowali jeszcze walczyć w samej końcówce, jednak wtedy grą gospodarzy pokierował Nene, który blokiem i przechwytem definitywnie przekreślił szanse Nigerii na awans do kolejnej fazy turnieju. Brazylia wygrała walkę na tablicach 44-33 i rozdała aż 27 asyst, przy zaledwie 11 Nigerii.

Hiszpania 92-73 Argentyna

Liderzy Albicelestes z wygranego thrillera przeciwko Brazylii, Facundo Campazzo i Andres Nocioni rozpoczęli mecz na ławce rezerwowych i walcząca o życie Hiszpania wykorzystała to w stu procentach. Po pierwszej kwarcie mistrzowie Europy prowadzili już 10 punktami i potem już tylko powiększała przewagę. Wyglądało to tak, jakby Argentyńczycy nie byli zainteresowani wygraniem tego meczu i stało się tak być może dlatego, że po porażce zajęli trzecie miejsce w grupie, co oznacza że znaleźli się w tej samej części drabinki co USA.

Litwa 81-90 Chorwacja

Chorwaci przegrywali na początku spotkania 10 punktami, jednak ostatecznie udało im się obrócić losy meczu w drugiej kwarcie, uruchamiając swoją ofensywę. Łącznie na przełomie drugiej i trzeciej odsłony spotkania zdobyli aż 28 punktów więcej od Litwinów i weszli w czwartą kwartę z przewagą 20 oczek. W końcówce wicemistrzowie Europy zrobili jeszcze szybki run 24-10, jednak zbliżyli się tylko na sześć punktów i Chorwaci nie dali sobie wyrwać zwycięstwa. Litwie zabrakło wsparcia ławki rezerwowych, która zdobyła łącznie 11 punktów. Dzięki zwycięstwie, Chorwacja wygrała grupę B.