Alonzo Gee zostaje w Nowym Orleanie

Potwierdziły się doniesienia sprzed kilku dni i Alonzo Gee zostanie w New Orleans Pelicans, podpisując z drużyną roczny kontrakt warty 1.4 miliona dolarów. Przed rozpoczęciem offseason, Gee odrzucił opcję zawodnika wartą około 1.3 miliona dolarów.

Fot.: Derrick E. Hingle/USA TODAY Sports

Fot.: Derrick E. Hingle/USA TODAY Sports

Choć Gee dostanie tylko niewielką podwyżkę, to i tak wycofanie się z opcji zawodnika miało sens dla skrzydłowego Pelikanów, patrząc na to co działo się na rynku wolnych agentów. 29-latek wystąpił w ubiegłym sezonie w 73 meczach Pelicans (38 razy wychodził w pierwszej piątce), zaliczając średnio 4.5 punktu (51.8% z gry) i 3.4 zbiórki.

Gee jest solidnym obrońcą na swojej pozycji, ale w ostatnich rozgrywkach nie stwarzał zagrożenia jako zawodnik rozciągający grę. Po zatrudnieniu Solomona Hilla i powrocie po kontuzji Quincy’ego Pondextera jego rola w zespole powinna nieco zmaleć.

W trakcie swojej kariery, Gee reprezentował także barwy Washington Wizards, Sacramento Kings, Cleveland Cavaliers, Denver Nuggets i Portland Trail Blazers.

Paweł Mocek

Redaktor naczelny Enbiej.pl. Kiedy miał 12 lat obejrzał swój pierwszy mecz NBA, po czym wpadł w nałóg, z którego do dziś nie może się wyleczyć. Sympatyzuje z Miami Heat. Twórca Enbiej Insidera. Prywatnie wielki fan piłki nożnej.

4 komentarze

 1. artur pisze:

  No i oczywiście reprezentował barwy Asseco Gdyni;)

 2. Juzek pisze:

  Po co im ten wafel?

  • pop pisze:

   Gee jest doświadczonym, defensywnym zawodnikiem, mógłby grać spokojnie w lepszych drużynach, oczywiście z ławy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *